Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Při další komunitní akci, která bude nejspíš v dubnu, se budou dělat i nějaká ta trička. Osobně jsem v gimpu sesmolil nějak +/- návrh, ale co by to bylo za akci bez komunitního feelingu .
Vyzývám tedy všechny, kteří by si chtěli obohatit šatník, nechť níže v diskusi popíšou co by rádi nosili, z poslaných popisů (nebo i grafických návrhů), uděláme nějaký výběr, hodíme to na trika a dáme anketu, které se bude líbit nejvíce, nejoblíbenější, nebo možná 2 nejoblíbenější se nechají hromadně vyrobit .
Na doporučení vícero lidí ohledně popisování obálek jsem pořídil parádní tiskárnu, ale neumím ji ovládat (konkrétně se mi nedaří zprovoznit tisk z terminálu, kdyby byl někdo ochotnej pomoci, bude mu patřit nekonečná sláva (jabber?)).
Díky za účast
Tiskni
Sdílej:
Tak to se na to musim ještě podívat, vypadá to že jsem fakt lama.....proto taky studuju automatizaci
+1 Moc krásnej návrh
Svůj Jing-Jang (Tux-GNU) skeč asi ani nebudu veřejně ukazovat, i když jestli bude vyloženě hlasování o nejlepší návrh, tak si asi troufnu....po překreslení do lepší podoby :) Kolik barev má mít návrh?
Jinak já bych se nejvíc asi přimlouval za mikinu (vepředu zip, Poky a Karby ví jakou nosim) s logem Debianu (vyšitým) na zádech a samozřejmě asi i malým vepředu. Kdyby měla mikina nějakou kapsu nahoře, tak by to taky bylo fajn (mobil, tužka, blok),..... ale asi to zůstane na mě a dračí tvořivosti Černá mikina se koupit dá a nášivka Debianu....to nemůže přece dát tolik práce
Mimochodem Poky, nezbyla ti nějaká nálepka s tučňákem nebo Ubuntu? - potřeboval bych ve škole na "novou" CNC frézu, běží na EMC2 ( http://linuxcnc.org ), je rychlejší než ta Technodrillka co tam je teď a má větší plochu, čekáme už jen na držák vrtačky. Ráno tam skočim a jestli nebude problém tak zkusim doladit motory (zrychlit o skoro 15% na jejich absolutní maximum, doladit akceleraci) a zprovoznit koncový spínače + testnu prasáckej skript co budu muset na místě napsat. Mám už jen samolepky Debianu a ty na Ubuntí systém fakt dát nemůžu
Provokovat pravopysem ... to je panečku underground
Já myslim že je to vznešený poslání Zase pravda že lepší znásilňovat pravopis, než lidi na ulici