abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    kyknos avatar 9.9.2007 18:37 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    plně fungující opensource program? :)
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    9.9.2007 18:52 VRtulnikk | skóre: 17 | blog: blogisek | Rokycany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Nechapu co je na programu Ekiga nefungujicho... nikdy jsem s nim nemel problem, narozdil od Skype (nefunkcni zvuk, vypadky, nemoznost vypnout supernode, nemoznost pouzit na lokalni siti (prip. prez voip gateway)...a urcite by se toho naslo vic)
    pools avatar 9.9.2007 18:55 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Naprosto si nerozumi s moji zvukovkou... Zkouseli sme ho s kamaradem jednou pul dne zprovoznit, a od te doby pred nami nikdo slovo Ekiga nesmi vyslovovat ;-)
    Vivre libre ou mourir!
    9.9.2007 19:01 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    ekiga? me jela v pohode.. holt nekdo je tu lama jaxvine ;)
    kyknos avatar 9.9.2007 19:00 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    no však říkám, že používám plně funkční opensource program
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    kotyz avatar 10.9.2007 11:15 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    ekiga nepada ale taky se s ni nemuzu nikam dovolat. njn NAT, ale skype tam fungoval. ale jelikoz je skype temne zlo a ekiga se dovola jen nekdy a jen nekomu tak nevolam vubec. a cekam az se objevi neco lepsiho.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    9.9.2007 18:37 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    No od včerejška Skype nemůžu používat :-( Přešel jsem na 64-bit archa a je konec..Bohužel
    9.9.2007 21:39 daeltar | skóre: 13 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    to se nějak vylučuje?
    9.9.2007 21:43 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    A nevylučuje? 64-bit Skype neni, openwengo taky ne.. Tak co mam dělat? instalovat kvůli tomu 32-bit knihovny? to sem zkoušel a stejně to nejelo :-(
    AltOS avatar 10.9.2007 00:54 AltOS | Jizak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    OT:

    Tak pro jsi prechazel na 64? Nebo spise, vyplatilo se ti to (vyplati)?
    10.9.2007 20:08 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Až na to, že nejde ten Skype, jsou v 64-bitu všechny programy co používám.. A zase když mám 64-bit stroj, zdá se mi škoda instalovat něco pro i686 mašinu.. Už by bylo na čase přestat x86 distra vydávat :-)
    AltOS avatar 10.9.2007 21:15 AltOS | Jizak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Už by bylo na čase přestat x86 distra vydávat

    Neee, to neeee, co bych si jen pocal se vsim tim srotem, co doma mam... :)

    Jinak jasan, mel jsem se vlastne dovtipit, ze to vsechno slape, kedze tam nemas 32-bit knihovny.
    9.9.2007 18:45 pils | skóre: 8 | blog: pils
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    To bych do dum8d0ga nikdy neřek. Ještě aby začal používat KDE nebo Gnome a zbortí se mi celej svět ;-)
    In TUX we trust
    pools avatar 9.9.2007 18:53 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    A to ani nevíš, že má tajně nainstalovaný KDE s Berylem ;-)
    Vivre libre ou mourir!
    kotyz avatar 10.9.2007 11:19 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    copa ten, ale takovej Botanicus - s Archa s ION 3 a emacs-os (s mail, jabber a ja nevim jakym este klientem) kde mel jedinou gui aplikaci a to byl firefox presel na kolotocovej Mac OS X a misto emacsu nejakej editor za prachy TextMate. to sem si myslel ze se svet zblaznil ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    9.9.2007 18:45 pop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    S trochou toho nepohodlí by se mohlo dát jít telefonovat i přes netcat třeba.
    9.9.2007 18:55 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    A to neni špatnej nápad..
    Josef Kufner avatar 9.9.2007 20:15 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Neni, ale chce to tam strčit do cesty lame nebo něco podobnýho.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    9.9.2007 20:34 pop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    tady navrhujou použít speex :-)
    9.9.2007 18:49 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!

    Nemůžu řádně hlasovat, chybí Ti tam CB! I když teda zatím nevysílám, ešče nepřišla anténa :o(

    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
    9.9.2007 19:06 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Znám spoustu lidí, který používaj Ekigu a funguje jim. Jinak alternativou určitě je uzavřený (ale na otevřenejch protokolech pracující) Gizmo, což neni nic jinýho, než SIP + Jabber v přítulnym kabátku (kterej ale nemusíte používat, pokud rozchodíte něco jinýho).
    9.9.2007 19:41 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Chybi ti tam varianta: plne otevreny open source protokol. Konkretneji mam nejlevnejsi SIP telefon a nemuzu si ho vynachvalit.

    Naprosto nechapu co lidi trapcej se skype kdyz treba u 802.cz je jen 1Kc mesicne pausal a je k tomu verejne telef. cislo. 112Kc za zrizeni se prezit da. Kdo nechce kupovat HW telefon, je i SW nabidka pro vsechny mozny paltformy, a open source.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    JiK avatar 9.9.2007 19:51 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    funguje to bez verejne IP? Co kdyz je NAT na obou stranach? Poradi si to s restriktivnima firewallama na obou stranach? Diky za odpoved.
    Petr Tomášek avatar 9.9.2007 22:32 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Nic proti, ale vzdyt to jede pres server toho poskytovatele, tak jakepak "restriktivni firewally na obou stranach"? :-P
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    9.9.2007 20:42 ajikdpoe | skóre: 23 | blog: dvh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    http://sourceforge.net/projects/phonehttp://sourceforge.net/projects/phone
    9.9.2007 20:44 ajikdpoe | skóre: 23 | blog: dvh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    sorry, preklep

    http://sourceforge.net/projects/iphone
    10.9.2007 10:33 Petr Masopust | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Ja pouzivam uz hodne dlouho twinkle.
    10.9.2007 15:47 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Používám SIP programem twinkle. Zaregistroval jsem se na xphone.cz, nastavil podle nich a mohu volat na SIP adresy nebo pevná čísla. Taktéž jsem dostupný, přes SIP nebo přes veřejné telefonní číslo. Kvalita hovoru se v poslední době zlepšila, asi co jsem odebral moduly ip_conntract_sip a ip_nat_sip. Nebo je to jen náhoda, nevím.

    Tedy open source program, otevřený protokol a navíc zadarmo ( pokud nevoláš na pevnou ).

    Nějaký polofunkční skype (zrovna minulý týden jsem ho zapnul a nejel ni testovací hovor [ne, nebyl to TEN jejich výpadek]) se s tímhle komfortem nedá srovnávat.
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    pools avatar 10.9.2007 15:57 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    No u me twinkl narazil na router, a opravdu nemam cas nastavovat nejake port forwarding...
    Vivre libre ou mourir!
    otula avatar 10.9.2007 21:00 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nebe rozmrzlo!
    Hlásím bug v anketě: chybí tam VoIP telefon/VoIP router s klasickým telefonem. :-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.