Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Já fakt netuším, jak bych měl odpovědět, když:
No ještěže nechováte prasata nebo koně
Když někdo zná svoji skupinu, tak taky zpravidla bude znát i rh, takže jste mohl nasbírat data navíc (co když turismus souvisí právě s rh faktorem? ). Znalost vlastních alel už bývá podstatně vzácnější (a to pomíjím, že mi není moc jasné, co si mám pod pojmem "jít do alel" vlastně představit
).
Co je distribucni turismus?
Treba ja se za distribucniho turistu nepovazuji, ale v roce 1998-1999 jsem byl na redhatu, pak jsem presel na debian, nicmene na iBookach to pry neni nic moc (nebo nebylo nic moc prede dvema roky), takze tam mam gentoo, na routeru mam openwrt a v praci je vhodne pousivat suse ... takze jsem vlastne prosel ctyrmi distry, z nihz tri aktivne pouzivam na hlavnich pocitacich - server, nb, prace (openwrt v to nepocitaje).
Do toho jsem samozrejme mel freebsd, netbsd (stale mam na jedne alphe), centos (v minulem zamestnani na jedne masine), RHEL (tamtez ... nic moc), Zaurus SL-5500, embeddedarm (mam) ...
Je tedy ne-turista definovan tak, ze nasel co mu nejvic sedi a od te doby to pouziva vsude, kde muze, nebo nejak jinak? Clovek, ktery nikdy nezkusil vic, nez svou prvni distribuci asi moc nevi, proc ji ma ... kdyz nema s cim srovnavat ...
S tim bych nesouhlasil ... ja jsem si sve dve blibene arch nasel uz davno - Alpha na velke veci a ARM na male ... jenoze se to spatne kupuje, tak musim vzit zavdek i tim, co dostanu zadarmo (a PPC taky neni az tak spatne).
mělo by to zohlednňovat zda, se používá, nebo jen na pohled a pak se urychleně vrátí ke své jediné...
Poslední otázka je sexistická!
Kolik distribucí Linuxu jste vyzkoušel za...
sice neznám svoji krevní skupinu, ale s radostí jsem odhlasoval...
Tiskni
Sdílej: