V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Tiskni
Sdílej:
Třetí možností, spíš teoretickou, by bylo použít nějaký běžný linuxový ftp daemon a nainstalovat ho do rootlého Android OS ručně, což by ale asi bylo trochu náročnější, vyžadovalo by to znalost Androidího init systému.Používám Lil' Debi, díky tomu je Android alespoň trošku použitelný. No a tam prostě
apt-get install vsftpd
. Ale nevidím důvod používat FTP, když je tam SSH.
... protože komu se chce hledat USB kábl jen kvůli překopírování pár fotek apod.
Kabel mi leží vždy na stejném místě na poličce nebo na stole hned vedle desktopu, protože ten telefon přes něj musím denně nabíjet (ಠ_ಠ). Díky za optání.
Spouštět jakýkoliv server na androidím telefonu je značně nepraktické, neboť tyto telefony rády spinkají.Ta aplikace má v permissions "bránění přechodu telefonu do režimu spánku", čili to je pořešeno. Každopádně teď jsem to ze zvědavosti vyzkoušel, a data se přenášejí i když vypnu displej...
A je zajímavé, že i na takovouhle věc běžný BFU kouká jak na nějakou mimozemskou technologii.+1, onehdá jsme někde potřebovali něco nakopírovat po lokální síti, tak jsem kámošovi-bfu poslal http link na svůj laptop. Koukal jak tele na nový vrata
Moc složitéNapsat ten skript a vyřešit ty věci bylo relativně složité, to je pravda, ale používání je extrémně jednoduché, viz screenshot... Akorát koukám, že mi to hláší 953GB volného místa na telefonu, to asi nebude úplně odpovídat realitě...
df
hlásí to samé číslo, za to může nejspíš curlftpfs
. Koneckonců přes ftp afaik není možný volný místo zjistit, takže se tomu moc nedivim...
Jinak KDE mi funguje celkem dobře, z mého pohledu aktuálně nejpoužitelnější DE...
Zkusil bych KDEConnect.
Ohromně užitečné.
Umí nejen přístup k souborům, ale i sdílení schránky, upozornění, vzdálené ovládání PC a mnoho dalšího.
Jendo, mobil s androidem přece není nic, čemu bych svěřoval víc ze svého soukromí než je nezbytně třebaAle já mluvil o bezpečnosti na druhé straně. Tam musíš mít nějakého uživatele, který je dostatečně ořezaný a scponly. A já třeba z mobilu rsyncuju / (abych měl zálohu všeho) a k tomu potřebuju na druhé straně roota kvůli UID a právům.
Appky do androidu taky nemusis nahravat pres ucet GP, staci je mit ulozene na SD z jineho mobiluTakže je musíš někde sehnat a potom ještě řešit aktualizace.