Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Ženatý zaměstnanec se dvěma dětmi má negativní daňovou zátěž, protože jeho benefity překračují daň z příjmu a sociální odvody
jsem ženatý, mám dvě děti, jsem zaměstnaný a když vidím svý daně, tak bych někomu nafackoval ... a ty benefity bych tak růžově neviděl
Bill Gates, Steve Jobs, Mark Zuckerberg .. to jsou potomci majitelů kapitálu?Tohle jsou specialni pripady, podstatna je socialni mobilita. Zase nechapu, co myslite tim "vytvorit kapital". Kapital jsou bud penize, a ty mohli akorat naakumulovat, protoze nejsou banky. Nebo jsou to nejake veci, co nam pomahaji, a pak nejaky mozna i vytvorili. Ale treba Linus Torvalds vytvoril podstatne vetsi a nema stejne prijmy. Takze asi spis to prvni. Ale pak tyhle lidi adorujete za co vlastne? Ze naakumulovali penize? Chapu, ze pro spoustu lidi je to meritko uspechu, ale me to pripada naprosto zbytecne. Asi jako adorovat americkeho prezidenta za to, ze stanul v cele velke zeme. No a? Ten system je nastaveny tak, ze nekdo volby vyhrat musi.
mohou ho zavřít (i když úmyslně nepodvádí)Za co?
V každém případě systém, který hodně přerozděluje (více bere a naopak rozdává) potřebuje dostatek kapacit, které tyto transakce zajistí.Nejsem si jisty, co se presne v tomto kontextu mysli prerozdelovanim. Ale rekl bych, ze je to presne naopak - hierarchicke (mocensky nerovne) systemy zpusobuji plytvani na bitvach o pozice (a take penize), demokraticke (mocensky rovne) jsou efektivnejsi.
Určitě! Proč by takové firmy nebyly? A mohou prosperovat. Ale je možné, aby to tak fungovalo v celé společnosti? (Známý rozpor makro - mikro)Jediny problem, ktery tam zatim vidim, je, ze takove (skutecne demokraticky rizene) firmy velmi dobre eliminuji kecaly, flakace a podvodniky. Oni totiz jaksi kdyz nemuzou mit moc na nejake hierarchicke pozici, je velmi snadne videt, ze nic uzitecneho nedelaji. Otazka ovsem pak zni, co s takovymi lidmi? Kam je ve spolecnosti umistit, aby nenapachali zadnou skodu?
Ono konzervativní přesvědčení je podobné mé terapeutické zkušenosti. Dejte lidem možnost aby si vybrali co mohou dělat, co je v jejich silách a oni si téměř vždy vyberou pro sebe to nejvýhodnější.Hned po nadpisu první blud... na tomhle není vůbec nic konzervativního a už vůbec ne pravicového. A pak už to jde každou druhou větu. Po dlouhé době si zase něco přečtu a hned taková bomba. Ani nemá cenu na všechno reagovat. Takže všeobecně: tím, že si vyfantazírujete vlastní významy pojmů (patrně v rámci autoterapie, protože co být nesmí, to být nemůže...), se stává váš text takovou dadaistickou skládačkou, při níž myslící člověk zažívá logické kotrmelce, neboť konec jedné věty popírá její začátek. Jako recese dobrý. Modifikoval bych radu, co zmiňujete na začátku: nesnažte se používat pojmy jako pravicový, kapitalistický, levicový apod., nejde vám to a ke svému všeobecnému rozumbradování je vůbec nepotřebujete. Možná pak budou vaše texty dávat aspoň nějaký smysl.
Pokud vám nedávají mé věty smysl, zkuste třeba přemýšlet, jestli je to jejich nesmyslností a nebo vaší schopností chápat.Tak jsem aplikoval vaši (rovněž nevyžádanou) radu, přemýšlel o tom, a vyšlo mi, že nesmyslné jsou vaše věty. Každá druhá by šla pohodlně vyvrátit pomocí elementární logiky sama o sobě, i v řadě za sebou.
chci být váš potomek!To je ponekud zvlastni prani Vladimire, ponevadz sance ze bys videl sveho tatika casteji nez za nekolik dekad je velmi mala. Ale proti gustu zadny disputat
Tiskni
Sdílej: