Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Když se vezme, že člověk moudří z více informací (odvozovánim, porovnávánim a tak), tak rozhodující je to, dokud jich více získává nebo udrží než zapomene.
Všim jsem si, jak moc je potřebná tělesná aktivita pro kancelářské krysy (ajtíky), snad pro prokrvení mozku apod.
člověk moudří z více informacíNe vzdy, bohuzel
jak moc je potřebná tělesná aktivita pro kancelářské krysyTo mi povidej, sotva jsem se vyhrabal z nasledku tradicni listopadove virozy, uz jsem zase lezel s tradicni unorovou virozou a z te jsem se nevyhrabal doted
To mi povidej, sotva jsem se vyhrabal z nasledku tradicni listopadove virozy, uz jsem zase lezel s tradicni unorovou virozou a z te jsem se nevyhrabal dotedNo, je otázka, jestli to je opravdu fyzickou aktivitou. Já jsem byl zdravý a v izolaci domova, ve čtvrtek jsem vyšel mezi lidi, a... vysoké horečky celý víkend. Pak že sociální interakce prospívají :o)![]()
Kde jen jsou?...v prdeli Vencoure, v prdeli...
A) tohle vysvětlení neni tak jednoznačný, B) nic neni tak černobílý. Mimochodem čtu "Nemoc jako cesta", kde se o dvoubarevném vidění světa taky mluví. Podle toho, jak se do toho občas někdo trefuje, tak snad těch dvoubarevně vidících musí být víc než málo, pro mne překvapivě.
Vysvětlením by mohlo být více věcí. A) časem člověk méně mluví a více dělá, B) časemn člověk více myslí, C) časem člověk nemá chuť se mazat a nějak se projevovat, tolikrát se spálil a už to nechce znova zakusit. D) Jak člověk zraje, specializuje se nějak, profiluje, tak je možné, že s některými typy lidí se vůec nesetkám. E) Nemá člověk potřebu opakovat něco, co slyšel jinde, přičemž vlastními slovy to lépe neřekne. F) Nechce člověk vyčnívat, ukazovat, že vůbec žije, pro ochranu sebe nebo blízkých. G) Chyba je ve mně jako tazateli, stejně tak, jako jsou lidé dělící se o své zážitky a moudra, tak určitě budou i tací, co to tak dělat nechtějí.
Tiskni
Sdílej: