abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    tomboytom-deviant avatar 25.8.2011 22:18 tomboytom-deviant | skóre: 7 | blog: lojdovo | .com
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.

    Takových příkladů veřejně spravovaných statků je plná česká demokratická republika. říká se tomu Tragédie obecní pastviny. Danou službu si nemůžete vybrat. Je Vám paušálně stržena pomocí všmožných daní. Něco se Vám nelíbí? Protlačte svoji nespokojenost skrz demokracii (takové novodobé gladiátorské zápasy, hra pro pobavení Vládců.) Když nesouhlasíte ze stavem věcí, kvalitou služeb a rozhodnete se nezaplatit, hrozí Vám exekuce, vězení, odejmutí dětí z rodiné péče a "společenské zatracení". A JINAK je nám parádně.

    PS: Co ta "společenská smlouva"? Jak přesně se věnuje kvalitě a rozsahu poskytovaných služeb?

    25.8.2011 22:38 loki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Ano, je to bohuzel tak. Soucasne statni zrizeni je prilis zbytnele a nedokonale. Je to jen dukaz podtrhujici fakt, ze statni aparat by se mel minimalizovat. Stejna je i povinnost prispivat "potrebnym" (povinne)...
    26.8.2011 12:01 w4rr10r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Nechcete vy dva vstoupit do svazku registrovaně partnerského a špitat si to po análku do ouška místo tady v diskuzích?
    bambas avatar 26.8.2011 12:06 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    A nechces, pokud k tomu nemas co rict, jit do hajzlu? trolle.
    26.8.2011 18:21 w4rr10r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Potrefená husa nejvíc kejhá?

    Komentáře v tomto duchu jsem od těch dvou viděl pod každým blogem v poslední době, který se týkal aspoň okrajově ekonomie nebo politiky.
    tomboytom-deviant avatar 26.8.2011 18:25 tomboytom-deviant | skóre: 7 | blog: lojdovo | .com
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.

    Pro mě je ekonomie vědou o Lidském Jednání. Takže snad neexistuje téme, ke kterému bych neměl co říct.

    26.8.2011 18:56 w4rr10r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Vážně? A co věci, které se lidského jednání netýkají?
    AsciiWolf avatar 26.8.2011 21:30 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    +1 :-D
    tomboytom-deviant avatar 26.8.2011 23:32 tomboytom-deviant | skóre: 7 | blog: lojdovo | .com
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.

    Tam lidské jednání podle zakomponuji, abych mohl prudit v diskuzích. :-)

    27.8.2011 08:32 Filip
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Potrefená husa nejvíc kejhá?

    Pokud se do diskuse vetře agresivní troll tvého typu, tak je tím bohužel potrefen každý slušný člověk.
    pavlix avatar 28.8.2011 13:25 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Pokud se do diskuse vetře agresivní troll tvého typu, tak je tím bohužel potrefen každý slušný člověk.
    Docela mě baví, když se agresivní diskutéři schovávají za sousloví „slušný člověk“, ohánějí se slovy jako „troll“ a vůbec se přitom necítí trapně.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    30.8.2011 15:40 Filip
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Necítím se být agresivním diskutérem.

    Naproti tomu člověk, který se projevuje jako kolega "warrior"...
    pavlix avatar 31.8.2011 14:18 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Naproti tomu člověk, který se projevuje jako kolega "warrior"...
    Zatím nemám dost podkladů na to, abych vás smysluplně odlišil.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    bambas avatar 29.8.2011 08:42 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    lol ! vzdycky se najde nekdo, kdo se chytne. Diky! ;)
    27.8.2011 08:18 loki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Pokud vam to tak vadi, nectete to. Pokud uz to ctete, neprispivejte. Prispejete li, jen k smichu. :-)
    28.8.2011 08:36 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Tohle bude snad spíš obecní aparát než státní? A kdo se má starat o chodníky a silnice? Koho teda navrhujete?
    tomboytom-deviant avatar 28.8.2011 16:28 tomboytom-deviant | skóre: 7 | blog: lojdovo | .com
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.

    Já nevím kdo se má starat o chodíky, silnice a dálnice. Já jen vím, že to nechci být já a spousta dalších lidí. Stačí umonžnit svobodu volby a konkurenci. Nic víc. žádné masivní odprodeje mamutích firem a'la 90' nežádám. Víme, jak se to "osvědčilo".

    Svoboda volby a konkurence znamená nevybírat pod pohrůžkou násilí peníze za účelem správy a stavby komunikací ale nechat je lidem, kteří NEJSOU idioti a nejsou motivováni politickými demokratickými motivy (moc, korupce, krádež, obětování pro vyšší dobro a pod).

    28.8.2011 18:50 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Asi nejsem ve formě, ale nějak z toho nechápu jak by to mělo vypadat prakticky.
    Josef Kufner avatar 29.8.2011 11:26 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    [...] ale nechat je lidem, kteří NEJSOU idioti [...]
    Myslím, že na tomhle by to skončilo.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    bambas avatar 26.8.2011 12:04 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    nedali to tam spise nejaky ozralove?
    26.8.2011 21:59 Tomáš | skóre: 31 | blog: Tomik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Tohle zrovna není typický příklad tragedie obecní pastviny. Nazval bych to problémem, když správce majetku není odpovědný vlastníkovi. Vzhledem k tomu, že státy bez panovníka (tj. majitele) jsou otázkou posledních 100 let, tak tento jev není v literatuře popisovaný (narozdíl třeba od zmiňované tragédie obecní pastviny, která popisuje poznatky ze 16. století, viz wikipedii).
    Marián Kyral avatar 26.8.2011 05:29 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Mám takový pocit, že na opravu chodníku žádné povolení nepotřebuješ. Ovšem nový chodník je už něco jiného. Tam potřebuješ projekt a nějaká povolení. Takže jednodušší je opravovat.
    26.8.2011 16:24 Xerces
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Jednoduší je vždy postavit nové, než rekonstruovat.
    Marián Kyral avatar 26.8.2011 18:17 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Záleží na rozsahu a typu opravy a počtu potřebných razítek pro novou stavbu. Budoucí chodník může vést přes pozemek, který je potřeba vykoupit, případně tam je nějaký kabel, potrubí. Je potřeba projekt... Naproti tomu k opravě chodníku stačí materiál a parta dělníků. Jediná práce navíc je rozebrání a odvoz starého materiálu.

    Jasně, pořádně opravit dům dá mnohem více práce než postavit nový. Ale to je něco jiného.
    houska avatar 26.8.2011 08:46 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava komunikace, den 3.
    Hele a co zvednout zadek (klávesnici) a zeptat se na úřadě co a proč tam chystají? Zpravidla pro to mají nějaký důvod ... pokud ne tak doporučuju napsat například článek do místního oběžníku apod.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.