Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Třetí možností, spíš teoretickou, by bylo použít nějaký běžný linuxový ftp daemon a nainstalovat ho do rootlého Android OS ručně, což by ale asi bylo trochu náročnější, vyžadovalo by to znalost Androidího init systému.Používám Lil' Debi, díky tomu je Android alespoň trošku použitelný. No a tam prostě
apt-get install vsftpd
. Ale nevidím důvod používat FTP, když je tam SSH.
... protože komu se chce hledat USB kábl jen kvůli překopírování pár fotek apod.
Kabel mi leží vždy na stejném místě na poličce nebo na stole hned vedle desktopu, protože ten telefon přes něj musím denně nabíjet (ಠ_ಠ). Díky za optání.
Spouštět jakýkoliv server na androidím telefonu je značně nepraktické, neboť tyto telefony rády spinkají.Ta aplikace má v permissions "bránění přechodu telefonu do režimu spánku", čili to je pořešeno. Každopádně teď jsem to ze zvědavosti vyzkoušel, a data se přenášejí i když vypnu displej...
A je zajímavé, že i na takovouhle věc běžný BFU kouká jak na nějakou mimozemskou technologii.+1, onehdá jsme někde potřebovali něco nakopírovat po lokální síti, tak jsem kámošovi-bfu poslal http link na svůj laptop. Koukal jak tele na nový vrata
Moc složitéNapsat ten skript a vyřešit ty věci bylo relativně složité, to je pravda, ale používání je extrémně jednoduché, viz screenshot... Akorát koukám, že mi to hláší 953GB volného místa na telefonu, to asi nebude úplně odpovídat realitě...
df
hlásí to samé číslo, za to může nejspíš curlftpfs
. Koneckonců přes ftp afaik není možný volný místo zjistit, takže se tomu moc nedivim...
Jinak KDE mi funguje celkem dobře, z mého pohledu aktuálně nejpoužitelnější DE...
Zkusil bych KDEConnect.
Ohromně užitečné.
Umí nejen přístup k souborům, ale i sdílení schránky, upozornění, vzdálené ovládání PC a mnoho dalšího.
Jendo, mobil s androidem přece není nic, čemu bych svěřoval víc ze svého soukromí než je nezbytně třebaAle já mluvil o bezpečnosti na druhé straně. Tam musíš mít nějakého uživatele, který je dostatečně ořezaný a scponly. A já třeba z mobilu rsyncuju / (abych měl zálohu všeho) a k tomu potřebuju na druhé straně roota kvůli UID a právům.
Appky do androidu taky nemusis nahravat pres ucet GP, staci je mit ulozene na SD z jineho mobiluTakže je musíš někde sehnat a potom ještě řešit aktualizace.
Tiskni
Sdílej: