abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    27.6. 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.6. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    pořád změny

    25.5.2006 18:03 | Linux

    Den čtvrtý, 18:10
    Po neúspěších s E17 se naše skupina vedená mnou snaží stále zprovozňovat toto WM. Po několika problémech v začátcích jsme znovu přidali

    deb http://www.vobcopy.org/mirror/elive/ elive main efl elive  
    deb http://idefix.eup.uva.es/elive/ elive main efl elive
    

    Z předešlého problému kolize páru balíčků v deb Testing, jsme přidali k deb Vobcopy ještě deb Idefix.
    Problémy skončili. Náš tým cítí pocit z dobře vykonané práce a užívá si afterparty v našem E17. ostatním průzkumným týmům také doporučujeme enlightenment. Je to pravé linuxové WM, které si "nebere" vzhled z jiných OS, tzn. vytváří nový linux.
    Upozornění pro jiné expedice:
    Toto ještě není stable, proto upozorňujeme, že se nedoporučuje lidem, kteří chtějí mít stable desktop.
    Pro více skrýnšotů musíte zajít na Enlightenment.org

    Konec hlášení

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    25.5.2006 18:13 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    Víc hardcore je samostatná vlastní kompilace :)) Nějak se mi zdá, že ty soubory z Elive jsou stabilnější a menší, mnou zkompilovaný E17 mi občas (cca 1x za 2 dny) hodí segfault, nic závažného, protože stačí restart WM (otázka 2 vteřin, o žádnou práci nepřicházím) a jedu dál, ale nevypadá to dobře před publikem. Chtěl jsem zkompilova vlastní E17 hlavně kvuli Shelfu, který umí být konečně always on top a vypadá dost dobře a taky abych mohl mít pozadí akcelerované skrze OpenGL :)

    Jinak s tou originalitou je to super, taky si nepřipadám jako v kopii MS Windows :)
    belisarivs avatar 25.5.2006 20:12 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    Nez si to pridam mezi repozitare, nepoliska se mi to s Debian/Sid?
    IRC is just multiplayer notepad.
    25.5.2006 20:18 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    nemelo by...s Etchem to vychazi krasne...
    belisarivs avatar 25.5.2006 21:30 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    Jo, vypada to, ze je to v pohode. Daji se k tomu ztahnout nejaka temata nebo nejaka nastaveni?
    IRC is just multiplayer notepad.
    25.5.2006 21:35 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    ta by mela byt uz v repozitari (aspon ja je tam mam;-)). Synaptic -> Hledat "enlightenment" -> vypis -> temata, napr.: Japanese
    Jinak na stazeni to urcite nekde bude, google snad vi, ja pouzivam default;-)
    25.5.2006 21:52 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    Uživatelský protál o E17 s moduly, témátky a tak: get-e.org
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    belisarivs avatar 25.5.2006 21:55 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    Mas tam blbe link. Nejak se ti tam vpasovalo i abclinuxu. Jinak dik.
    IRC is just multiplayer notepad.
    25.5.2006 22:03 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    Omlouvám se: www.get-e.org .
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    belisarivs avatar 25.5.2006 23:05 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    Omluva netreba.
    IRC is just multiplayer notepad.
    belisarivs avatar 25.5.2006 21:53 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    No, google bude urcte vedet. ja jsem se v tom proste nemohl nejak rozkoukat co se jak dela. Tak jsem se ctel zeptat aspon na ta temata, kdyz uz je tu nekdo "od fochu".
    IRC is just multiplayer notepad.
    25.5.2006 20:27 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    Enlightenment je super projekt, vypadá pěkně, hezky funguje, dokonce i rychle, jenomže ...
    Jenomže co jsem se o něj začínal zajímat, trochu mne zklamala rychlost vývoje. E16 je již velice vousatá a E17 je ve vývoji (a tím pádem nestabilní) tak dlouho, že jsem už přestal věřit v její oficiální vydání. To by nebylo tak zlé, koneckonců mnoho z nás odvážných uživatelů žije na ostří nože a pokud ještě nemají vlastní upravenou verzi, tak alespoň budují denně nové verze z cvs/svn/git/tetra-něco-kdovíco snapshotů... Bohužel tou rychlostí vývoje míním hlavně rychlost vývoje vlastností aneb features. Kromě pěkného grafického zpracování a modulového systému nemá E17 navíc moc co nabídnout. Všechny obrázky a ikony jsou ve formátu PNG a o lepších, vektorovějších formátech (podle mého názoru pro ikony modulů velmi přínosné) se nejspíše vůbec neuvažuje (tj. byl jsem za tento návrh vyhozen z channelu). *GL? Nechystá se. Transparentnost? Vlastnoručně vyrobená - tj. ostatní aplikace ( všechny mimo modulů na ploše) mají smůlu. Ostatní WM nelení a koncept (modulů, Dashboard widgets, *desklets) už je snad všude. Současný vývoj (ve stručnosti) probíhá na shelfu, což je kříženec Mac OS X panelů a KDE kickeru. Enlightenment začíná opisovat od ostatních a má ještě co dohánět (jako například nahoře zmíněné). Pokud uvážím historický (šnečí) vývoj enlightenmentu (dost za to může skutečnost, že se několikrát přepisoval od začátku), nečekám, že by v budoucnosti hrál ve window managerech prim.
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    25.5.2006 21:02 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pořád změny
    ano, rychlost vyvoje mi take vadi...ale s temi moduly zas tak nemas pravdu, staci se podivat na jejich stranku, kde je o modulech povidani dosti a dosti. *GL mi zatim nevadi, jelikoz ani zatim tyto vymozenosti nehci pouzivat...v shelf se mi libi prave protoze neopisuje ani z jednoho systemu -- ma sveho krizence. V Linux+ byl rozhovor s hlavnim developerem Ecek. Doporucuji precist ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.