abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    18.6.2008 11:24 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni
    Lidé se mohou konečně naučit pozorovat energetická pole. Poté se naše porozumění fyzickému světu bude rychle transformovat. Uvědomí si, že určitá místa vyzařují více energie

    No, nevím. Já viděla kolem lidí barvičky většinu svého života (když se dobře vyspím, dostatečně nudím na poradě nebo aspoň týden nejím maso, umím to aspoň trochu i teď), ale zatím mi to v životě pomohlo jedině k daleko většímu chaosu. Vůbec tomu nerozumím, pořád po těch letech nevím jistě ani jestli je to "nadpřirozená" schopnost nebo oční vada :-) Od té doby, co to neberu vážně a nechávám počítače, aby mi ji kazily, je mi ale vlastně tak nějak líp :-)
    ^D
    18.6.2008 12:39 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni
    Vůbec tomu nerozumím, pořád po těch letech nevím jistě ani jestli je to "nadpřirozená" schopnost nebo oční vada
    Zkusila ses třeba zeptat doktora?
    Quando omni flunkus moritati
    19.6.2008 09:17 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni
    Zkusila ses třeba zeptat doktora?

    To zrovna, to by mě poslal za hodným pánem z psychiatrie, který by se vyptával, jak dlouho už ty halucinace mám. Ztráta času.

    Ale na očním už jsem párkrát byla, kromě toho, že bych měla nosit slabé rozptylky (na což kašlu a barvičky stejně vidím i přes ně), nic zajímavého.
    ^D
    vencour avatar 18.6.2008 21:25 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni

    Jak rád bych viděl auru ;-)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    19.6.2008 16:06 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni
    Jak ráda bych věděla, jestli to co vidím, je aura, a co to ta aura vlastně je... :-D
    ^D
    19.6.2008 16:15 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni
    Nevím jak aura, ale Aurora je loď. ;-)
    18.6.2008 11:46 CEST
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni
    Verim tomu, ze kdyby se tahle a podobne knihy a myslenky vzaly, poradne profiltrovaly a sjednotily, tak vznikne opravdu pravdivy dokument. Bohuzel kazdy clovek to mozna chape trosku jinak, popisuje to trochu jinak a proto to pak neni uplne univerzalni.

    Osobne me tyhle idee/nazory zajimaji, zatim jsem v tomhle pouze "verici", ale rad bych byl "presvedceny nejakou osobni zkusenosti. Bohuzel jsou pro me zatim takovyhle dokumenty psany "nesrozumitelne", napr. porad nechapu, jake vibrace jsou mysleny a jak se daji ovlivnovat. Mel bych u sebe nosit nejaky vibrator, nebo jsou mysleny vibrace tech strun z teorie strun, nebo vibrace atomu? Muzu je ovlivnit? Jak? Co kdyz se mi uvedeny postup na ovlivneni vibraci nedari? Jak zmerim svoje vibrace?

    U vetsiny takovych clanku se "mereni" provadi "pocitem". To mne osobne nevyhovuje, protoze "osobni pocit" je subjektivni vec nemuzu teda urcit, jestli si to jen vymyslim nebo preju, nebo jestli je to pravda. Potrebuju objektivni zpusob "mereni".
    18.6.2008 12:18 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni
    U vetsiny takovych clanku se "mereni" provadi "pocitem". To mne osobne nevyhovuje, protoze "osobni pocit" je subjektivni vec nemuzu teda urcit, jestli si to jen vymyslim nebo preju, nebo jestli je to pravda. Potrebuju objektivni zpusob "mereni".

    Když jsem byla mladší, mobilní telefony mizernější a já citlivější, uměla jsem hledat telefony poschovávané po místnosti úplně stejným způsobem, jako jsem uměla na některém místě říct "tady se mi nelíbí, pojďme pryč" - takže jsem dospěla k závěru, že pokud cítím ty "vibrace" co o nich všichni mluví, mělo by to být něco z tohoto světa. Ale kdoví... :-)

    A dneska už je mi to stejně skoro jedno, počítače člověka v tomhle dost otupí :-)
    ^D
    18.6.2008 12:45 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni
    Když jsem byla mladší, mobilní telefony mizernější a já citlivější, uměla jsem hledat telefony poschovávané po místnosti úplně stejným způsobem, jako jsem uměla na některém místě říct "tady se mi nelíbí, pojďme pryč"
    To by šlo použít na hledání kvalitního wifi signálu :-D.
    Isah avatar 18.6.2008 19:12 Isah | skóre: 4 | blog: SF | Matička stověžatá
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni

    :-) jo, já mám z těhle věcí týž pocit, ale žije se s tím fakt blbě, že chci všechno přesně :-) Ale zase ty myšlenky dostávají tvar skrze tu životní zkušenost. Když se propojí zkušenost s hlubokou myšlenkou, víš přesně o čem ten člověk mluví. Teda, teď nemyslím ty vibrace, tam bych taky tápala.

    Blbý je, když je člověk indoktrinovanej nějakou naukou a cpe to všem kolem. To je na prd, páč každej vnímá a cítí ty věci prostě jinak a často je třeba neumí definovat.

    Omnia mea mecum porto. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum
    vencour avatar 18.6.2008 21:25 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni

    Každý si tam může najít, co chce, já tam našel vývoj vzájemných vztahů, souvislost drobností s celkem, hledání kořenů, myšlenku nenucené pomoci. Celá kniha mi v jistém směru přijde logická, že vše souvisí se vším, od malých věcí a uvědomění se rosteme výš.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    19.6.2008 14:20 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni
    Rosteme až do kterého patra? :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    vencour avatar 19.6.2008 20:22 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni

    Někteří z nás hodně dlouho.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    tsLnox avatar 19.6.2008 11:27 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni
    Děkuju ti, už dlouho si to chci přečíst, třeba si konečně najdu čas když jsi mi to připoměl ;-)
    vencour avatar 19.6.2008 12:05 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Znova Celestýni

    N.Z. Vyšla i dvojka, pokračování, k té jsem se ještě nedostal. Co teď koukam na internetu, nemělo by pokračování zklamat ;-)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.