Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Baví mne nechat se překvapovat ... a tohle to splnilo ... "Člověk má za to, že musí být starý, aby byl chytrý; v podstatě ale má člověk s přibývajícími léty co dělat, aby se udržel tak chytrý, jako byl." (Goethe)
Pozoruju svět a zní k mým uším hlavně slova těch mladších. Jednou už jsem o tom psal, o tom, kde asi jsou schované myšlenky a díla starších a moudřejších, že je nějak málo vnímam.
Nejjednodušší vysvětlení bývají ty nejpravděpodobnější, možná jsem něco přehlížel. O ženách se říká, že s postupujícím věkem jsou stále krásné, ale dá to větší práci. I udržet své schopnosti dá práci.
Tiskni
Sdílej:
Když se vezme, že člověk moudří z více informací (odvozovánim, porovnávánim a tak), tak rozhodující je to, dokud jich více získává nebo udrží než zapomene.
Všim jsem si, jak moc je potřebná tělesná aktivita pro kancelářské krysy (ajtíky), snad pro prokrvení mozku apod.
člověk moudří z více informacíNe vzdy, bohuzel
jak moc je potřebná tělesná aktivita pro kancelářské krysyTo mi povidej, sotva jsem se vyhrabal z nasledku tradicni listopadove virozy, uz jsem zase lezel s tradicni unorovou virozou a z te jsem se nevyhrabal doted
To mi povidej, sotva jsem se vyhrabal z nasledku tradicni listopadove virozy, uz jsem zase lezel s tradicni unorovou virozou a z te jsem se nevyhrabal dotedNo, je otázka, jestli to je opravdu fyzickou aktivitou. Já jsem byl zdravý a v izolaci domova, ve čtvrtek jsem vyšel mezi lidi, a... vysoké horečky celý víkend. Pak že sociální interakce prospívají :o)![]()
Kde jen jsou?...v prdeli Vencoure, v prdeli...
A) tohle vysvětlení neni tak jednoznačný, B) nic neni tak černobílý. Mimochodem čtu "Nemoc jako cesta", kde se o dvoubarevném vidění světa taky mluví. Podle toho, jak se do toho občas někdo trefuje, tak snad těch dvoubarevně vidících musí být víc než málo, pro mne překvapivě.
Vysvětlením by mohlo být více věcí. A) časem člověk méně mluví a více dělá, B) časemn člověk více myslí, C) časem člověk nemá chuť se mazat a nějak se projevovat, tolikrát se spálil a už to nechce znova zakusit. D) Jak člověk zraje, specializuje se nějak, profiluje, tak je možné, že s některými typy lidí se vůec nesetkám. E) Nemá člověk potřebu opakovat něco, co slyšel jinde, přičemž vlastními slovy to lépe neřekne. F) Nechce člověk vyčnívat, ukazovat, že vůbec žije, pro ochranu sebe nebo blízkých. G) Chyba je ve mně jako tazateli, stejně tak, jako jsou lidé dělící se o své zážitky a moudra, tak určitě budou i tací, co to tak dělat nechtějí.