Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Tak jsem se dnes probíral novinkami ve světě HW a napadla mě taková věc. Dalo by se říci, že v segmentu Procesorů, grafických karet, chipsetů.... nám situace poměrně vykrystalizovala na několik málo hráčů, z nichž ani jeden, dá se říct, nevyrábí úplné zmetky... Dosáhli jsme snad jistého kvalitativního standardu. Když už tedy nemusíme vybírat podle kvality "jen to jediné kvalitní řešení", naskýtá se otázka, podle čeho nakupovat. Pomineme -li tzv. fanoušky (patřící spíše na stadion), kteří si koupí produkt XYZ, ať je jakýkoli!
Napadlo mě, co tak si nakoupit u těch výrobců, kteří mě, jako zákazníka s Linuxem, nepřehlíží, či rovnou neignorují... Jestliže někdo můj OS podporuje, je třeba u něj nakupovat, aby věděl, že se mu ta podpora vyplatí. Naskýtá se ovšem otázka, kteří výrobci to jsou??? Nedá se totiž říci, že všechen 100% fungující HW v Linuxu funguje díky vstřícnosti výrobce. Někdy mám totiž pocit, že tento HW funguje spíše výrobci navzdory, díku ohromnému úsilí vloženému do reverzního inženýrství... Takový výrobce si dle mého soudu nezaslouží, abych u něj nakoupil byť jen průpisku...
Takže, kteří výrobci jsou podle vás vlastně ti, které bychom měli "odměnit" nákupem a kteří naopak ti, kteří si naše peníze nezaslouží...??? (ať už jejich produkt diky reverse eng. nakonec funguje, nebo ne)
Tiskni
Sdílej: