Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Třetí možností, spíš teoretickou, by bylo použít nějaký běžný linuxový ftp daemon a nainstalovat ho do rootlého Android OS ručně, což by ale asi bylo trochu náročnější, vyžadovalo by to znalost Androidího init systému.Používám Lil' Debi, díky tomu je Android alespoň trošku použitelný. No a tam prostě
apt-get install vsftpd
. Ale nevidím důvod používat FTP, když je tam SSH.
... protože komu se chce hledat USB kábl jen kvůli překopírování pár fotek apod.
Kabel mi leží vždy na stejném místě na poličce nebo na stole hned vedle desktopu, protože ten telefon přes něj musím denně nabíjet (ಠ_ಠ). Díky za optání.
Spouštět jakýkoliv server na androidím telefonu je značně nepraktické, neboť tyto telefony rády spinkají.Ta aplikace má v permissions "bránění přechodu telefonu do režimu spánku", čili to je pořešeno. Každopádně teď jsem to ze zvědavosti vyzkoušel, a data se přenášejí i když vypnu displej...
A je zajímavé, že i na takovouhle věc běžný BFU kouká jak na nějakou mimozemskou technologii.+1, onehdá jsme někde potřebovali něco nakopírovat po lokální síti, tak jsem kámošovi-bfu poslal http link na svůj laptop. Koukal jak tele na nový vrata
Moc složitéNapsat ten skript a vyřešit ty věci bylo relativně složité, to je pravda, ale používání je extrémně jednoduché, viz screenshot... Akorát koukám, že mi to hláší 953GB volného místa na telefonu, to asi nebude úplně odpovídat realitě...
df
hlásí to samé číslo, za to může nejspíš curlftpfs
. Koneckonců přes ftp afaik není možný volný místo zjistit, takže se tomu moc nedivim...
Jinak KDE mi funguje celkem dobře, z mého pohledu aktuálně nejpoužitelnější DE...
Zkusil bych KDEConnect.
Ohromně užitečné.
Umí nejen přístup k souborům, ale i sdílení schránky, upozornění, vzdálené ovládání PC a mnoho dalšího.
Jendo, mobil s androidem přece není nic, čemu bych svěřoval víc ze svého soukromí než je nezbytně třebaAle já mluvil o bezpečnosti na druhé straně. Tam musíš mít nějakého uživatele, který je dostatečně ořezaný a scponly. A já třeba z mobilu rsyncuju / (abych měl zálohu všeho) a k tomu potřebuju na druhé straně roota kvůli UID a právům.
Appky do androidu taky nemusis nahravat pres ucet GP, staci je mit ulozene na SD z jineho mobiluTakže je musíš někde sehnat a potom ještě řešit aktualizace.
Tiskni
Sdílej: