Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Skoro by si to zasložilo na tu flashku (nebo na jinou v HUBu) střelit kompletní distribuci, pro všechny případy Ale rychlost přes HUB....pravda, to je lepší ji nosit v kapse zvlášť a občas zanadávat že není tam, kde bych ji čekal
Já měl vždycky za to, že USB 2.0 HUB automaticky degraduje rychlost všech přes něj připojených zařízení na rychlost USB 1.1, ale je pravda že HUB jsem používal naposledy před několika lety a byl to jeden z nejlevnějších. A taky je pravda že jsem zkoušel bootovat Debian z flashky přes USB 1.1 na Pentiu II, nikomu to nepřeju....mimochodem byl to domácí server
high-speed USB device
. Na to sem si při koupi dal pozor lsusb -v
se hub hlásí jako 2.0, myš jako 1.1 a flash jako 2.0.
Je možný, že jsou nebo byly huby, který tuhle nepříjemnost měly, ale tenhle to evidentně nedělá.
a že vždycky s sebou beru notebook, zdroj, myš a flashku... Myslíte na to co já? Ano! Zredukovat počet serepetiček, které s sebou stejně tak jako tak tahám, sloučením dvou do jedný.Ja so sebou ťahám aj mobilný telefón, takže flashku by som mohol zredukovať tým, že:
...moc malý, křehký, snadno to ztratíš, zlomíš...To mi připomíná SmartMedia, to byly kartičky!
Marketingový trik.BeagleBoard má taky přídavný napájecí konektor
Tiskni
Sdílej: