Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Vždy máš možnost napsat counter-blog v tom ti nikdo bránit nebude.
Na novinových či deníčkových serverech jsou někdy zablokovány diskuse pod články.
To není odpověď.
Někteří si to přejí i tady, a to už pěkně dlouho.
Tam také nejsou uvedeny důvody.
Někteří si to přejí i tady, a to už pěkně dlouho.No zrovna ten konkrétní některý na tohle změnil názor
K potlačování lidských práv samozřejmě.
Tak samozrejme u vulgarcnich/nevhodnych zapisku se uz dneska praktikuje odstraneni z hlavni stranky, nevim proc by to u tohohle melo byt jinak...
Ale no tak, bereš to až moc vážně, toto není ohrožení demokracie . I kdyby se to zavedlo (s čímž bych nesouhlasil), tak žádná z těch "svobod" co jsi vyjmenoval ohrožena není. Každý si může na svých stránkách napsat o tom blogu bez komentů co se mu zlíbí. Tak jaképak potlačen svobody?
autor blogpostu by měl nést následky svých činů a neměl by se z toho vyvlíkat
Vypnutí komentářů přece není vyvlíknutí se. Třeba jen prostě nechce mít pod svým zápiskem binec.
Když napíše nějakou odbornou kravinu, tak si to uvědomí jen pár čtenářů, ale když se o tom rozvede diskuse, tak o tom vědí všichni a nikdo nevejde v omyl a autor si to odskáče těmi názory a v zápětí hodnocením.
Kéž by toto platilo v poradně
Ja do diskuzii pod blogmi sice nikdy nic nepisem ale myslim ze zakazat to je hlupost. Citatelia by mali mat pravo vyjadrit svoj nazor, pokial diskuziu nechcete spravte si vlastny blog a zakazte si to tam. Ak sa to povoli - blog bude pre mna automaticky vote "špatné" .
místo v diskuzi proved ve vlastním blogu
Nevidím na tom nic špatného. V roce 1999 z tohoto vzniklo několik perfektních článků pro CHIP (Přátelské nedorozumění nad kávou.) Co "odpověď" (článek), to jeden měsíc. I dnes v oblasti profesionálních blogů celkem běžná věc.
Jsem proti, pokud nekomu takova funkce chybi, ma moznost najit si blogovaci system, kde takova funkce je. Princip abicka je ale o komunikaci, tudiz tento pozadavek jde proti duchu portalu.
Taky souhlasím. Důležité je, že se diskuse musí zakázat ještě dřív, než nějaká diskuse je.
Ale nemyslím si, že by se to moc využilo, pro většinu autorů je důležitá zpětná vazba.
Tiskni
Sdílej: