Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Stárneme všichni, na někom to je vidět více, na někom méně, někteří se měníme průběžně, někdo se zdá stejný a pak není poznat.
Díval jsem se kdysi na dospělé tak, že jsem čekal, s čím vším si musí poradit, co mají mít v malíčku, co zaží a prožít. Jak že budou staří. Teď jsem v tom rozpoložení, že hledám, kam se ještě můžu rozvinout, jakým směrem dozrát a nějak ... zatím nevidím meze ... přijde mi, že jsem nějakou moudrost pochytil a zase se cítím jako dítě, jelikož nemám ani šajn, k čemu se dohrabu v té další části života, co mne snad čeká. Tedy před x lety jsem tušil, viděl na okolí, kam se tak snad mohu vyvinout, teď jsem v koncích a vidím mlhu. Tak pátrám po smyslu životu, více než dřív. Nebo si to teď spíše více uvědomuji ...
O mém pátrání vypovídá i následující anketa a příslušné možnosti.
Těšim se, že se zase někdy podívam na Bergmana
Tiskni
Sdílej:
Tak to bych dal pod to zrát, protože emocemi se měníš.
Ok, já v tom vidim rozdíl v míře a zaměření, proto je to extra.
P.S. Napoleonův seržant: "Snad byste nechtěli žít věčně?"
Vzhledem k nedostatečnosti údajů o životě, co je před ním a po něm, je skutečně těžké něco důvodně tvrdit. Postoje a zkušenosti jsou různé. Jsou ženy, co nechtějí mít vlastní děti. Jsou lidé, mající potěšení z ponižování druhých. A i za těmito vnějškovými projevy by mělo být něco z mých vybraných aktivit.
Jako další možnost mne napadla "mlčet", ale i to se dá shrnout pod termín "trpět".
Zkuste si to víc promyslet, jak a co byste asi cítil při daných stavech. Pokud nemáte komu co říci či třeba nemůžete sdělit při nějaké bolesti, tak spíš mlčíte. Jedno může být zdrojem druhého a obráceně.
Ukecanej? Jak kdy, spíš momentálně málo efektivně produkující.
Pokud nemáte komu co říciTak se venuju svym myslenkam nebo jinym konickum a jsem spokojeny :) Naopak kdyz me z toho nekdo vytrhuje a chce abych ho poslouchal nebo dokonce i odpovidal, tak trpim :)
či třeba nemůžete sdělit při nějaké bolesti, tak spíš mlčíteKdyz me neco hodne boli, tak skucim, jsem zly apod. a naopak spis lidem sdelim svoje mineni o nich a podobne veci, ktere bych si jindy nechal pro sebe :) A pokud nekomu chci neco rict, ale nakonec dojdu k tomu, ze bude lepsi to nerict, tak to proste nereknu a nijak me to netrapi. Ale uznavam, ze nekdo s velkou potrebou verbalne komunikovat (cili upovidany :)) by v tomhle pripade mohl citit pnuti, nebo i trpet :)
Hm, pravda, to tam chybí, něco jako hledat poznání, lepší svět, snažit se pochopit, třeba spolupracovat.
Sport bych formuloval spíše jako projev existence, ne jako to, proč jsme na světě.
P.S. padnout do postle a jít spát až ráno
Hm, tak jako tak, sportujte si, jak chcete, ale nakonec začnete stejně přemejšlet, proč to všechno, jakej to má smysl.
Blogovat častěji? Musí být o čem, aby to za to stálo.