Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Třetí možností, spíš teoretickou, by bylo použít nějaký běžný linuxový ftp daemon a nainstalovat ho do rootlého Android OS ručně, což by ale asi bylo trochu náročnější, vyžadovalo by to znalost Androidího init systému.Používám Lil' Debi, díky tomu je Android alespoň trošku použitelný. No a tam prostě
apt-get install vsftpd
. Ale nevidím důvod používat FTP, když je tam SSH.
... protože komu se chce hledat USB kábl jen kvůli překopírování pár fotek apod.
Kabel mi leží vždy na stejném místě na poličce nebo na stole hned vedle desktopu, protože ten telefon přes něj musím denně nabíjet (ಠ_ಠ). Díky za optání.
Spouštět jakýkoliv server na androidím telefonu je značně nepraktické, neboť tyto telefony rády spinkají.Ta aplikace má v permissions "bránění přechodu telefonu do režimu spánku", čili to je pořešeno. Každopádně teď jsem to ze zvědavosti vyzkoušel, a data se přenášejí i když vypnu displej...
A je zajímavé, že i na takovouhle věc běžný BFU kouká jak na nějakou mimozemskou technologii.+1, onehdá jsme někde potřebovali něco nakopírovat po lokální síti, tak jsem kámošovi-bfu poslal http link na svůj laptop. Koukal jak tele na nový vrata
Moc složitéNapsat ten skript a vyřešit ty věci bylo relativně složité, to je pravda, ale používání je extrémně jednoduché, viz screenshot... Akorát koukám, že mi to hláší 953GB volného místa na telefonu, to asi nebude úplně odpovídat realitě...
df
hlásí to samé číslo, za to může nejspíš curlftpfs
. Koneckonců přes ftp afaik není možný volný místo zjistit, takže se tomu moc nedivim...
Jinak KDE mi funguje celkem dobře, z mého pohledu aktuálně nejpoužitelnější DE...
Zkusil bych KDEConnect.
Ohromně užitečné.
Umí nejen přístup k souborům, ale i sdílení schránky, upozornění, vzdálené ovládání PC a mnoho dalšího.
Jendo, mobil s androidem přece není nic, čemu bych svěřoval víc ze svého soukromí než je nezbytně třebaAle já mluvil o bezpečnosti na druhé straně. Tam musíš mít nějakého uživatele, který je dostatečně ořezaný a scponly. A já třeba z mobilu rsyncuju / (abych měl zálohu všeho) a k tomu potřebuju na druhé straně roota kvůli UID a právům.
Appky do androidu taky nemusis nahravat pres ucet GP, staci je mit ulozene na SD z jineho mobiluTakže je musíš někde sehnat a potom ještě řešit aktualizace.
Tiskni
Sdílej: