Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.
Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.
Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Tvůrci Moltbooku – Matt Schlicht a Ben Parr – se díky dohodě stanou součástí Meta Superintelligence Labs (MSL). Meta MSL založila s cílem sjednotit své aktivity na poli AI a vyvinout takovou umělou inteligenci, která překoná lidské schopnosti v mnoha oblastech. Fungovat by měla ne jako centralizovaný nástroj, ale jako osobní asistent pro každého uživatele.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 44 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 14. dubna.
Open source router Turris Omnia NG Wired je v prodeji. Jedná se o Turris Omnia NG bez Wi-Fi. Je připraven pro zamontování do racku.
GNOME, KDE, Fluxbox, Enlightenment, XFCE...To už je za mnou. Dneska jsem si řekl, že už přestanu hledat ideální WM/Desktop. Tím ideálním je sice Enlightenment (musel jsem ho opustit kvůli jedné blbostui co jsem provedl s Xkama...), ale musím si kvůli své vlastní blbosti počkat až bude i v Etchi (zatím tam je jenom 16.7:-!).
Řekl jsem si, že už nebudu hledat různé editory atd. Řekl jsem si, že budu mít vše pohromadě se stejným stylem. Rozhodl jsem se pro KDE, jelikož mi GNOME připadá více blbuvzodrné a XFCE zase méně přívětivé (můj osobní dojem).
Druhou věcí je konec hledání mého prohlížeče. Ač jsem říkal, že budu používat BonEcho, tak jsem se nakonec rozhodl pro Operu (ta verze s možností psát ď a ť
). Důvodů bylo hodně a tím hlavním, který to nakonec rozhodl byla zvyklost na Operu a jistá závislost:P.
Tak už se těším až se mi stahnou ty 3.5.2
Tiskni
Sdílej:
kde-config -v
kdialog --msgbox "Máš $(kde-config -v|grep KDE)"
, to pouzivas KDE?:P