abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    30.4. 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 12:11 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    30.4. 11:44 | Komunita

    Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 01:11 | IT novinky

    Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 57
    29.4. 23:44 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.4. 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.4. 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1469 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    18.10.2011 23:08 zxtlpn | skóre: 8 | blog: zxtlpn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    Co ti konkrétně brání napsat si pro ty věci modul a případně ho procpat až do upstreamu?
    18.10.2011 23:34 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    V zásadě by to šlo, ale není to úplně triviální.

    Zaprvé je to určitá práce. Ne, že bych nebyl ochoten pro to něco udělat, to jsem, ale musim zohlednit, které řešení má výhodný poměr užitek/usílí. Zatím jsem žádný modul pro cmake nenapsal, musel bych se asi prvně trochu seznámit s tvorbou modulů (ne, že by to byl takovej problém).

    Zadruhé nemám všechny architektury a kompilátory na testování. To by ale, pravda, mohla udělat komunita. A takový ICC se dá možná upirátit.

    Nadruhou stranu je pravda, že po internetu jsou již částečná řešení a kompilátory jsou dobře dokumentované, takže by to mělo jít.

    Sečteno podtrženo, asi to nakonec udělám, protože CMake je relativně dobrej a zároveň má široké nasazení & komunitu. Ale zejtra to nebude.
    stativ avatar 19.10.2011 09:45 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    Zadruhé nemám všechny architektury a kompilátory na testování. To by ale, pravda, mohla udělat komunita. A takový ICC se dá možná upirátit.
    ICC je pro nekomercni ucely zadarmo. Ekopath nedavno opensourcovali, takze asi jediny kompilator C/C++, ktery zadarmo nesezenes je Comeau, ale ten moc lidi nepouziva.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    stativ avatar 19.10.2011 09:49 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    K tomu intelackymu kompilatoru - urcite doporucuju vyzkouset cely Intel Composer Suite, hlavne kvuli profileru, ktery je zdaleka ten nejlepsi, co jsem kdy videl.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    19.10.2011 16:00 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    ICC je pro nekomercni ucely zadarmo.
    A kde prosímtě? Já na jejich stránkách našel akorát "slevu" pro studenty.
    19.10.2011 16:05 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    Tak už nic, už jsem to našel. (Mám někdy dojem, že dobře fungující vyhledávač demotivuje od pořádné struktury a přehlednosti webu :-/)

    No každopádně dík za rady, mrknu na to.
    19.10.2011 17:48 __dark__
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    SCons je zatím asi ten nejhorší build system, který jsem musel použít:(
    19.2.2015 14:25 Adrian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    Ahojte. Vím že je to tu staré téma, ale ak to ešte niekto sleduje neviete mi poradiť nejaký základný postup ako pracovať s Premake4? Program je v C++, cez IDE Codelite s použitím GUI wxBuilderu. Dík za všetky rady!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.