Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Při mém minulém se strhla menší _diskuzička_ o Python Challenge.
K PC jsem se dostal ale až teď a musim sdělit své dojmy:
Je to výborná cesta k zdokonalování svého Python umění, bezpochyby. Ale dělat z lidí blbce ;)...
Udělal jsem nultý level. Hodně obtížnou cestou. Co sem se kouk na řešení od nich...No prostě se musim červenat. Moje řešení:
x = 1 i = 1 while(x <= 38): i=i*2 x=x+1 print i
Jejich řešení:
2**38
Otázka: Proč sem to dělal jako id*ot takhle složitě?! Stydim se za sebe:[
Ještě horší je, že si v prvním levelu nevim rady. Nevim co mam dělat. Bratrněco zamumlal o ASCII. Napadlo mě teda převíst ty znaky to ASCII a sečíst to, ale já to neumim. Vo to de:)
Du si sednout do rohu a budu se asi stydět:)
Tiskni
Sdílej:
I'd rather use a socket.Mám stejný názor :o) Ale v mém případě je to spíš z nouze ctnost, poněvadž pod SOAP si představím tak akorát mýdlo ;o)
Kam to vede celkově, to je mi jedno.Hm, tak to asi nepoužívaš internet banking, lebo to je jedno zmiest, kde sa môžeš pohodlne niekoľko sekúnd čudovať, že prečo musíš toľko čakať, kým sa ti podarí spraviť ľubovoľnú vec. Podobne kopa služieb, ktoré bežia serverovo na týchto, ehm, technológiách. Kam to povedie v tvojom prípade ti môže byť celkom jedno. Ani taký blázinec nemusí byť na zahodenie
python
a jedu:)
$ bc
bc 1.06
Copyright 1991-1994, 1997, 1998, 2000 Free Software Foundation, Inc.
This is free software with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
For details type `warranty'.
2^38
274877906944