abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
dnes 13:00 | Komunita

Do 30. října se lze přihlásit do dalšího kola programu Outreachy (Wikipedie), jehož cílem je přitáhnout do světa svobodného a otevřeného softwaru lidi ze skupin, jež jsou ve světě svobodného a otevřeného softwaru málo zastoupeny. Za 3 měsíce práce, od 4. prosince 2018 do 4. března 2019, v participujících organizacích lze vydělat 5 500 USD.

Ladislav Hagara | Komentářů: 18
včera 22:22 | Komunita

Společnost Purism představila kryptografický token Librem Key. Koupit jej lze za 59 dolarů. Token byl vyvinut ve spolupráci se společností Nitrokey a poskytuje jak OpenPGP čipovou kartu, tak zabezpečení bootování notebooků Librem a také dalších notebooků s open source firmwarem Heads.

Ladislav Hagara | Komentářů: 6
včera 20:33 | Nová verze

Společnost NVIDIA oficiálně vydala verzi 10.0 toolkitu CUDA (Wikipedie) umožňujícího vývoj aplikací běžících na jejich grafických kartách. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 20:00 | Upozornění

Příspěvek Jak přežít plánovanou údržbu DNS na blogu zaměstnanců CZ.NIC upozorňuje na historicky poprvé podepsání DNS root zóny novým klíčem dne 11. října 2018 v 18:00. Software, který nebude po tomto okamžiku obsahovat nový DNSSEC root klíč, nebude schopen resolvovat žádná data. Druhým důležitým datem je 1. února 2019, kdy významní výrobci DNS softwaru, také historicky poprvé, přestanou podporovat servery, které porušují DNS standard

… více »
Ladislav Hagara | Komentářů: 5
včera 15:55 | Pozvánky

Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 156. brněnský sraz, který proběhne v pátek 21. září od 18:00 v restauraci Na Purkyňce na adrese Purkyňova 80.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 13:22 | Nová verze

Alan Griffiths z Canonicalu oznámil vydání verze 1.0.0 display serveru Mir (GitHub, Wikipedie). Mir byl představen v březnu 2013 jako náhrada X serveru a alternativa k Waylandu. Dnes Mir běží nad Waylandem a cílen je na internet věcí (IoT).

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
20.9. 22:00 | Nasazení Linuxu
Stabilní aktualizace Chrome OS 69 (resp. Chromium OS), konkrétně 69.0.3497.95, přináší mj. podporu linuxových aplikací. Implementována je pomocí virtualizace, a proto je tato funkce také omezena na zařízení s dostatkem paměti a podporou hardwarové akcelerace, tudíž nejsou podporovány chromebooky s 32bitovými architekturami ARM, či Intel Bay Trail (tzn. bez Intel VT-x).
Fluttershy, yay! | Komentářů: 5
20.9. 21:32 | Zajímavý projekt

Došlo k uvolnění linuxové distribuce CLIP OS, vyvíjené francouzským úřadem pro kybernetickou bezpečnost ANSSI, jako open source. Vznikla za účelem nasazení v úřadech, kde je potřeba omezit přístup k důvěrným datům. Je založená na Gentoo.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
20.9. 16:00 | Komerce

Zjistěte více o bezpečné a flexibilní architektuře v cloudu! IBM Cloud poskytuje bezpečné úložiště pro Vaše obchodní data s možností škálovatelnosti a flexibilitou ukládání dat. Zároveň nabízí prostředky pro jejich analýzu, vizualizaci, reporting a podporu rozhodování.

… více »
Fluttershy, yay! | Komentářů: 12
20.9. 12:22 | Nová verze

V dubnu letošního roku Mozilla představila webový prohlížeč pro rozšířenou a virtuální realitu Firefox Reality (GitHub). V úterý oznámila vydání verze 1.0. Ukázka na YouTube. Firefox Reality je k dispozici pro Viveport, Oculus a Daydream.

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
Na optické médium (CD, DVD, BD aj.) jsem naposledy vypaloval(a) data před méně než
 (13%)
 (14%)
 (21%)
 (23%)
 (25%)
 (4%)
 (1%)
Celkem 388 hlasů
 Komentářů: 33, poslední 16.9. 11:55
Rozcestník

Namoroka a přelévání medu

28.2.2010 01:56 | Přečteno: 1812× | Ovoce & zelenina | poslední úprava: 19.8.2010 18:19

Zápisek se zabývá dvěmi zajímavými činnostmi: Prohlížení webu prohlížečem Firefox codename Namoroka (nejnovější vývojová verze) a přelevání většího objemu medu z lahve do lahve.

