Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Od dob gymplu jsem fanoušek časopisu Vesmír. Má slabší i lepší čísla, tedy pro mne méně a více zajímavá. Teď je v něm neco o 11/9, docela ... šok.
Volně je na webu vidět následující text ...
Vyšetřování antraxových útoků ve Spojených státech
Konflikt vědecké pravdy se státní mocí
Mojmír Babáček, Dittmar Chmelař
18. září 2001 byly odeslány dopisy obsahující antraxový prášek do televizní stanice NBC, do redakce deníku New York Post a do dalších redakcí. 19. září 2001 byla americkému Kongresu předložena k hlasování první verze návrhu Vlasteneckého zákona, který reagoval na útoky z 11. září...
Takže toto dávám jako tip pro zvědavce. Kdo chce, ten už si plnou verzi najde
Mimochodem, nenapadá mne, jakej je v Čechách serióznější časopis, než Vesmír?
Tiskni
Sdílej:
To že vydají spekulativní článek, tak to hned znamená že je to neseriózní časopis? A víš že spousta pravd která je teď každodenně učena a psaná v článcích v různých časopisech, může být za 20 let pouhou lží? Myslím si, že čím víc pohledů z jiných úhlů na určitý problém, tím lépe.
Moc o politice a pragmatismu, ať tomu řikáme, jak řikáme, jsem ve Vesmíru nenašel. V tom je to pro mne docela nové, výjimečné.
Stejně tak když už je to něco učeno/podáváno, tak to tam není podáváno jako fakt, ale jen názor autora. A ve zmiňovaném článku ony tvrzení vyznívají docela přesvědčivě a jednostranně.
Řekněme, že "u dobrých obchodníků" samozřejmě je k mání
Velmi dobrý časopis, jeden z mála kde se nemusím bát že narazím na nějakou pořádnou nepodloženou hovadinu :)
Babacek je znamy paranoik a konspiracni teoretik, pred mnoha lety jsem cetl nejaky jeho text o ovladani mozkovych vln na dalku. Jsem take fanousek Vesmiru, odmalicka ho kupuje muj otec, ale dnes uz ho moc nectu. Popravde receno take nechapu, proc jim takovy clanek otiskli, ale co se da delat.
Problém? Tak nějak uvěřit a přijmout, že budoucnost nebude bílá nebo aspoň šedá.