Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Chytla mě grafomanská nálada a trochu si ji vybiju tady.
Nevím jestli vám nemám hned doporučit zavřít tab prohlížeče nebo v čem tu na to čučíte, protože si nejsem jistý, jestli se dovíte něco, co by stálo za to čtení .. no, není nad to odradit člověka hned ze startu.
Tiskni
Sdílej:
takze te plne chapu
No jeden z rozdílů mezi maturitou a zkouškou je, že u maturity, ačkoliv teď se tváří, že to tak nebude, se tě snaží nějak podržet abys ji udělal. Navíc učitel většinou tuší na co mu tak budeš schopnej odpovědět.
U zkoušky se ti prostě může snadno stát. "Nevíte, tak přijďte jindy."
Ono se to dá naučit, kdybychom maturovali třeba z deksriptivy, to by bylo v zadnici ...
To bych si asi neškrtnul .. Jinak pokud se k tomu dokopu tak to půjde, pozemní stavitelství, němčina, Ekonomika, Praktická zkouška, čeština ... hlavně se to naučit.
Stejně se mi to celé nezdá ... třeba někdo, kdo se celé 4 roky fakt učí, u matury má smůlu že třeba trefí zrovna jedinou otázku kterou neumí a ahoj .. na druhé straně haluzář co na to prdí chytne jedinou co umí a odchází s hlavou vzhůru ..
To by tu maturu nemohli dávat za to že jsme to tam 4 roky vydrželi ? ( only joke .. )
KOCko je můj nepřítel odjakživa ... Jinak výkresy taky děláme v Cadu .. prvák a druhák to ještě bylo růčo, potom Cad .. Ten rys co jsem zmiňoval byl do STK a tam je jedno jak to kdo zpracuje ...( = CAD)
Zatím neřeším jak si ten skript pustí člověk s okýnky, ale nějak to budu muset vymyslet ...