A co že mají tyto dvě činnosti společného, že se o nich zmiňuju v jednom zápisku?
To je jednoduché: mají zhruba stejnou časovou náročnost. Dokonce možná je přelévání medu o něco svižnější než nejnovější firefox.

Po posledním update FF jsem byl docela potěšen tématy á la Chrome. Ne že by to byla nějak killer feature, no ale themes už jsem měl plný zuby. Zrychlení provádění javascriptu sice subjektivně nepozoruju, nicméně věřím, že bylo optimalizováno.

Co mě ale naprosto zděsilo je ona medovost UI. Ty, kdo si stěžovali na pomalé UI FF, můžu ujistit, že nová verze situaci nezlepšuje. Ba naopak.

Mám otevřených sotva 20 tabů, a už v paměti FF nabobtnal na ~450MB. Ale co, na paměťovou náročnost browserů jsem zvyklý... Co mi ale vadí postatně víc je například přepínaní mezi taby. Když přepnutí tabu trvá tak dlouho, že stihnu znejistět, jestli jsem dobře dokliknul, je něco špatně.
Scrollování je taky utrpení. Vlivem sekání přeskakuje přiležitostně célé stránky obsahu. A když příslušný tab načítá, a okolo načítají třeba dva další čerstvě otevřené taby, stává se scrollování takřka nedeterministické.
Otevírání nového tabu (přes záložku, odkaz,...) je taky operace na dlouhé lokte. Evokuje představu korespondenčního člověče nezlob se.
O spouštění a vypínání FF snad ani nemá cenu mluvit - FF se spouštět a vypínat zkrátka nedoporučuje. Mít FF stále zapnutý je nejschůdnější cesta - pokud ovšem uživateli nevadí pravděpodobné memory leaky.

Nejnovější firefox měl pro mě ale jednu výhodu - dokopal mě začít používat Chromium, na který teď pozvolna přecházím. Flejmovat na ábíčku s Namorokou dává slovu "trpělivost" zcela nový význam. Ač disponuju trpělivostí značnou, volnýho času už tolik nemám a tuhle Namoroku už dál snášet nehodlám...

No nic, zavírám FF Namoroka a jdu se věnovat nečemu mnohem akčnějšímu - ještě jsou tu dva luční a jeden lesní med k přelití...

Update:
Protože se v diskusi objevily stesky, že je zápisek příliš skoupý na téma med a jeho přelévání, rozhodl jsem se věc napravit.
Ale než se do teho pustím, rád bych podotkl, že nejsem včelař ani medař, pouhý čajař (čajovník? čaják? čajník? čajista? ^^). A med je jedinná přísada, kterou v čaji snesu. Citrón, cukr, mlíko, máslo a podobné pofidérní suroviny nemají v mém čaji co dělat. O to víc mám med rád - dokonce i na koleji, kde jinak žiju dost minimalisticky, mám menší lahev medu k denní potřebě.

Med

Na české wikipedii se dočteme, že "Med je hustá sladká a lepkavá kapalina", z čehož je hned vidět, že cs wikipedie opravdu není nic moc (pozn.: nejsem homosexuál). Med totiž není nijak zvlášť hustý - něco okolo 1400 kg∙m-3. Co chtěl zřejmě básník v té větě řící, je, že med má poměrně slušnou viskozitu - obvykle ne menší než 2~3 Pa∙s, někdy ale i značně vyšší - až desítky Pa∙s, záleží na teplotě a stupni krystalizace medu. Pro srovnání: viskozita vody je pouhých 0,001 Pa∙s. Vraťmě se nyní k větě z wikipedie; další, co se mi nezdá, jsou slova "... sladká a lepkavá ...", protože fakt, že med je lepkavý, plyne právě z velkého obsahu cukrů v medu, čili jestliže je med značně sladký, je logicky i lepkavý. No a nakonec mám výhrady i k poslednímu slovu "... kapalina" - med totiž nemusí vždy být kapalina, můžeme mít například med ve formě pasty, anebo, pokud krystalizace značně pokročila, může být považován i za pevnou látku. Co je ale důležité a co v úvodním odstavci na wiki kupodivu neuvedli, je, že med je především potrava/potravina významná jak pro včely a jiný medonosný hmyz, tak pro člověka. Pro hmyz představuje med zdroj velmi koncentrované energie, pro člověka chutnou a na různé zajímavé látky bohatou přísadu do nápojů i pokrmů.


