LilyPond (Wikipedie) , tj. multiplatformní svobodný software určený pro sazbu notových zápisů, byl vydán ve verzi 2.26.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Byla vydána nová verze 11.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 237 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 500 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska oznámila, že si zajistila opci buď na akvizici startupu Cursor za 60 miliard dolarů (přes 1,2 bilionu Kč) do konce letošního roku, nebo na zaplacení deseti miliard dolarů za nové partnerství s touto firmou zabývající se generováním kódů. SpaceX se dále prosazuje na lukrativním trhu s vývojářskými nástroji pro umělou inteligenci (AI). Cursor, startup zabývající se prodejem modelů AI pro
… více »Díky AI modelu Claude Mythos Preview od společnost Anthropic bylo ve Firefoxu nalezeno a opraveno 271 zranitelností.
Byla vydána nová verze 2.54.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 137 vývojářů, z toho 66 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 13.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci a na YouTube. Stalo se tak na konferenci GrafanaCON 2026.
Na YouTube proběhl Framework [ Next Gen ] Event 2026. Společnost Framework představila nový Framework Laptop 13 Pro, vylepšení Framework Laptopu 16 a OCuLink Dev Kit pro připojení vysoce výkonných periferií jako jsou eGPU a bezdrátovou klávesnici s integrovaným touchpadem Framework Wireless Touchpad Keyboard.
Byl vydán Mozilla Firefox 150.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 150 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byl představen (reddit, 𝕏) webový prohlížeč Brave Origin. Jedná se webový prohlížeč Brave bez VPN, krypto peněženky a odměn, tj. bez funkcí, ze kterých je vývoj Brave financován. Stojí jednorázově 59,99 dolarů. Verze pro Linux je zdarma.
Tim Cook po 15 letech opustí post generálního ředitele americké technologické společnosti Apple. Od 1. září ho vystřídá John Ternus, který byl dosud odpovědný za hardware. Cook se stane předsedou představenstva. Cook vedl Apple od roku 2011, kdy funkci převzal od zesnulého spoluzakladatele společnosti Stevea Jobse.
Už měsíc máme možnost připojit se doma na wifi, kabelovka nemá o náš barák zájem - je nás málo pro připojení, chtěli třetinu lidí, nahlásilo se jen 4 z cca 26 bytů v domě. Na ústředně není DSLAM, a to je jen asi 150 metrů od nás
.
Wifinu zatím řešíme hardwarově, máme Alfu AIP-W630, mně jako mikrovlnému zajícovi to bylo jedno, co to bude, instaloval to kamarád, když zjistil, co je to za pakárnu, tak nám nabíd, že si to buď odnese nebo to odkoupíme. Takže už si hrajem teď na vlastním písečku, celkem 6 počítačů. Mezi nima je jeden router Zyxel a nějakej switch Edimax. Na wifině vidíme v logu "no response from dhcp server", v poslední době přibylo i "DHCP lease time expired", takže si pořád myslíme, že chyba by mohla být u providera, i když on tvrdí, že je vše ok. Nechal jsem příspěvek do diskuse na czfree, na živěcz, na i4shopu je v diskusi skoro mrtvo, u Marigolda nic moc, = ještě mam rezervy, kde se ptát na tipy.
Od kamaráda mam půjčenýho Dlinka DWL900ap+, během několika dní (fakt nestíham) ho chci vyzkoušet = zda bude dhcp taky blbnout, zatim jsem ho jen testoval, nastavení a chování doma v bytě, jak se na něj dostanu, ať nemusim furt nahoru.
Časem asi přejdem na linux na ápéčku, až si vyřídíme větší místo na střeše a možnost napájení od jinud než od nás z bytu přes elektriku přes UTP - říkám si, že když do toho bací blesk, tak utp shoří a dolů se nic nedostane? Je i těžký dodržet půl metr při míjení se s hromosvodem a dva metry vzdálenost od souběžného vedení s hromosvodem.
Gordian knotem se mi podařilo přežvejkat dvd na divx, bez návodu bych se s tim mazal asi víc. Už mam z Levných knih 3 Bergmany
.
Jak jsem si hrál s tím Dlinkem a restartoval network, napsalo mi to, že ifplugd mi zaúřadoval, tak jsem našel další okno, kde se ještě nevyznam, když jsem shodil hotplug, tak mi nešla "normálně" mountnout flashka, v /dev/ se žádný sd* neukazovalo, na koukání do *.confu jsem moc času neměl, takže mam další uzel na kapesníku.
Tiskni
Sdílej:
, loni (?) tam dávali asi 14 dnů jen tohle
))
Jelikož až teď jsem rozhejbal wifi, tak teprve teď odpovídam
http://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=45291 FANNY A ALEXANDERhttp://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=43458 SEDMÁ PEČEŤhttp://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=46315 MLČENÍhttp://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=46314 LESNÍ JAHODY
. Jelikož hodlám změnit svůj stav během následujícího měsíce, tak extra za toto DVD jsem vděčný, budu mít o čem přemýšlet atd.
. Jelikož hodlám změnit svůj stav během následujícího měsíce, tak extra za toto DVD jsem vděčný, budu mít o čem přemýšlet atd.
O tom packetlossu nevím - zatím nám stačí, že v režimu klient fungujem stabilně. V našem okolí je ale dost antén - podle obsazení střech posuzujeme. Na cca 100 metrů na providera máme úroveň signálu 64% a ping pod 10 ms. To s tim "No response from DHCP server" jsme přiřkli rušení v okolí - už cca 2 měsíce nemáme ŽÁDNÝ problém s konektivitou, před tím jsme byli rádi za 10 funkčních minut z hodiny. Takže buď provider posílil, okolní wifisti pomřeli nebo přešli na 5 GHz nebo nevim 
Máme další dva Bergmany (Personu a Léto s Monikou).
K Alfě: prý je někde nějaký novější firmware, než 1.51, zatím jsem spokojený, že nám net jede ... jak z praku a tak neriskuju. Viz ona diskuse na Czfree.