smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 5.4. Přehled novinek a diskuse v diskusním fóru.
Byla vydána nová stabilní verze 5.4 (aktuálně 5.4.2753.28) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 104.0.5112.83. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vivaldi Mail byl povýšen na verzi 1.1.
Intel vydal 27 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20220809 mikrokódů pro své procesory. Ta řeší INTEL-SA-00657. Jedná se o bezpečnostní chybu ÆPIC Leak aneb CVE-2022-21233.
Byla vydána nová verze 2022.3 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 4.0 programovacího jazyka a vývojového prostředí Processing. Ke stažení na GitHubu. Přehled novinek na wiki.
Konference OpenAlt 2022 proběhne o víkendu 17. a 18. září na FIT VUT v Brně. Přednášky lze přihlásit do 15. srpna.
GNOME Web (Epiphany) přichází s podporou rozšíření, která jsou kompatibilní s rozšířeními ve Firefoxu. Více v článku WebExtensions v Epiphany (GNOME Web) na MojeFedora.cz.
Ve Vancouveru probíhá konference a výstava SIGGRAPH 2022 (Special Interest Group on Computer Graphics and Interactive Techniques) věnována počítačové grafice. Řada firem představuje své novinky. Intel například představil profesionální grafické karty Arc Pro A50, A40 a A30M (Mobile).
file
a mencoder s podporou XviD. dá se zjistit mencoder -ovc help
Je-li tam xvid, bude to fungovat, není-li, nebude.
#!/usr/bin/env python import os,sys,re,popen2,string # Definice: # Do ktereho adresare vypoustet hotove soubory? outputdir='/mnt/hdb2/mda/video' ### obrazovka pristroje: fx=320 fy=240 ### Audio: # Kvalita algoritmu aq=2 # VBR kvalita vbr=9 ### Video: bitrate=180 # kolika pixely musi byt beze zbytku delitelna kazda strana pixel=4 # je video kreslene? 1=ano 0=ne cartoon=0 def makefloat(s): try: i=float(s) return i except: pass def retpix(a): while not int(a)%pixel==0: a=a-1 return int(a) if not len(sys.argv)==2: print 'Nespravne zadane argumenty k behu:',sys.argv sys.exit(2) source=sys.argv[1] if not os.path.exists(source): print 'Soubor neexistuje:',source sys.exit(2) finalname=os.path.join(outputdir,os.path.basename(source)) i=1 while os.path.exists(finalname): finalname=os.path.join(outputdir,os.path.splitext(os.path.basename(source))[0]+'.%s'+os.path.splitext(os.path.basename(source))[1])%i i=i+1 try: (sx,junk,sy)=map(makefloat,string.split(re.compile('\d+ x \d+').findall(popen2.popen3('file "%s"'%source)[0].read())[0])) except: print 'Nepodarilo se zjistit rozliseni' sys.exit(2) if sx/fx>=sy/fy:osa=sx/fx else: osa=sy/fy (tx,ty)=map(retpix,(sx/osa,sy/osa)) if cartoon: cartoonstring='cartoon:chroma_me' else: cartoonstring='' pass1='nice -n 19 mencoder "%s" -oac copy -ovc xvid -xvidencopts pass=1:me_quality=6:quant_type=h263:chroma_opt:hq_ac:vhq=4:%s -vf scale=%s:%s -o /dev/null'%(source,cartoonstring,tx,ty) retval=os.system(pass1) if not retval==0: print 'Neco se udelalo spatne..' print pass1 sys.exit(2) pass2='nice -n 19 mencoder "%s" -oac mp3lame -lameopts q=%s:aq=%s -ffourcc DX50 -ovc xvid -xvidencopts pass=2:bitrate=%s:me_quality=6:quant_type=h263:chroma_opt:hq_ac:vhq=4:%s -vf scale=%s:%s -o "%s"'%(source,vbr,aq,bitrate,cartoonstring,tx,ty,finalname) retval=os.system(pass2) if not retval==0: print 'Neco se udelalo spatne..' print pass2 sys.exit(2) print '\n\nVsechno OK.' sys.exit(0)
Tiskni
Sdílej:
mencoderem
je lepsi, aspon lip to vypada, je to min narocny (zvladne to i pomalejsi PDA jako je moje hp6340). S tim vzhledem to je mozna subjektivni pocit ale benchmark v TCPMP vykazal videa upravena pomoci meho scriptu jako min narocna.
Prikladam muj script, kterej neni zas tak user friendly :P
#!/bin/bash mkdir pda for soubor in *.avi; do mencoder "$soubor" -o pda/"${soubor%.*}.avi" -vf scale=320:-2 -zoom -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=200 -lameopts vbr=0:br=64:mode=0 -srate 22050 -ofps 15 doneJen si posledni dobou mi pride ze musim trosku upravit zvuk, protoze to dela celkem hnusnej zvuk, mozna zvednu vzorkovaci frekvenci. Uvidime, az se budu nudou kopat do zadku tak to zkusim este vylepsit :). Jo jinak skript prevede vsechny avicka ve slozce, ve ktere je ulozen do nove vytvorene slozky pda pod stejnym nazvem. Pokud bude uzivatel chtit zmenit vstupni podminky staci upravit radek
for soubor in *.avi; doA este prevod trva namisto cca 7min s tvym skriptem 1-2 s mym (1200 Duron). Jeste me zaujala tvoje uprava zda je video kresleny ci ne, na to se taky musim mrknout jak to funguje. Dik za info ;)
-sub titulky
.. Ještě bych chtěl upozornit na to, že -ofps 30 je zbytečný parametr, protože zdrojové video pravděpodobně nebude mít víc a je lepší tedy video ponechat se stenými FPS.
mencoder "$soubor" -o pda/"${soubor%.*}.avi" -vf scale=320:-2 -zoom -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=400 -lameopts vbr=0:br=64:mode=0 -srate 22050 -ofps 30 -sub /cesta/k/souboru
... ale asi bude treba procist manual mencoderu kvuli fontum, atd.