Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Vim, že je ještě Johnovo Září a zahlíd jsem zmínku o Suvorovovi.
Fajn, dík za příspěvek. Nejste sám, kdo považuje konstrukce pana Drnka za pochybené. Mně se líbí. O nevyhnetulnosti taky nepochybuju.
Jsem zvědavý na pokračování Žab, jestli bude a jak kvalitní. Už takhle to zní dobře, první proudová stíhačka není vyvíjena v Anglii, ale u nás, nenacistické Německo, koalice proti Rusákům, uhelná-strojírenská unie Francie a Německa, OSN založeno za naší pomoci, Rejevský dekóduje Enigmu u nás atd.
Někdo za (do) 40 let někoho asi dožene ... kdo ví, jak Evropa a EU bude v té době vypadat.
Mám za to, že většina z nás již na toto téma debatovala na specializovanějších webech. Přesto jsem zatím všude zatím nacházel jen čekání na to, až Němci ČSR dorazí, nikoliv to, že bychom hráli aktivnější roli. Což mi právě Žáby připomněly, že legoionáři ve vedení naší armády mohly být zárukou našeho aktivního přístupu.
Ja osobne si myslim, ze 2. svetova byla nevyhnutelna. Kdyby ji nezacal Hitler, tak Stalin urcite.Hlavně bych se bál, že kdyby začala o nějakou dobu později (klidně i někým jiným), tak by dostaly slovo jaderné zbraně. Vím sice, že byla vyvinutá v průběhu 2. světové, ale kdyby trvalo tak deset let navíc před válkou, tak by byla technika i fyzika mnohem déle a vývoj by byl mnohem rychlejší.
Více nebudu prozrazovat případnému čtenáři.jestliže jde o materiál natolik nezajímavý, že potřebuje uměle vytvářet zájem takovýmto tajnůstkařením, zcela jistě mě na něj nenalákáš :-p
Přesvědčovat nikoho nechci a ani snad nemusím , zatím nevím o nějakých srovnatelných dílech takto pojatých. Nemám rád ty, co mi prozrazují poslední stránku detektivky, tak se chovám stejně navenek. Skoro. Mimo to v diskusi i na netu se toho dá najít dost, co to prozradí za mne.
Mam pocit, že na následky některých dějiných rozhodnutí budu stále narážet ... Zašlapané projekty, jako další následek jsou i minimálně 3 vlny emigrací - v období Mnichova/okupace, v období Února a Srpna. Kolik šikovných lidí zmizlo do pryč od svého džobu :-/
Jeden moc pěkný příspěvek na Palbě
Tiskni
Sdílej: