Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Po snad devíti letech existence na Hattricku se mi podařilo postoupit do čtyřky. Jak sleduju diskuse, nejsem tam sám takovej starej, dlouhohrající, kozel.V pětce jsem v poslední sezóně ztratil jediný bod a výkony nějaké jsou. Když jsem kdysi poprvé lezl ze šestky výš a bez ztráty bodu, jako ucho, přepálil jsem začátek a nakonec spadl níž v baráži.
Je fajn být tam, kde se něco děje. Dost často jsem jedinej kibic široko daleko, kdo píše něco do diskuse, hecuje ostatní či se k něčemu vyjadřuje. V nižších ligách je dost botů, manažerů řízených asi náhodně herním enginem, ne lidmi. Ve čtvrté lize ze sedmi už to vypadá živěji, naštěstí. Bohužel spousta manažerů už skončila, nevydržela, mých tehdejších soupeřů.
Přese všechno už to tak nežeru. Pravidla se tak často zase nemění a jen tak něco mne už nepřekvapí. Kdysi jsme měli snad v semifinále Hattrick Masters dva české zástupce a "random" je vyškolil, měli lepší všechny ratingy a stejně to projeli. Prostě je to zábava a je lepší to tak brát. V šestce jsem jednou prohrál 5:6 po nevydrásajícím zápase, asi pět sezón jsem s jednim mančaftem zápasil o lepší vzájemný poměr zápasů. On se do pětky dostal o sezónu dřív, v posledním kole v zápase, kdy vyrovnával u mne doma v posledních minutách, tak udržel přímý postup a vyhnul se baráži. No a do čtyrky jsem se zase dostal první já.
Máte taky podobné relaxační zážitky?
Tiskni
Sdílej:
Ok, posonduju časem, o co jde.Ty jóó, sedmnáct let ... fakt od roku 1994.
Někdy v roce 2000 byla www.hokejka.cz, kde je jí konec.
Co přátelé a spoluhráči ze zahraničí? Pár fajn lidí jsem na HT potkal.
Jo tak to dík za vysvětlení. Zatim nejvíc oceňuji přítomnost náhody, každý manažer se na HT chová jinak. Takže spíš vítám dění s lidským faktorem. Potkal jsem lidi od nás ze západu na HT, vnímal zážitky jiných. Tohle k tomu taky patří.
Na HT je co jeden týden zápas, tři sezóny za rok. Kdysi jsem prolízal statistiky vlastních soupeřů i těch lepších a zkoumal taktiky a strategie, které použili. Jestli se jednou dostanu výš, na to se teda zrovna netěšim.
Hokejka se hrála snad 3x týdně, tam mi to vadilo víc. Hattrick už sleduju spíš vlažně, za poslední 2 roky se zas trochu změnily pravidla, např. doladily co do vlivu třetího hráče v lajně, třeba u 3-5-2 a 4-4-2 má být přínos toho třetího středního záložníka menší než u dvou dalších. Krom toho skončil alltid.org, to byla stránka, kde byly vidět ratingy jednotlivých řad a šlo podle nich porovnávat týmy přesněji než podle hodnocení ve hře. Něco přibylo do samotného prostředí hry, takže se to možná srovnává ... nemam momentálně chuť ... no, momentálně, už docela dlouho ... se hrabat znova souvislotech, pravidlech, sleduju, že moje očekávání jsou naplněné ohledně vývoje zápasu a tak, čili věřím, že těch změn tolik není.
Aneb v pravidlech něco je a zbytek si musí manažeři zjistit sami, jaký je rozdíl v přidělených šancích při držení míče 60:40 nebo 70:30 například.
Takhle jsem kdysi dávno znova a znova hrál Civilizaci jedničku, jednou se mi povedlo mít populaci sto miliónů lidí, nikdy jsem to nepřekonal a tak i proto padl důvod ji hrát. V HT se mam ještě kam hnát. Jooo pamatuju i to, že byla aféra, že někdo skupoval hráče s TSI (=indexem výkonnosti) nad milión a pak je propouštěl a ještě o tom dělal video ... reakce byly na to různé, ať už "já se s nim piplal a on ho vyhodí" nebo i "ještě že tak že ubývá monster na HT".
Prostě s reálnými lidmi chca nechca se k vám dostane i projev lidské individuality.
Když tak teď koukam kolem sebe na HT, tak mi došlo, že i tak zuřivý bidování o někoho vyhlédnutýho, posilu, snad v off-line manažeru nemůžete mít? Měl jsem kvůli tomu posunutej i o půl hodiny čas přestupu, cca o 15 bidnutí na hráče.
Jo pravda, vzpomínam si, chvíli jsem na ní byl, když se rozjížděla, vzpomínam na roster hráčů, jak jsem jim nastavoval něco ... časy a pořadí zápasů bylo tuším trochu ... rušné. Kdysi jsem si piloval Poldinku Kladno,na původní ještě bleděmodrý Hokejce, když jsme vyhráli venku, tak hráčům stoupl skill až snad o deset. U tý nový hokejky dostal přednost Hattrick ... a reálnej život.