Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Stačí koupit vše v jednom: http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=84240 - stačí přidat disky, CPU a RAM a je hotovo. Existují i levnější varianty bez hotswapu a dražší s lepší deskou (odkaz).
Rovněž doporučuji toto řešení. S tím že na intel servery není problém za pár tisíc dokoupit 8 hodinovou NBD záruku. I když zatím mi z intelů odešel jen jeden servřík za 300 tisíc, ty normální malé drží všechny v pohodě.
Jen bacha, je to už skutečný server, a ne PC na lyžinách, tj. je k tomu potřeba hluboký rack a ty turbínky uvnitř také nejsou bezhlučné. Takže skutečně umístit do serverovny.
A nepřemýšlels nad nějakým dedikáčem? Třeba něco od OVH?
vpsfree.cz
... se kterým si budu moct dělat co chcizalezi na tom co s tim chces delat mozna by ti stacilo jen to vpsfree :)
Najlacnejšie vyjde ísť na aukro.cz a pohľadať tam - 1U servery s PIII tam sú do 1000,- KČ, staršie Xeony potom už okolo 3000,-
Tiskni
Sdílej: