Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Tiskni
Sdílej:
Já fakt netuším, jak bych měl odpovědět, když:
No ještěže nechováte prasata nebo koně
Když někdo zná svoji skupinu, tak taky zpravidla bude znát i rh, takže jste mohl nasbírat data navíc (co když turismus souvisí právě s rh faktorem? ). Znalost vlastních alel už bývá podstatně vzácnější (a to pomíjím, že mi není moc jasné, co si mám pod pojmem "jít do alel" vlastně představit
).
Co je distribucni turismus?
Treba ja se za distribucniho turistu nepovazuji, ale v roce 1998-1999 jsem byl na redhatu, pak jsem presel na debian, nicmene na iBookach to pry neni nic moc (nebo nebylo nic moc prede dvema roky), takze tam mam gentoo, na routeru mam openwrt a v praci je vhodne pousivat suse ... takze jsem vlastne prosel ctyrmi distry, z nihz tri aktivne pouzivam na hlavnich pocitacich - server, nb, prace (openwrt v to nepocitaje).
Do toho jsem samozrejme mel freebsd, netbsd (stale mam na jedne alphe), centos (v minulem zamestnani na jedne masine), RHEL (tamtez ... nic moc), Zaurus SL-5500, embeddedarm (mam) ...
Je tedy ne-turista definovan tak, ze nasel co mu nejvic sedi a od te doby to pouziva vsude, kde muze, nebo nejak jinak? Clovek, ktery nikdy nezkusil vic, nez svou prvni distribuci asi moc nevi, proc ji ma ... kdyz nema s cim srovnavat ...
S tim bych nesouhlasil ... ja jsem si sve dve blibene arch nasel uz davno - Alpha na velke veci a ARM na male ... jenoze se to spatne kupuje, tak musim vzit zavdek i tim, co dostanu zadarmo (a PPC taky neni az tak spatne).
mělo by to zohlednňovat zda, se používá, nebo jen na pohled a pak se urychleně vrátí ke své jediné...
Poslední otázka je sexistická!
Kolik distribucí Linuxu jste vyzkoušel za...
sice neznám svoji krevní skupinu, ale s radostí jsem odhlasoval...