Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Pro svůj nový projekt bych rád nějaký slabší server, líbí se mi 1U od DELLu, ale co jsem tak nacházel, tak všechno bylo dosti drahé.
Takže se vás ptám, co vyjde levněji ? Koupit celý server, nebo po koukách a následně si ho sestavit? Případně, kde kupujete komponenty/servery vy? Nemáte něco přebytečného co byste chtěli prodat?
Díky
Tiskni
Sdílej:
Stačí koupit vše v jednom: http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=84240 - stačí přidat disky, CPU a RAM a je hotovo. Existují i levnější varianty bez hotswapu a dražší s lepší deskou (odkaz).
Rovněž doporučuji toto řešení. S tím že na intel servery není problém za pár tisíc dokoupit 8 hodinovou NBD záruku. I když zatím mi z intelů odešel jen jeden servřík za 300 tisíc, ty normální malé drží všechny v pohodě.
Jen bacha, je to už skutečný server, a ne PC na lyžinách, tj. je k tomu potřeba hluboký rack a ty turbínky uvnitř také nejsou bezhlučné. Takže skutečně umístit do serverovny.
A nepřemýšlels nad nějakým dedikáčem? Třeba něco od OVH?
vpsfree.cz
... se kterým si budu moct dělat co chcizalezi na tom co s tim chces delat mozna by ti stacilo jen to vpsfree :)
Najlacnejšie vyjde ísť na aukro.cz a pohľadať tam - 1U servery s PIII tam sú do 1000,- KČ, staršie Xeony potom už okolo 3000,-