Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 145.0. Podporuje DNS přes HTTPS nebo Microsoft Exchange skrze Exchange Web Services. Ukončena byla podpora 32bitového Thunderbirdu pro Linux.
U příležitosti státního svátku 17. listopadu probíhá na Steamu i GOG.com již šestý ročník Czech & Slovak Games Week aneb týdenní oslava a také slevová akce českých a slovenských počítačových her.
Byla vydána nová verze 9.19 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze například nový balíček BirdNET-Go, tj. AI řešení pro nepřetržité monitorování a identifikaci ptáků.
Byla vydána nová verze 3.38 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.10 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 28 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byl vydán Debian 13.2, tj. druhá opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Google představil platformu Code Wiki pro rychlejší porozumění existujícímu kódu. Code Wiki pomocí AI Gemini udržuje průběžně aktualizovanou strukturovanou wiki pro softwarové repozitáře. Zatím jenom pro veřejné. V plánu je rozšíření Gemini CLI také pro soukromé a interní repozitáře.
V přihlašovací obrazovce LightDM KDE (lightdm-kde-greeter) byla nalezena a již opravena eskalace práv (CVE-2025-62876). Detaily v příspěvku na blogu SUSE Security.
Byla vydána nová verze 7.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.1. Další novinky v příslušném seznamu.
Česká národní banka (ČNB) nakoupila digitální aktiva založená na blockchainu za milion dolarů (20,9 milionu korun). Na vytvořeném testovacím portfoliu, jehož součástí jsou bitcoin, stablecoiny navázané na dolar a tokenizované depozitum, chce získat praktickou zkušenost s držením digitálních aktiv. Portfolio nebude součástí devizových rezerv, uvedla dnes ČNB v tiskové zprávě.
Pro motivaci: Bystroushaakův zápisek "Proč číst."
Můžeš zkusit ještě audioknihy nebo kvalitní TTS.
ttttsss jenom neni vylevelovanej :D ;D čim víc knížek se přečte tim víc rychlejc se pak čte :D ;D
............určitě si jako dycky misto poviný čedby pustil film/audioknihu a když to můra na čédinu kontrolovala tak to ňák vokecal :D ;D
A pak je třetí díl, kde se autor potřeboval obout do amerického zdravotnictví (asi si to zaslouží).
člověk dozví nějaké střípky z amerického zdravotnictví, které nejspíš platí dodnes. I to je možná důvod, proč to číst.Co je tedy na tom Americkem zdravotnictvi tak spatneho? Tedy krome toho, ze je velmi regulovane statem a ze existuji ruzne obama (medicare, medicaid, atd.) programy, ktere jej prodrazuji? To si opravdu myslite, ze to nase socialisticke zdravotnictvi je tak uzasne?
Ani omylem. To jen stat vam vymyl mozek.
neni to knížka podle tamtoho filmu jak se jakoby de chlápek někam do egypta naučit vod bena kingsleyho voperovat slepáky ato ňák naštve araby a ty začnou kulturně vobohacovat tamto benovo město morem :O :O
Ve třetí knize je to o americkém (ne)systému zdravotnictví.To bude zase nejake socialni drama, kde zemre nekdo bez pojistky? Dekuji, nechci.
Tiskni
Sdílej: