Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Šestice firem označovaných jako „MAMAAN“ – tedy Meta (Facebook, Instagram), Alphabet (Google), Microsoft, Apple, Amazon a Netflix – je zodpovědná za více než padesát procent světového internetového provozu. Dalšími velkými hráči jsou TikTok a Disney+. Společně tak zásadně určují podobu digitálního prostředí, spotřebitelského chování i budoucích trendů v oblasti technologií. I přesto, že se podíl těchto gigantů od roku 2023 o něco snížil, jejich dominantní postavení zvyšuje volání po regulaci.
Zdravím. Vybírám router pro domácí LAN a váhám mezi dvěma. Jeden je US Robotics 8004, druhý Ovislink IP-1000R
Ovislink nabízí za o něco menší cenu o něco víc muziky, nicméně ta značka je pro mě naprosto neznámá. Zato značka US Robotics se u mě dobře v minulosti zapsala V.90 dial-up modemy.
Chtěl bych tedy vážené P.T. čtenáře požádat o jejich zkušenosti v výše uvedenými kousky železa, nebo alespoň se značkami US Robotics a Ovislink jako takovými.
Děkuji velice
PS: Nenechte se zmást označením USR routeru, neboť USR8004, USR848004 a USR818004 jest totéž.
Tiskni
Sdílej:
Sám bych šel do Ovise, pokud se nepletu, tak Ovislink a Linksys maj něco společnýho s Ciscem? Linksys doma mám.
cisco "koupilo" Linksys(e) ... a ted chapu linkys ... jako cisco pro "supermaarkety" ............. [reklama] mimochodem linksys je vazne neco jako cisco nadoma ... slusne portfolio produktu ... treba PoE 8p switch .. nejake sip telefony .. h323 gateway ... a neco jako router ... za docela rozumne ceny ... s rozumnym ovladanim/nastavenim navic "trochu cisco compatible" -))) [/reklama] co ma ovis s ciscem neviim ... ale jinak je to slusna low-end firma -))) nemam nac si u nich stezovat ...
OT: Skutečně tu máme čest s trenérem HT U20?
cisco/non_cisco je to o necem jinem ... i cisco ma produkty pro lidi ... nejenom pro firmy treba PIX 501 nebo c87x je za "rozumnej" -))) peniz box s mnoha moznostma ... .... ale je fakt ze si nechavaji platit i za znacku ... a za to ze v tom je PixOs nebo Ios nejen za to co to umi -))) ale takovej uz je komercnii svet -)))