Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Při další komunitní akci, která bude nejspíš v dubnu, se budou dělat i nějaká ta trička. Osobně jsem v gimpu sesmolil nějak +/- návrh, ale co by to bylo za akci bez komunitního feelingu .
Vyzývám tedy všechny, kteří by si chtěli obohatit šatník, nechť níže v diskusi popíšou co by rádi nosili, z poslaných popisů (nebo i grafických návrhů), uděláme nějaký výběr, hodíme to na trika a dáme anketu, které se bude líbit nejvíce, nejoblíbenější, nebo možná 2 nejoblíbenější se nechají hromadně vyrobit .
Na doporučení vícero lidí ohledně popisování obálek jsem pořídil parádní tiskárnu, ale neumím ji ovládat (konkrétně se mi nedaří zprovoznit tisk z terminálu, kdyby byl někdo ochotnej pomoci, bude mu patřit nekonečná sláva (jabber?)).
Díky za účast
Tiskni
Sdílej:
Tak to se na to musim ještě podívat, vypadá to že jsem fakt lama.....proto taky studuju automatizaci
+1 Moc krásnej návrh
Svůj Jing-Jang (Tux-GNU) skeč asi ani nebudu veřejně ukazovat, i když jestli bude vyloženě hlasování o nejlepší návrh, tak si asi troufnu....po překreslení do lepší podoby :) Kolik barev má mít návrh?
Jinak já bych se nejvíc asi přimlouval za mikinu (vepředu zip, Poky a Karby ví jakou nosim) s logem Debianu (vyšitým) na zádech a samozřejmě asi i malým vepředu. Kdyby měla mikina nějakou kapsu nahoře, tak by to taky bylo fajn (mobil, tužka, blok),..... ale asi to zůstane na mě a dračí tvořivosti Černá mikina se koupit dá a nášivka Debianu....to nemůže přece dát tolik práce
Mimochodem Poky, nezbyla ti nějaká nálepka s tučňákem nebo Ubuntu? - potřeboval bych ve škole na "novou" CNC frézu, běží na EMC2 ( http://linuxcnc.org ), je rychlejší než ta Technodrillka co tam je teď a má větší plochu, čekáme už jen na držák vrtačky. Ráno tam skočim a jestli nebude problém tak zkusim doladit motory (zrychlit o skoro 15% na jejich absolutní maximum, doladit akceleraci) a zprovoznit koncový spínače + testnu prasáckej skript co budu muset na místě napsat. Mám už jen samolepky Debianu a ty na Ubuntí systém fakt dát nemůžu
Provokovat pravopysem ... to je panečku underground
Já myslim že je to vznešený poslání Zase pravda že lepší znásilňovat pravopis, než lidi na ulici