abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    No to se mi snad zdá!

    16.3.2007 06:15

    Předem se omlouvám, pokud mi upadne nějaký vulgarizmus, ale nad tímhle fakt kroutím hlavou!

    členské státy drtivou převahou odmítly "zrychlené" schvalování MS openXML jako standardu ISO". I přesto nějaká (že by zkorumpovaná) kráva (Lisa Rachjel - ISO ) rozhodla, že se prostě zrychleně schválí... přes všechny nejasnosti a nedostatky, které zatím v openXML jsou. Tady je vidět, že kdo má hodně peněz, a kdo má pěněz více než hodně, ten si zaslouží rovnější pravidla než všichni ostatní..... jdu blejt!

           

    Hodnocení: 67 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    16.3.2007 07:12 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Ty si mi ale novinář.. Zamálisty, co sem akorát tak vyblejou svůj názor mám fakt nejradši. Nebo jsi snad svým blogpostem chtěl akorát vypíchnout jméno té ženské?
    16.3.2007 07:18 ABCKiller | skóre: 1 | blog: ABCkiller
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Ehm. Vy uz jste videl nejaky BLOG, kde by se objevily nejake aktualni novinky pokud mozno jako prvni? 99,9% BLOGu je o osobnich nazorech a pocitech. Je zvlastni, ze vam vadi zrovna ten muj. Mimo to, pravdepodobne asi vubec nechapete, co to blog, je :-D
    16.3.2007 07:30 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Ne. Váš blog mi nevadí a v podstatě je mi zcela ukradený, protože žádnou informační hodnotu sem nepřináší. Ovšem stejně tak jako vy máte právo ho napsat, já mám právo reagovat co si o něm myslím.
    16.3.2007 08:16 ABCKiller | skóre: 1 | blog: ABCkiller
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Dobra. Zeptam se jeste jednou:

    1) Ktery BLOG prinasi nejakou informacni hodnotu? Jmenujte aspon dva, tri!

    2) Co to je podle vas BLOG?
    16.3.2007 08:32 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    No přece „Nejčtenější seriózní weblog v ČR“ :-)
    16.3.2007 08:33 ABCKiller | skóre: 1 | blog: ABCkiller
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    No taky se me zdalo ze jej ma pan Kapica na mysli :-D
    16.3.2007 09:47 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Blogger: Osoba se specifickou poruchou sebereflexe.
    Blog: Vnější projev této poruchy.
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    Luk avatar 16.3.2007 13:51 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Viz též zde :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    16.3.2007 18:34 ABCKiller | skóre: 1 | blog: ABCkiller
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    :-D
    16.3.2007 21:55 ankh47
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    onsmalltalk.com, a dalsi blogy vyvojaru a lidi co maji co rict (tim nerejpu do Vas a vaseho blogu, ale posilam do prdele OPRAVDU BLBOU otazku).

    imho nevim proc ten chudak zacal prudit, protoze jeho blog nas informuje o tom, jak je s matkami kriz, ze mu lcd monitory zpusobuji tezka dusevni traumata, nechce se mu delat, atd. 3x vivat.
    16.3.2007 14:19 ankh47
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Alesku, dej se do kupy ...

    V prvnim postu tykas, ve druhym vykas, a zijes snad s ideou ze tvuj "blog" je neco extra. Bohuzel se dle meho nazoru pletes (jen vetsi hovno, rozmazany po vetsi plose).

    Takze si seber svy stesky a vzdechy a bez plkat zase jinam, osvit svym nesrovnatelnym prehledem a nadhledem zase zivoty jinych lidi. Na ROOTu by mozna cloveka jako tebe potrebovali (pc na zive uz jich maj az moc) ...
    16.3.2007 14:53 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Aby ses nepodělal v kině.

    Na vykání odpovídám vykáním. Sám meleš kraviny a na druhé to svádíš, protože o svém blogu jsem tu nenapsal ani plk. Jestli ty považuješ můj přehled za hodna osvícení, tak na tom asi nejspíš něco bude, protože já takto svoje kecy nikde neprezentuju.

    Na rozdíl od tebe si ovšem za tím co píšu stojím svým jménem.
    16.3.2007 18:36 ABCKiller | skóre: 1 | blog: ABCkiller
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Problém je v tom, ze at uz si do jména napisete cokoli, stejne budete vzdycky anonymni. Ja vas neznam, stejne jako 99,9% lidi zde, takze jestli mate v kolonce jmeno "Ales Kapica" nebo treba Rumcajs z Tramtarie, jste porad jenom neznamy clovek na konci dratu....
    17.3.2007 12:56 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Rozhodně se při troše dobré vůle můžeš o mě dozvědět víc než o níže uvedeném ankh47.

    A s těmi procenty jsi krapet ujel, ne?. Nevím kolik má abclinuxu jedinečných IP návštěvníků, ale z 1300 bloggerů co tu jsou mne minimálně 3 znají osobně.
    17.3.2007 13:01 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    No, o Aleši Kapicovi jo, ale to nutně nemusí znamenat, že o tobě, že?
    16.3.2007 21:58 ankh47
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    nic si nepsal, tot pravda, ale kdyz uz chces u druhych na neco narazet, precti si nejdriv sve veledilo.

    kde je ta "INFORMACNI HODNOTA" ??????
    16.3.2007 08:03 Boris Dušek | skóre: 22 | blog: everything
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Ne, on chtěl vypíchnout to, k čemu tu ženskou přirovnává :-D
    vim ~/.emacs
    16.3.2007 09:48 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    Mohl napsat také něco hezkého o Ritě Pužmanové..
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    16.3.2007 10:15 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    :-D
    16.3.2007 10:12 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to se mi snad zdá!
    To víš, asi si nestihl zanadávat v diskusi pod tou zprávičkou :)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    16.3.2007 11:42 vlanav | skóre: 24 | blog: Dlouhý den
    Rozbalit Rozbalit vše Pamatujte na "Zlaté pravidlo"
    Kdo má zlato, stanovuje pravidla.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.