Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Mam jeden dotázek:
Měl jsem kdysi někde na flashce program na skládáni hudby, mělo to ve znaku pohlaví ženy a muže, v takových těch znacích. Jenže bohužel jsem zapomněl jméno a ani nevím jak se takovým programům nadává.
Je to v podstatě to samý jako v novějších mobilech je nějaký ten Audio DJ. Rozdělené na basy, bubny atd.
Osvěžte mi pamět prosím:)
Už nějakej ten pátek tady zkoumám lidi - linuxáky. Jak se chovaj, co se jim líbí/nelíbí, levičák/pravičák. Všechno tohle o hlavních postavách ABCL vim.
Jenom by mě zajímalo, co to vlastně posloucháte. Samozřejmě, že to jde zjistit pomocí Last.fm. Ano, má ho hodně lidí, ale ne všichni a ne všichni jsou v abclinux group.
Při mém minulém se strhla menší _diskuzička_ o Python Challenge.
K PC jsem se dostal ale až teď a musim sdělit své dojmy:
Je to výborná cesta k zdokonalování svého Python umění, bezpochyby. Ale dělat z lidí blbce ;)...
Udělal jsem nultý level. Hodně obtížnou cestou. Co sem se kouk na řešení od nich...No prostě se musim červenat. Moje řešení:
Cítím se velmi dobře. Konečně mě opravdu baví opravdové programování( PHP mě taky baví, ale není to to pravý programování;) ). Python si mě vzal asi za ženu.
Céčko mě tak nenaplňovalo jako Python. Přišlo mi moc nemotorný a složitý.
Díky Pythone. Vítam tě v d1m3sově rodine:D:)
Jelikož na py.czmi nefungoval online tutoriál, tak sem ho hodil sem.
Doporučuju!:)