Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
file
a mencoder s podporou XviD. dá se zjistit mencoder -ovc help
Je-li tam xvid, bude to fungovat, není-li, nebude.
#!/usr/bin/env python import os,sys,re,popen2,string # Definice: # Do ktereho adresare vypoustet hotove soubory? outputdir='/mnt/hdb2/mda/video' ### obrazovka pristroje: fx=320 fy=240 ### Audio: # Kvalita algoritmu aq=2 # VBR kvalita vbr=9 ### Video: bitrate=180 # kolika pixely musi byt beze zbytku delitelna kazda strana pixel=4 # je video kreslene? 1=ano 0=ne cartoon=0 def makefloat(s): try: i=float(s) return i except: pass def retpix(a): while not int(a)%pixel==0: a=a-1 return int(a) if not len(sys.argv)==2: print 'Nespravne zadane argumenty k behu:',sys.argv sys.exit(2) source=sys.argv[1] if not os.path.exists(source): print 'Soubor neexistuje:',source sys.exit(2) finalname=os.path.join(outputdir,os.path.basename(source)) i=1 while os.path.exists(finalname): finalname=os.path.join(outputdir,os.path.splitext(os.path.basename(source))[0]+'.%s'+os.path.splitext(os.path.basename(source))[1])%i i=i+1 try: (sx,junk,sy)=map(makefloat,string.split(re.compile('\d+ x \d+').findall(popen2.popen3('file "%s"'%source)[0].read())[0])) except: print 'Nepodarilo se zjistit rozliseni' sys.exit(2) if sx/fx>=sy/fy:osa=sx/fx else: osa=sy/fy (tx,ty)=map(retpix,(sx/osa,sy/osa)) if cartoon: cartoonstring='cartoon:chroma_me' else: cartoonstring='' pass1='nice -n 19 mencoder "%s" -oac copy -ovc xvid -xvidencopts pass=1:me_quality=6:quant_type=h263:chroma_opt:hq_ac:vhq=4:%s -vf scale=%s:%s -o /dev/null'%(source,cartoonstring,tx,ty) retval=os.system(pass1) if not retval==0: print 'Neco se udelalo spatne..' print pass1 sys.exit(2) pass2='nice -n 19 mencoder "%s" -oac mp3lame -lameopts q=%s:aq=%s -ffourcc DX50 -ovc xvid -xvidencopts pass=2:bitrate=%s:me_quality=6:quant_type=h263:chroma_opt:hq_ac:vhq=4:%s -vf scale=%s:%s -o "%s"'%(source,vbr,aq,bitrate,cartoonstring,tx,ty,finalname) retval=os.system(pass2) if not retval==0: print 'Neco se udelalo spatne..' print pass2 sys.exit(2) print '\n\nVsechno OK.' sys.exit(0)
Tiskni
Sdílej:
mencoderem
je lepsi, aspon lip to vypada, je to min narocny (zvladne to i pomalejsi PDA jako je moje hp6340). S tim vzhledem to je mozna subjektivni pocit ale benchmark v TCPMP vykazal videa upravena pomoci meho scriptu jako min narocna.
Prikladam muj script, kterej neni zas tak user friendly :P
#!/bin/bash mkdir pda for soubor in *.avi; do mencoder "$soubor" -o pda/"${soubor%.*}.avi" -vf scale=320:-2 -zoom -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=200 -lameopts vbr=0:br=64:mode=0 -srate 22050 -ofps 15 doneJen si posledni dobou mi pride ze musim trosku upravit zvuk, protoze to dela celkem hnusnej zvuk, mozna zvednu vzorkovaci frekvenci. Uvidime, az se budu nudou kopat do zadku tak to zkusim este vylepsit :). Jo jinak skript prevede vsechny avicka ve slozce, ve ktere je ulozen do nove vytvorene slozky pda pod stejnym nazvem. Pokud bude uzivatel chtit zmenit vstupni podminky staci upravit radek
for soubor in *.avi; doA este prevod trva namisto cca 7min s tvym skriptem 1-2 s mym (1200 Duron). Jeste me zaujala tvoje uprava zda je video kresleny ci ne, na to se taky musim mrknout jak to funguje. Dik za info ;)
-sub titulky
.. Ještě bych chtěl upozornit na to, že -ofps 30 je zbytečný parametr, protože zdrojové video pravděpodobně nebude mít víc a je lepší tedy video ponechat se stenými FPS.
mencoder "$soubor" -o pda/"${soubor%.*}.avi" -vf scale=320:-2 -zoom -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=400 -lameopts vbr=0:br=64:mode=0 -srate 22050 -ofps 30 -sub /cesta/k/souboru
... ale asi bude treba procist manual mencoderu kvuli fontum, atd.