Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Pro svůj nový projekt bych rád nějaký slabší server, líbí se mi 1U od DELLu, ale co jsem tak nacházel, tak všechno bylo dosti drahé.
Takže se vás ptám, co vyjde levněji ? Koupit celý server, nebo po koukách a následně si ho sestavit? Případně, kde kupujete komponenty/servery vy? Nemáte něco přebytečného co byste chtěli prodat?
Díky
Tiskni
Sdílej:
Stačí koupit vše v jednom: http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=84240 - stačí přidat disky, CPU a RAM a je hotovo. Existují i levnější varianty bez hotswapu a dražší s lepší deskou (odkaz).
Rovněž doporučuji toto řešení. S tím že na intel servery není problém za pár tisíc dokoupit 8 hodinovou NBD záruku. I když zatím mi z intelů odešel jen jeden servřík za 300 tisíc, ty normální malé drží všechny v pohodě.
Jen bacha, je to už skutečný server, a ne PC na lyžinách, tj. je k tomu potřeba hluboký rack a ty turbínky uvnitř také nejsou bezhlučné. Takže skutečně umístit do serverovny.
A nepřemýšlels nad nějakým dedikáčem? Třeba něco od OVH?
vpsfree.cz
... se kterým si budu moct dělat co chcizalezi na tom co s tim chces delat mozna by ti stacilo jen to vpsfree :)
Najlacnejšie vyjde ísť na aukro.cz a pohľadať tam - 1U servery s PIII tam sú do 1000,- KČ, staršie Xeony potom už okolo 3000,-