Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Já fakt netuším, jak bych měl odpovědět, když:
No ještěže nechováte prasata nebo koně
Když někdo zná svoji skupinu, tak taky zpravidla bude znát i rh, takže jste mohl nasbírat data navíc (co když turismus souvisí právě s rh faktorem? ). Znalost vlastních alel už bývá podstatně vzácnější (a to pomíjím, že mi není moc jasné, co si mám pod pojmem "jít do alel" vlastně představit
).
Co je distribucni turismus?
Treba ja se za distribucniho turistu nepovazuji, ale v roce 1998-1999 jsem byl na redhatu, pak jsem presel na debian, nicmene na iBookach to pry neni nic moc (nebo nebylo nic moc prede dvema roky), takze tam mam gentoo, na routeru mam openwrt a v praci je vhodne pousivat suse ... takze jsem vlastne prosel ctyrmi distry, z nihz tri aktivne pouzivam na hlavnich pocitacich - server, nb, prace (openwrt v to nepocitaje).
Do toho jsem samozrejme mel freebsd, netbsd (stale mam na jedne alphe), centos (v minulem zamestnani na jedne masine), RHEL (tamtez ... nic moc), Zaurus SL-5500, embeddedarm (mam) ...
Je tedy ne-turista definovan tak, ze nasel co mu nejvic sedi a od te doby to pouziva vsude, kde muze, nebo nejak jinak? Clovek, ktery nikdy nezkusil vic, nez svou prvni distribuci asi moc nevi, proc ji ma ... kdyz nema s cim srovnavat ...
S tim bych nesouhlasil ... ja jsem si sve dve blibene arch nasel uz davno - Alpha na velke veci a ARM na male ... jenoze se to spatne kupuje, tak musim vzit zavdek i tim, co dostanu zadarmo (a PPC taky neni az tak spatne).
mělo by to zohlednňovat zda, se používá, nebo jen na pohled a pak se urychleně vrátí ke své jediné...
Poslední otázka je sexistická!
Kolik distribucí Linuxu jste vyzkoušel za...
sice neznám svoji krevní skupinu, ale s radostí jsem odhlasoval...