abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | Humor

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:55 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    2.3. 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 02:22 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 02:11 | Komunita

    Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.

    lkocman | Komentářů: 3
    1.3. 19:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1002 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Zpropadená konsole

    11.10.2005 11:37 | Komentářů: 14, poslední 11. 10. 2005

    Včera jsem lokalizoval svoje Gentoo 2005.1. Postupoval jsem přesně podle Gentoo handbooku. Povedlo se to dobře, jen ta konsole v KDE 3.4.1 nechápe že má používat IS0-8859-2. Naklikal jsem to v ní a uložil profil jako default. Jenže v konsolerc o kódování ani byte. Dopsal jem to tam tedy. Nicméně konsole tvrdošíjně tohle nastavení ignoruje.
    Největší sranda je, že když z konsole, která na IS0-8859-2 dlabe, spustím dalším konsoli, je v ní už diakritika v pořádku!
    V práci mám Vectora s KDE 3.4.2 a tam problém není. Takže mě doma si čeká odmaskování KDE 3.4.2 a upgrade. Nebo si radši počkám na 3.5.

    ATX deska do AT case

    6.10.2005 11:25 | Komentářů: 9, poslední 7. 10. 2005

    Ze starších komponent sem si skládal nedávno počítač. Anžto sem neměl k dispozici ATX case, šoupnul sem to do átéčkovýho. Deska se tam krásně vejde, jen bylo potřeba lehce "vytůnit" zadek skříně. No a zdroj si hoví nahoře na caseu. Kdyby někoho napadlo jak to zakrytovat, budu mu vděčný :-)


    PS: Zbyla mi deska s CPU 386 a 8 MB RAM. Taky 14'' monitor. Takže kdyby měl někdo zájem, dám to za odvoz.

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.