"Výroba" medu

Med přece výrábí včeličky, to ví i malé dítě ;)
Jak že to dělaj? Z nektaru. Ten produkují rosliny a nabízejí ho včelám jako odměnu za přenášení rostlinné genetické informace letmo semo tamo. Včely shromažďují med v úlu, kde na něm makají další včely - tedy především vypařují z něj vodu. Nektar je ze ~70% voda, med obsahuje vody už jen asi 18%. Výsledný med včely servírují potomkům a taky jím platí člověku za luxusní all-inclusive ubytování.
Med se v zásadě rozdějule na dva druhy podle původu. Jednak med květový neboli luční, který vzniká prostým výše popsaným způsobem z nektaru nasbíraném z rostlin. Druhý je med medovicový, čili lesní. Ten vzniká sběrem medovice, kterou produkují mšice a různé jiné brebery - ty totiž sají mízu rostlin a čerpají z ní bílkoviny. Ovšem míza obsahuje kromě bílkovin i hodně cukrů, a ten právě tyhle brebery vylučují v podobě medovice. Včely obvykle v rámci jedné snůšky čerpají nektar jen z jednoho zdroje (pokudmožno), takže častým sklízením medu je možné získat med jednodruhový. Obvykle ale sklizeň probíhá jen několikrát do roka, a tak vznikají medy luční, lesní i smíšené.

Zajímavostí je, že med nevyrábí jen včely, ale i čmeláci. Ovšem čmelácí nejsou zdaleka tak "pilní" (v tomto se podobají např. kralykům), jednak nesesbírají takové množství nektaru, čili jeho dostatek právě jen pro potomky, zadruhé sesbíraný nektar mnohem méně zpracovávají - takže výsledný medonektar obsahuje mnohem víc vody než včelí med, a tedy se snáz zkazí.
Další problém je, že hnízdo čmeláků je mnohem méně organizované a "uklizené", než včelí úl (a hele, další paralela s kralyky), takže čmeláčí med se velmi špatně sklízí nedestruktivně.
Přesto přesevšechno jsou známy úspěšné pokusy čmeláčí med sklidit a konzumovat. Ekonomicky se to ale rozhodně nevyplatí.


Přelévání medu

A je to tu - dostáváme se ke zlatému hřebu dnešního večera ;)
Med se občas prostě přelít musí - když sklenice praskne nebo je znečištěna nebo nastane jeden z tisíce jiných důvodů...
Pak člověku nezbude, než se obrnit velkou dávkou trpělivosti (ale není jí potřeba tolik, co na provoz FF 3.6 - Namoroka) a pustit se do díla. Zenoví budhisté, jogíni, šachysti, vyznavači curlingu apod. nejspíš zaznamenají častější úspěchy.
Metodika je v zásadě jednoduchá: vezme se zdrojová a cílová lahev, a s využitím přirozené tíhové síly se med nechá proudit do cílové nádoby. Vzhledem k viskozitě medu fyzikálně téměř nejde o šikmý vrh, nýbrž o volný pád.
Změny nastávají, když je med starý a ztuhlý, případně zkrystalizovaný. Pak pomáhá rozehřívání, ovšem tady pozor na teplotu - bývá zvykem říct si "no dobrý, stačí, když to neuvařim, pak se nic nestane", to je ale omyl - teplota medu by neměla nejen stoupnout na 100°C, ale ani na 50°C, protože už při 50°C zanikají v medu cenné látky (rostlinné enzymy atd.) a naopak vznikají látky nežádoucí (hydroxymethylfurfural).
Ředění medu možné samozřejmě je, ale všeobecně se nedoporučuje, med je pak mnohem náchylnější ke zkažení.
Pokud je med příliš silně zkrystalizovaný nebo je ve formě pasty, nezbývá, než med "vybagrovat" lžicí a zbytek rozředit a spotřebovat.

