Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
To sou jen takovy kecy od pana Jilka. Ono je to vlastne jednoduchy. Jilek si tady z toho udelal takovej svuj chat. Jedinej smysl tech blogu je vyvolat flejm. U nekterych to bije do oci jak pest na oko. Nekde je to schovany az do posledni vety, kt. nasleduje za bezucelnou vatou.
Proc to Jilek dela je taky jasny. Uz to tu parkarat napsal. Protoze ho bavi sledovat jak na to ostatni reagujou.
V dohledne dobe se nic nezmeni. Nekter lidi to sere. Redakci je to jedno. Ackoliv teda nechapu, proc pak nektere komentare schovava jako spam, ackoliv nadavky hned pod tim ji nevadi.
Ale nějak je mi líto sem dávat blogy, které jsou jinak jinde přijimány dobře a i s tím že poskytují poměrně ucelené informace.Proboha proč?! To vám ti normální kluci, kterých tu je většina, nestojí za to, abyste sem přispěl něčím přínosným? Já sem chodím skoro rok a po rozpačitém přijetí na začátku, můžu říct, že jsem celkem mile překvapena "místními". Jasně, najde se i pár raplů i podivínů, ale tak je to asi všude.
Musím přiznat, že jsem opravdu nepochopil, proč vám stálo za to, přijít sem na Linux, když ten pán má svůj web, kde, jak včera napsal, má dlouhé diskuze pod každým svým blogem?!No řeknu to asi takhle. Protože mi po čase došlo, že web JanJílek slouží k prezentaci JJ, nikoliv k diskusím. A protože diskuse považuji za nedílnou součást blogů (některé si o reakci přímo říkají
mnoho mých klientů se vydalo podívat se na abíčko, co je tu za trotlyMáte prosím přesnou definici trotla. Sám uznáte, že spousta lidí co jsou zde nějakou dobu se zdržují komentářů a většina těch kydanců pochází od neregistrovaných přispěvatelů. A tito přispěvatelé mohou být i Vaši bývalí klienti, může to být však kdokoliv. A řekněme si na rovinu, tito trollové se vyskytují převážně pod Vašimi blogy z nějakého důvodů. Jasně najde se i jiné téma kde toto žije např. blogy PT.
Tiskni
Sdílej: