abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1991 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R

    12.7.2007 12:05

    Zdravím. Vybírám router pro domácí LAN a váhám mezi dvěma. Jeden je US Robotics 8004, druhý Ovislink IP-1000R

    Ovislink nabízí za o něco menší cenu o něco víc muziky, nicméně ta značka je pro mě naprosto neznámá. Zato značka US Robotics se u mě dobře v minulosti zapsala V.90 dial-up modemy.

    Chtěl bych tedy vážené P.T. čtenáře požádat o jejich zkušenosti v výše uvedenými kousky železa, nebo alespoň se značkami US Robotics a Ovislink jako takovými.

    Děkuji velice

    PS: Nenechte se zmást označením USR routeru, neboť USR8004, USR848004 a USR818004 jest totéž.

           

    Hodnocení: 67 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    vencour avatar 12.7.2007 12:14 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R

    Sám bych šel do Ovise, pokud se nepletu, tak Ovislink a Linksys maj něco společnýho s Ciscem? Linksys doma mám.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    12.7.2007 16:00 Jar-Jar Blinks | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    cisco "koupilo" Linksys(e)  ... 
    a ted chapu linkys ... 
    jako cisco pro "supermaarkety"
    .............
    
    [reklama] 
     mimochodem linksys je vazne neco jako cisco nadoma ... 
    slusne portfolio produktu ... 
    treba PoE 8p switch .. nejake sip telefony .. 
    h323 gateway ... a neco jako router  ... 
    za docela rozumne ceny ...  s rozumnym ovladanim/nastavenim
    
    navic "trochu cisco compatible" -))) 
    [/reklama]
    
    co ma ovis s ciscem neviim ... ale jinak 
    je to slusna low-end firma -))) nemam nac 
    si u nich stezovat ... 
    
    
    vencour avatar 12.7.2007 16:08 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R

    OT: Skutečně tu máme čest s trenérem HT U20?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    12.7.2007 12:52 bori | blog: boricore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    IP-1000R mám a dělá mi problémy. Jen tak si čas od času zahodí spojení, takže internet nefunguje a nic nepoznáš. Můžeš si vesele psát na Jabberovi, všechno bude vypadat super, ale příjemci nic nemusí přijít.

    Provizorním řešením je v nějakém intervalu neustále pingovat.

    Router jsem vyměnil za jiný a nereklamoval jsem ho, takže nevím, jestli to byla vada kusu nebo série.
    Good news everyone!
    Zafod avatar 12.7.2007 12:57 Zafod | skóre: 17 | blog: Zafodovo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    Po výměně se děje dál, nebo to ustalo?
    12.7.2007 13:13 bori | blog: boricore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    Asi jsem se špatně vyjádřil - vyměnil jsem ho za jiný od D-Linku :). A ustalo to.
    Good news everyone!
    Zafod avatar 12.7.2007 13:21 Zafod | skóre: 17 | blog: Zafodovo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    Aha :-) Když zmiňujete ten D-link, s tím mám zase já dost špatný zkušenosti. Jak s routery, tak se switchi. Měli jsme je nasazaný na několika lokalitách a museli jsme většinu strojů od D-linku nahradit Ciscem.
    12.7.2007 13:26 bori | blog: boricore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    No tak Cisco je třída ;)

    ... a nevykej mi :).
    Good news everyone!
    Zafod avatar 12.7.2007 13:28 Zafod | skóre: 17 | blog: Zafodovo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    Taky bych ho bral, ovšem jaksi ta cena, že. ...nebudu :-)
    12.7.2007 16:14 Jar-Jar Blinks | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R [cisco/non_cisco]
    cisco/non_cisco 
    je to o necem jinem ...
    i cisco ma produkty pro lidi ...
    nejenom pro firmy 
    treba PIX 501 nebo c87x je za "rozumnej" -)))  peniz
    box s mnoha moznostma ... 
    .... ale je fakt ze si nechavaji platit 
    i za znacku ... a za to ze v tom je PixOs nebo Ios 
    nejen za to co to umi -))) 
    ale takovej uz je  komercnii svet -))) 
    
    multi avatar 12.7.2007 13:10 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    Ovislink je dobrej, jeden mam a je vpohode, neni duvot do nej nejit
    a jestli poskytuje vice pri nizssi cene neni co resit
    Josef Kufner avatar 12.7.2007 15:59 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    Jedno AP od Ovislinku mám. Takovej hodně levnej kousek jen tak na hraní. Stabilitou to zrovna neoplývá, ale celkem to jde. Je to prostě něco jako Acer mezi notebookama.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Zafod avatar 12.7.2007 16:02 Zafod | skóre: 17 | blog: Zafodovo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    Tohle není AP, nicméně je mi jasný, že nekupuju žádnej hi-end.
    alblaho avatar 12.7.2007 21:24 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    Já mám asi dva týdny Ovislink WT-2000R a zatím pohoda. Dokonce i wifi, na ktere jsem viděl stížnosti.
    13.7.2007 08:30 JK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    Ovislink IP-1000R! Sám jej mám doma a šlape jako hodinky. Za cca rok a půl nepřetržitého provozu se pouze jednou zakousl a potřeboval restart. Takže 100% doporučuji.
    Zafod avatar 13.7.2007 10:58 Zafod | skóre: 17 | blog: Zafodovo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: US Robotics 8004 vs. Ovislink IP-1000R
    Díky všem za názory. Nakonec jsem se rozhodl pro Ovislink.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.