abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Nicky726 avatar 28.9.2008 10:36 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...
    To vypadá, že by mohlo být zajímavé alternativní čtení.
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    vencour avatar 28.9.2008 11:14 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...

    Vim, že je ještě Johnovo Září a zahlíd jsem zmínku o Suvorovovi.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    belisarivs avatar 29.9.2008 10:01 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...
    No, ja nevim.

    Problem je te knihy "Zaby v mlice", ze jeji logika strasne kulha.

    Pocasi klidne mohlo byt dobre a Nemci nam mohli preoravat republiku bombardery, proti kterym jsme nemeli protizbran (ne, opravdu si nemyslim, ze by se He-111 neubranil B-534).

    Nase tanky sice byly dobre, ale Frantici meli taky lepsi tanky nez Nemci. A Britove rovnez. A jak dopadli.

    Ano, byla moznost, ze Nemeckym vojakum nevydrzi moralka, zas tak dychtivi do valky nebyli, ale taky se to stat nemuselo.

    A dalsi kotrmelce.

    Ono je to cele hodne problematicke.

    Ja osobne si myslim, ze 2. svetova byla nevyhnutelna. Kdyby ji nezacal Hitler, tak Stalin urcite.
    IRC is just multiplayer notepad.
    vencour avatar 29.9.2008 10:45 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...

    Fajn, dík za příspěvek. Nejste sám, kdo považuje konstrukce pana Drnka za pochybené. Mně se líbí. O nevyhnetulnosti taky nepochybuju.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    belisarivs avatar 29.9.2008 10:59 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...
    Ale jo. Mne se take libi.

    Neni to vylozene blabol. Taky bych si pral, aby, pokud mozno, vubec zadna valka nebyla (nebo jsme se ubranili) a pak byl klid.

    Nebyli by tu komancove, byli bysme jinde, mohli bychom chodit vzprimene a byt hrdi, ze jsme neohybali hrbet a na zapade by se na nas koukali rovnez jinak.

    Ale je to jenom sen. Svet je takovy jaky je. Jsme na tom tak jak jsme. Jsme pozadu, ale snad zapad dozeneme. Ale my dva uz tu asi nebudeme.

    Vidim to minimalne na 40 let.
    IRC is just multiplayer notepad.
    vencour avatar 29.9.2008 11:12 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...

    Jsem zvědavý na pokračování Žab, jestli bude a jak kvalitní. Už takhle to zní dobře, první proudová stíhačka není vyvíjena v Anglii, ale u nás, nenacistické Německo, koalice proti Rusákům, uhelná-strojírenská unie Francie a Německa, OSN založeno za naší pomoci, Rejevský dekóduje Enigmu u nás atd.

    Někdo za (do) 40 let někoho asi dožene ... kdo ví, jak Evropa a EU bude v té době vypadat.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    Dalibor Smolík avatar 29.9.2008 10:56 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...
    Ja osobne si myslim, ze 2. svetova byla nevyhnutelna. Kdyby ji nezacal Hitler, tak Stalin urcite.
    Také si mysím, že válka byla nevyhnutelná. Ve 20. století vrcholila realizace ideologií, které vznikly a vyvynuly se ve století devatenáctém. Byl to především komunismus, ale také pruský nacionalismus. Obě ideologie se přizpůsobily podmínkám 20. století a do toho vstoupila světová hospodářská krize, která uspíšila radikalismus v jednotivých zemích a nikdo již na nic nečekal...
    Je nutné si také uvědomit, že Hitlerova hvězda se zrodila a stoupala nahoru díky existenci Stalinova SSSR. Hiter právě argumentoval nutností vybudování účinné obrany proti boševismu a na to slyšely finanční kruhy, které se obávaly revoluce a konfiskace majetku. Samozřejmě základním předpokladem Hitlerovy kariéry bylo zlikvidování status quo z Versailles, což je zase jiná kapitola.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    belisarivs avatar 29.9.2008 11:02 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...
    No, Hitlerovi k moci pomohla hlavne smlouva ve Versailles a dalsi. On nastoupil na vlnu ponizeni a urazene jesitnosti.

    Kdyby nenastoupil on, udelal by to nekdo dalsi.
    IRC is just multiplayer notepad.
    vencour avatar 29.9.2008 11:03 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...

    Mám za to, že většina z nás již na toto téma debatovala na specializovanějších webech. Přesto jsem zatím všude zatím nacházel jen čekání na to, až Němci ČSR dorazí, nikoliv to, že bychom hráli aktivnější roli. Což mi právě Žáby připomněly, že legoionáři ve vedení naší armády mohly být zárukou našeho aktivního přístupu.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    29.9.2008 21:12 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...
    Ja osobne si myslim, ze 2. svetova byla nevyhnutelna. Kdyby ji nezacal Hitler, tak Stalin urcite.
    Hlavně bych se bál, že kdyby začala o nějakou dobu později (klidně i někým jiným), tak by dostaly slovo jaderné zbraně. Vím sice, že byla vyvinutá v průběhu 2. světové, ale kdyby trvalo tak deset let navíc před válkou, tak by byla technika i fyzika mnohem déle a vývoj by byl mnohem rychlejší.
    29.9.2008 13:47 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...
    Více nebudu prozrazovat případnému čtenáři.
    jestliže jde o materiál natolik nezajímavý, že potřebuje uměle vytvářet zájem takovýmto tajnůstkařením, zcela jistě mě na něj nenalákáš :-p
    vencour avatar 29.9.2008 14:21 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...

    Přesvědčovat nikoho nechci a ani snad nemusím ;-), zatím nevím o nějakých srovnatelných dílech takto pojatých. Nemám rád ty, co mi prozrazují poslední stránku detektivky, tak se chovám stejně navenek. Skoro. Mimo to v diskusi i na netu se toho dá najít dost, co to prozradí za mne.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    vencour avatar 6.2.2009 12:34 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...

    Mam pocit, že na následky některých dějiných rozhodnutí budu stále narážet ... Zašlapané projekty, jako další následek jsou i minimálně 3 vlny emigrací - v období Mnichova/okupace, v období Února a Srpna. Kolik šikovných lidí zmizlo do pryč od svého džobu :-/

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    vencour avatar 3.6.2009 14:09 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stačilo jen velmi málo ... aby ... kdyby ...

    Jeden moc pěkný příspěvek na Palbě :-)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.