Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Podle mě se má o své zdraví každý v prvé řadě starat sám ... pokud se necítíš fit, zůstaň raději doma, zalez do pelechu a neotravuj v práci či společnosti ostatní.Tak ma se kazdy clovek starat o sve zdravi nebo se ma starat i o zdravi jinych?
Kľud takýmto zakomplexovaným prístupom nikoho nepresvedčíš o svojej pravde. Tomu čo si teraz predviedol sa hovorí gól do vlastnej brány.Pro kontext: Bavíš se s člověkem, který na jaře zcela navážno tvrdil, že nepotřebuje roušku, protože byl týden zpátky na testu, který byl negativní. Vysvětlováním jsem strávil dost komentářů, ale nemělo to vůbec žádný efekt...
Proč by i jiný koronavirus nemohl být extrémně nebezpečný? Z toho plyne, že rýmečka je (může být) extrémně nebezpečná nemoc.Jaderná bomba je zbraň, extrémně nebezpečná. Z toho plyne, že i jiné zbraně jsou (můžou být) extrémně nebezpečné, jako třeba dětská ručička. Je dětská ručička nebezpečná jenom pro Japonce nebo byla vytvořena k vyhlazení života na celé zemi? Jestli mělo být cílem napsat recesi, nestalo se náhodou, že autor stvořil totální hovadinu, vycházející z elementární neznalosti logiky?
nevim co to jako maj všichni s těma kapesnikama u nosů furt :/ :/ trvalý řešení je přece rožhavenejma kleštěma ucvaknou nos a jeto jako ne?? :O :O :D ;D
V jednom z článků o Covidu jsem se dočetl, že: "... přičemž se často uvádí, že 10–15 % případů nachlazení způsobují koronaviry."Jo, ale to jsou viry HCoV (HCoV-OC43, HCoV-HKU1, HCoV-229E, HCoV-NL63). To nemá s onemocněním COVID-19 ani virem SARS-CoV-2 nic společného.
Tiskni
Sdílej: