abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    otasomil avatar 5.6.2011 09:32 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    5.6.2011 16:11 w4rr10r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Co to je zase za kokotinu? Člověče, už to nehul.
    AsciiWolf avatar 5.6.2011 16:41 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    wtf?
    5.6.2011 09:35 Viktor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    O Nicholasovi Wintnowi som videl nejaký dokument. Ten chlap mal odvahu !
    gtz avatar 5.6.2011 12:55 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Rád bych, ale Prágl je daleko. V Náměšti je btw. letecký den :-)
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    vencour avatar 6.6.2011 00:50 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky

    To byl i v Pardubicích ... Aviatická pouť, kluci tam udělali pěkné fotky, jako zřejmě vždy ;-)

    Já mam konečně, podle všeho, za sebou jeden balvan, tak můžu dohánět ... prý, pokračuju z jiného soudku, se Intel u Pentia nechal inspirovat Elbrusem 2, svého času nejvýkonnějším počítačem v RVHP i na světě ... a řada Core je taky vyvíjena za pomoci inženýrů z Ruska ...viz vlákno Palba.cz/Temná stránka západní politiky z dob studené války (ještě jsem ho nedočet)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    vencour avatar 7.6.2011 07:11 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky

    Že mi to netrklo dřív ... a další akce taky bude ... Hanácké slet.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    vencour avatar 8.6.2011 08:05 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky

    Ještě jedno "btw. k létání" ... vlákno Tomas Marik, nastupujici cesky Tom Clancy? aneb za virtuální realitou do Red Zone je Vám známé, neznámé? Minimálně Operace Longbow je docela dobře rozepsaná.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    gtz avatar 10.6.2011 15:24 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Četl jsem toho celkem hodně, nějak mi na to teď nezbývá čas. Kdysi jsem si hrál jen s US-NAVY letadly na simulátoru, ale nyní jsem z toho nějak vypadnul. O letadla se zajímám celkem hodně dlouho :-)
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    vencour avatar 10.6.2011 19:13 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky

    Tyhle povídky jsou celkem krátký a jde je stáhnout v pdf. Tož do vlaku apod. by to šlo.

    Pěkně jsem si tam užil ... ale, jak řikam, je to alternativní historie, na Palbě byste našel nějaké zhodnocení, nebudu Vám brát překvapení. Mimochodem mam pocit, že dvě témata v poslední době hnula Palbou, Tomáš Mařík a RedZone a pak ta "Temná stránka západní politiky z dob studené války".

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    gtz avatar 10.6.2011 21:42 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Tu temnou stránku západní politiky jsem četl jeden večer a hodně slušný.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    vencour avatar 10.6.2011 21:48 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky

    Jj, bylo tam víc perel, krom Elbrusu i ... Ako sa to vezme - systém PVO S-25 Berkut okolo Moskvy mal palebnú kapacitu jednej salvy 1120 cieľov. Systém bol priebežne modernizovaný a v posledných verziách obmedzene spôsobilý i proti niektorým typovým balistickým cieľom - uvádza sa, že bol úspešne otestovaný prepad cieľa s rýchlosťou 4800m/s vo výške nad 30km.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    gtz avatar 10.6.2011 21:57 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    1120 cílů :-) to by tam neproletěl ani holub. A 4800m/s u toho jsem se také hodně zasmál.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    vencour avatar 10.6.2011 22:02 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky

    No právě, to mělo bejt něco srovnatelnýho s SDI, podle popisu. Ověřený to odjinud nemam. Zase 1120 raket okolo Moskvy, jestli se jedná o plochu s poloměrem 20-50 km, je to asi přiměřený nejvíce chráněnýmu místu.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    gtz avatar 10.6.2011 22:14 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Jenže ty rakety byly soustředěny na skoro jednom místě. A 1120 raket no nevím kam by se tam vlezly. Tuším, že to bylo Kolodkino nebo něco podobného. snad toto kolodkino.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    gtz avatar 10.6.2011 22:16 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    popř. toto je lepší pohled
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    vencour avatar 10.6.2011 22:51 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky

    Co takhle? Jak jinak, než z Palby, mělo se jednat o vzdálenost 25km a 250km od Moskvy. Jen těch cca 14 Machů jsem tam nenašel.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    gtz avatar 10.6.2011 23:07 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Na palbě jsem to kdysi četl, to co psal bude asi překlep, on myslel těch udávaných 4800 km/h.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    vencour avatar 11.6.2011 00:48 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky

    Jj. Mimochodem znáte ještě větší šílenost a vzor, motivaci, jako příklad pilota Orra, který dovesluje ze Středozemního moře až do Švédska? Aneb Hlava XII.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    gtz avatar 11.6.2011 16:49 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Když jsem letmo díval na tu RedZone a něco podobného jsem kdysi četl dokonce včetně nějakých doplnění od člověka, který sloužil přímo na velitelství. Když to shrnu velice jednoduše je je nyní agitka jako hrom. Já jsem sloužil v 82-84 jak na VO tak i na ZO a náš útvar měl přežití jen 6 min a to jsi měl vidět ten šrumec, když se nad našim útvarem otočila Cobra. Za chvíli hukot tam byla letka z Plzně a stejně Cobra utekla. Tehdy byl celý útvar málem týden v BP a čekalo se co se bude dít. No a nic se nedělo jen padaly hlavy těch co byly venku na hláskách. Tehdy ti lidé za to nemohli, viditelnost skoro nulová == mlha a nedivím se, že jim utekla.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    vencour avatar 11.6.2011 18:52 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky

    Co jsem si všim, tak prý RedZone má pozměněnou historickou linii střední Evropy cca od roku 1918. A v dnešní době má být ČSSR něčím jako středoevropským Izraelem. Proto mi srovnání s Vašimi zkušenostmi nepřijde úplně přesné a dostatečné.

    A pro doplnění, já jsem někde na úrovni snad poučeného laika.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    gtz avatar 11.6.2011 19:06 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Já jsem prolétnul Operaci Longbow a nějak jsem se moc nedíval na nějakou historii. Ta povídka je slušně napsaná jak obsahově tak i techniky, ale místy to zavání starými časy apod. Musím si najít čas a přečíst si to celé.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    vencour avatar 11.6.2011 21:30 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky

    Jak koukam, mam na disku ještě Perský gambit a Viva Alitalia, obojí jsem přečet. Popis historie jsem našel až na Palbě.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    gtz avatar 11.6.2011 21:33 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Já jsem si to stáhnul v PDF z uloz.to taky. Kouknu se na to také.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    5.6.2011 14:03 A
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Je pravda ze Praha sa oznacuje z historickych dovodoc aj ako "zidovske mesto" a symbol Izraela patcipa Davidova hviezda tiez vznikol v Prahe?
    5.6.2011 14:49 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Je pravda ze Praha sa oznacuje z historickych dovodoc aj ako "zidovske mesto" a symbol Izraela patcipa Davidova hviezda tiez vznikol v Prahe?
    Jasně že jo. A kromě toho Ježíše napíchli na kůl na Karlově náměstí a Jidáš si to pak hodil na Petříně.
    5.6.2011 14:53 Michal Kolesa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip na výlet po Praze - Wintonovy vlaky
    Hustý :D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.