Existují také k mání udělátka, která vám přelévání medu usnadní - například níže vyobrazený. Ovšem použití těchto "cheatů" nechť každý rozváží, protože se tak může připravit o možnost důkladné meditace ;)

[pozn.: viz stránky autora]
       

Hodnocení: 89 %

        špatnédobré        

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

vencour avatar 28.2.2010 03:44 vencour | skóre: 55 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu

V gentoo firefox 3.6 nádherně svižný, v ubuntu 3.0.18 nějak líný - už vidim, proč ty nářky.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
28.2.2010 12:21 blabla
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
jj, zřejmě se FF v různých distrech liší.
28.2.2010 14:56 oryctolagus | skóre: 29 | blog: Untitled
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Ok, pokud bude čas, zkusím si Namoroku překompilovat, třeba to pomůže...
Mám Archlinux btw...
=^..^= AmigaPower® avatar 28.2.2010 07:44 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
Zápisek se zabývá dvěmi zajímavými činnostmi
Zápisek se zabývá dvěma zajímavými činnostmi
28.2.2010 08:58 xurpha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
A proč by nemohlo být „dvěmi“? Nebo ty snad používáš aorist?
=^..^= AmigaPower® avatar 28.2.2010 09:03 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
zaprví: nevim co to je a zadruhý: protože to zní stejně blbě jako "dvěmi rukami" :-D
Grunt avatar 28.2.2010 13:34 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
zaprví
zaprvé
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
=^..^= AmigaPower® avatar 28.2.2010 14:28 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
Tywoe, když už myslim, že mně nemůže nic překvapit, příde Grunt... :-D
28.2.2010 23:34 retroslava | skóre: 9 | blog: TryCatch | Žižkoff
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
přijde
Pozor! Jsem naprostý idiot. Co jsem napsal včera dnes už dávno neplatí. Zavazuji se, že budu diskutovat nezávazně.
28.2.2010 23:36 oryctolagus | skóre: 29 | blog: Untitled
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
mně → mě

(p.s. docela čočku tady schytává co, chudák :-D)
=^..^= AmigaPower® avatar 1.3.2010 09:35 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
(p.s. docela čočku tady schytává co, chudák :-D)
Gdo?
AsciiWolf avatar 1.3.2010 19:07 AsciiWolf | skóre: 39 | blog: Blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
Kdo? :-P
=^..^= AmigaPower® avatar 1.3.2010 19:59 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
Gdegdo! :-D
28.2.2010 09:04 A’men
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Protože duál? :-)
28.2.2010 13:24 Dawix | skóre: 2 | blog: biokzvasty | ČB a Linz
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
Thats not a bug its a feature :-)
kotyz avatar 28.2.2010 13:18 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Radnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
ze zrovna ty budes poucovat o cesine, to by me v zivote nenapadlo :-D
Mul-ti-pass! | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
1.3.2010 21:14 Vin
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
budes poucovat o cesine
O cest... anebo ne. Bylo toho dost :-)
kotyz avatar 1.3.2010 21:58 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Radnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
ja to T ale mackal, to bude tou debilni klavesnici ktera nekdy nenapise nic a jindy zas nemuze prestat ... ;-)
Mul-ti-pass! | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
=^..^= AmigaPower® avatar 1.3.2010 22:40 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
...a háček nad Č si taky mačkal? :-D
kotyz avatar 1.3.2010 23:05 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Radnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
ne, takovy zbytecnosti nepouzivam :-D
Mul-ti-pass! | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
=^..^= AmigaPower® avatar 2.3.2010 11:06 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Narkomanka a přelévání mrdu
To může mít ale fatální následky woe! Tvůj otec tohle říkal o kondomu... :-D
28.2.2010 08:58 xurpha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
To máš z toho, že zkoušíš unstable verzi...
Dent avatar 28.2.2010 10:23 Dent | skóre: 21 | blog: Standovo | České Budějovice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Ne že by to ve stable bylo lepší...
Jezekus avatar 28.2.2010 11:22 Jezekus | skóre: 18 | blog: jezkova_nora
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
To mne tedy velice zarazi, pote co jsem si tady precetl jak posledni stable 3.6 je "neuveritelne" rychly a super cool, jsem si ho tedy nainstaloval.
To co me cekalo je opravdu neco nevidaneho, tam kde 3.5.8 otevrel tab a nacetl stranku verze 3.6 evidentne vymysli neco k nesmrtelnosti chrousta. Pametove je to narocnejsi a vypinat a znovu poustet je opravdu akce tesne pred polednem, nez si clovek uvari a sni dobry pokrm :-(
Nemluve o divnem otevirani tabu (chaoticky na konec nebo za aktualni stranku, ale nikdy 2x za sebou stejne)
Verze 3.5.8 vitej zpet :-)
28.2.2010 12:12 blabla
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Stěžuj si u autorů distribuce, verze pro Widle i binárka , kterou mám zkompilovanou ve svém desktopovém Gentoo je viditelně rychlejší.
stativ avatar 28.2.2010 18:09 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
S rychlosti kupodivu problem nemam (porad je to pomaly) ale ty taby jsou nova cool featura. Da se to vypnout v about:config (browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent false).

