Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Při mém minulém se strhla menší _diskuzička_ o Python Challenge.
K PC jsem se dostal ale až teď a musim sdělit své dojmy:
Je to výborná cesta k zdokonalování svého Python umění, bezpochyby. Ale dělat z lidí blbce ;)...
Udělal jsem nultý level. Hodně obtížnou cestou. Co sem se kouk na řešení od nich...No prostě se musim červenat. Moje řešení:
x = 1 i = 1 while(x <= 38): i=i*2 x=x+1 print i
Jejich řešení:
2**38
Otázka: Proč sem to dělal jako id*ot takhle složitě?! Stydim se za sebe:[
Ještě horší je, že si v prvním levelu nevim rady. Nevim co mam dělat. Bratrněco zamumlal o ASCII. Napadlo mě teda převíst ty znaky to ASCII a sečíst to, ale já to neumim. Vo to de:)
Du si sednout do rohu a budu se asi stydět:)
Tiskni
Sdílej:
I'd rather use a socket.Mám stejný názor :o) Ale v mém případě je to spíš z nouze ctnost, poněvadž pod SOAP si představím tak akorát mýdlo ;o)
Kam to vede celkově, to je mi jedno.Hm, tak to asi nepoužívaš internet banking, lebo to je jedno zmiest, kde sa môžeš pohodlne niekoľko sekúnd čudovať, že prečo musíš toľko čakať, kým sa ti podarí spraviť ľubovoľnú vec. Podobne kopa služieb, ktoré bežia serverovo na týchto, ehm, technológiách. Kam to povedie v tvojom prípade ti môže byť celkom jedno. Ani taký blázinec nemusí byť na zahodenie
python
a jedu:)
$ bc
bc 1.06
Copyright 1991-1994, 1997, 1998, 2000 Free Software Foundation, Inc.
This is free software with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
For details type `warranty'.
2^38
274877906944