Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
V Praze na Vyšehradě je k vidění výstava o záchraně 669 dětí aneb Winton train.
Tiskni
Sdílej:
To byl i v Pardubicích ... Aviatická pouť, kluci tam udělali pěkné fotky, jako zřejmě vždy
Já mam konečně, podle všeho, za sebou jeden balvan, tak můžu dohánět ... prý, pokračuju z jiného soudku, se Intel u Pentia nechal inspirovat Elbrusem 2, svého času nejvýkonnějším počítačem v RVHP i na světě ... a řada Core je taky vyvíjena za pomoci inženýrů z Ruska ...viz vlákno Palba.cz/Temná stránka západní politiky z dob studené války (ještě jsem ho nedočet)
Že mi to netrklo dřív ... a další akce taky bude ... Hanácké slet.
Ještě jedno "btw. k létání" ... vlákno Tomas Marik, nastupujici cesky Tom Clancy? aneb za virtuální realitou do Red Zone je Vám známé, neznámé? Minimálně Operace Longbow je docela dobře rozepsaná.
Tyhle povídky jsou celkem krátký a jde je stáhnout v pdf. Tož do vlaku apod. by to šlo.
Pěkně jsem si tam užil ... ale, jak řikam, je to alternativní historie, na Palbě byste našel nějaké zhodnocení, nebudu Vám brát překvapení. Mimochodem mam pocit, že dvě témata v poslední době hnula Palbou, Tomáš Mařík a RedZone a pak ta "Temná stránka západní politiky z dob studené války".
Jj, bylo tam víc perel, krom Elbrusu i ... Ako sa to vezme - systém PVO S-25 Berkut okolo Moskvy mal palebnú kapacitu jednej salvy 1120 cieľov. Systém bol priebežne modernizovaný a v posledných verziách obmedzene spôsobilý i proti niektorým typovým balistickým cieľom - uvádza sa, že bol úspešne otestovaný prepad cieľa s rýchlosťou 4800m/s vo výške nad 30km.
No právě, to mělo bejt něco srovnatelnýho s SDI, podle popisu. Ověřený to odjinud nemam. Zase 1120 raket okolo Moskvy, jestli se jedná o plochu s poloměrem 20-50 km, je to asi přiměřený nejvíce chráněnýmu místu.
Co takhle? Jak jinak, než z Palby, mělo se jednat o vzdálenost 25km a 250km od Moskvy. Jen těch cca 14 Machů jsem tam nenašel.
Jj. Mimochodem znáte ještě větší šílenost a vzor, motivaci, jako příklad pilota Orra, který dovesluje ze Středozemního moře až do Švédska? Aneb Hlava XII.
Co jsem si všim, tak prý RedZone má pozměněnou historickou linii střední Evropy cca od roku 1918. A v dnešní době má být ČSSR něčím jako středoevropským Izraelem. Proto mi srovnání s Vašimi zkušenostmi nepřijde úplně přesné a dostatečné.
A pro doplnění, já jsem někde na úrovni snad poučeného laika.
Jak koukam, mam na disku ještě Perský gambit a Viva Alitalia, obojí jsem přečet. Popis historie jsem našel až na Palbě.
Je pravda ze Praha sa oznacuje z historickych dovodoc aj ako "zidovske mesto" a symbol Izraela patcipa Davidova hviezda tiez vznikol v Prahe?Jasně že jo. A kromě toho Ježíše napíchli na kůl na Karlově náměstí a Jidáš si to pak hodil na Petříně.