Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Tiskni
Sdílej:
Já fakt netuším, jak bych měl odpovědět, když:
No ještěže nechováte prasata nebo koně
Když někdo zná svoji skupinu, tak taky zpravidla bude znát i rh, takže jste mohl nasbírat data navíc (co když turismus souvisí právě s rh faktorem? ). Znalost vlastních alel už bývá podstatně vzácnější (a to pomíjím, že mi není moc jasné, co si mám pod pojmem "jít do alel" vlastně představit
).
Co je distribucni turismus?
Treba ja se za distribucniho turistu nepovazuji, ale v roce 1998-1999 jsem byl na redhatu, pak jsem presel na debian, nicmene na iBookach to pry neni nic moc (nebo nebylo nic moc prede dvema roky), takze tam mam gentoo, na routeru mam openwrt a v praci je vhodne pousivat suse ... takze jsem vlastne prosel ctyrmi distry, z nihz tri aktivne pouzivam na hlavnich pocitacich - server, nb, prace (openwrt v to nepocitaje).
Do toho jsem samozrejme mel freebsd, netbsd (stale mam na jedne alphe), centos (v minulem zamestnani na jedne masine), RHEL (tamtez ... nic moc), Zaurus SL-5500, embeddedarm (mam) ...
Je tedy ne-turista definovan tak, ze nasel co mu nejvic sedi a od te doby to pouziva vsude, kde muze, nebo nejak jinak? Clovek, ktery nikdy nezkusil vic, nez svou prvni distribuci asi moc nevi, proc ji ma ... kdyz nema s cim srovnavat ...
S tim bych nesouhlasil ... ja jsem si sve dve blibene arch nasel uz davno - Alpha na velke veci a ARM na male ... jenoze se to spatne kupuje, tak musim vzit zavdek i tim, co dostanu zadarmo (a PPC taky neni az tak spatne).
mělo by to zohlednňovat zda, se používá, nebo jen na pohled a pak se urychleně vrátí ke své jediné...
Poslední otázka je sexistická!
Kolik distribucí Linuxu jste vyzkoušel za...
sice neznám svoji krevní skupinu, ale s radostí jsem odhlasoval...