Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Microblog warning!
Dnes byl do bugzilly abclinuxu přidán feature request na možnost zakázání diskuze pod bogpostem autorem. Pokud s tímto přístupem souhlasíte, přidejte prosím svůj hlas na http://bugzilla.abclinuxu.cz/show_bug.cgi?id=1315. Těším se na osvěžující diskuzi
Tiskni
Sdílej:
Vždy máš možnost napsat counter-blog v tom ti nikdo bránit nebude.
Na novinových či deníčkových serverech jsou někdy zablokovány diskuse pod články.
To není odpověď.
Někteří si to přejí i tady, a to už pěkně dlouho.
Tam také nejsou uvedeny důvody.
Někteří si to přejí i tady, a to už pěkně dlouho.No zrovna ten konkrétní některý na tohle změnil názor
K potlačování lidských práv samozřejmě.
Tak samozrejme u vulgarcnich/nevhodnych zapisku se uz dneska praktikuje odstraneni z hlavni stranky, nevim proc by to u tohohle melo byt jinak...
Ale no tak, bereš to až moc vážně, toto není ohrožení demokracie . I kdyby se to zavedlo (s čímž bych nesouhlasil), tak žádná z těch "svobod" co jsi vyjmenoval ohrožena není. Každý si může na svých stránkách napsat o tom blogu bez komentů co se mu zlíbí. Tak jaképak potlačen svobody?
autor blogpostu by měl nést následky svých činů a neměl by se z toho vyvlíkat
Vypnutí komentářů přece není vyvlíknutí se. Třeba jen prostě nechce mít pod svým zápiskem binec.
Když napíše nějakou odbornou kravinu, tak si to uvědomí jen pár čtenářů, ale když se o tom rozvede diskuse, tak o tom vědí všichni a nikdo nevejde v omyl a autor si to odskáče těmi názory a v zápětí hodnocením.
Kéž by toto platilo v poradně
Ja do diskuzii pod blogmi sice nikdy nic nepisem ale myslim ze zakazat to je hlupost. Citatelia by mali mat pravo vyjadrit svoj nazor, pokial diskuziu nechcete spravte si vlastny blog a zakazte si to tam. Ak sa to povoli - blog bude pre mna automaticky vote "špatné" .
místo v diskuzi proved ve vlastním blogu
Nevidím na tom nic špatného. V roce 1999 z tohoto vzniklo několik perfektních článků pro CHIP (Přátelské nedorozumění nad kávou.) Co "odpověď" (článek), to jeden měsíc. I dnes v oblasti profesionálních blogů celkem běžná věc.
Jsem proti, pokud nekomu takova funkce chybi, ma moznost najit si blogovaci system, kde takova funkce je. Princip abicka je ale o komunikaci, tudiz tento pozadavek jde proti duchu portalu.
Taky souhlasím. Důležité je, že se diskuse musí zakázat ještě dřív, než nějaká diskuse je.
Ale nemyslím si, že by se to moc využilo, pro většinu autorů je důležitá zpětná vazba.