Mam ale pocit, ze prohodili poradi tlacitek open/save a cancel ve filedialogu. Neustale totiz automaticky klikam na cancel a tudiz vse stahuju nekolikrat. A nechce se mi verit tomu, ze bych zmagoril zrovna ve chvili, kdy jsem spustil pacman -Syu. Zda se, ale ze jsem jediny komu se to stalo, protoze nemuzu najit nejake reseni ani nikoho, kdo by na to nadaval.
Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
multi avatar 28.2.2010 11:47 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
A ja se tesil hl na to prelevani medu a nic. Jen doufam, ze ho nazahrivas varem.
svoboda je: když chci, tak můžu; kutilův web; bezdrátová čidla teploty vývoj softwaru
mess avatar 28.2.2010 21:59 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Taky se přidávám. Tenhle blog jsem otevřel jen kvůli tomu medu :-)
Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
28.2.2010 23:37 oryctolagus | skóre: 29 | blog: Untitled
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Dobrá, tak já s tím něco udělám, zatím pls strpení...
1.3.2010 01:32 oryctolagus | skóre: 29 | blog: Untitled
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
No tak jsem přidal poměrně vyčerpávající (především mě to vyčerpalo :-D) pojednání o medu ;-) Enjoy...
mess avatar 1.3.2010 10:28 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Díky :-) Hned se cítím mnohem lépe :-D
Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
=^..^= AmigaPower® avatar 1.3.2010 10:38 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Zvraceli jste nekdy med? Já jo, neni o co stát... :-D
1.3.2010 12:00 Bubak | skóre: 15 | blog: Čtvrtá cenová
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Odkdy se zere k pivu med??? :-)To se pak nediv!
... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
=^..^= AmigaPower® avatar 1.3.2010 12:18 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
To nebylo k pivu, kdybych chtěl pivo s medem, dám si Ciechan. ;-)
1.3.2010 13:32 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Medový pivo jsem pil na plzeňských Parconech loni a předloni a bylo výborný :-)
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
28.2.2010 13:32 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Obrazovka 1600x1200, Firefox 3.6 ve svislém směru maximalizovaný, ve vodorovném asi 2/3 obrazovky, scrollování i u velmi dlouhých stránek (jako třeba některé podnětné diskuse na ABCLinuxu) krásně plynulé. Ale překládám si ho sám a nemám v něm flash plugin, distribuční build jsem nezkoušel.
Grunt avatar 28.2.2010 13:36 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Mám otevřených sotva 20 tabů, a už v paměti FF nabobtnal na ~450MB
:-)
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
28.2.2010 13:43 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Všechno je holt relativní, právě jsem napočítal 91 tabů v pěti oknech a v 500 MB RSS ani 900 MB VSZ nevidím zásadní problém. :-)
Grunt avatar 28.2.2010 13:46 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Oni v tom Microsoftu moc dobře věděli proč do Exploreru necpat nějaké taby a proč každému novému oknu přiřadit vlastní proces.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
28.2.2010 18:20 Mandarinka
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Ona velikost obsazené paměti závisí na celkovém množství fyzické RAM, protože afaik od toho FF odvozuje velikost své vlastní cache. Takže když máte 1GB RAM, tak to tolik nezabere.
28.2.2010 19:10 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Mám čtyři… (v tomhle počítači)
28.2.2010 23:28 JanikT | skóre: 2 | blog: Staerseus | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Já už jsem na Firefox zanevřel, Opera mi naprosto vyhovuje, navíc je v Qt, takže to v KDE nevypadá tak strašně
1.3.2010 03:24 Andrej Herceg | skóre: 43
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
A keď už Opera v Qt nebude? :)
1.3.2010 03:57 zulu
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Díky za medový update.
e.lisak avatar 1.3.2010 17:04 e.lisak | skóre: 23
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
kristalizace ?
1.3.2010 17:32 oryctolagus | skóre: 29 | blog: Untitled
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
díky, opraveno
=^..^= AmigaPower® avatar 1.3.2010 17:43 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
Próóóč woe? Od slova kristus, ne? :-D
1.3.2010 17:45 oryctolagus | skóre: 29 | blog: Untitled
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
:-D
kotyz avatar 1.3.2010 18:19 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Radnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Namoroka a přelévání medu
OMG LOL :-D
Mul-ti-pass! | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.