Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ahoj,
chtěl bych vás poprosit o pomoc - v rámci plnění školních povinností dělám výzkum a potřebuji respondenty. Jedná se o docela známý Implicit Association Test. Ten můj test je relativně krátký (časově tipuju někde mezi 5-10 min.), ve flashi napsaný (dokonce GPL'ed ;))
Pokud jste ochotní mi věnovat těch pár minut:
1/ Jděte na tuhle stránku.
2/ Měl by se otevřít moodle a výzva k přihlášení. Na to kašlete, klikněte na hosta ("Login as a guest"). Pak stačí následovat instrukce.
Na konci to vypadá, jako kdyby to chtělo ukázat výsledky a neukáže - to je vpořádku, je to tak záměrně
Předem všem moc děkuju.
Marek
Tiskni
Sdílej:
Jasně. Zejména pokud to vyjde tak, jak doufám
"Dělit" bylo "násilí", nebo "matematika"? A není matematika někdy to samé jako násilí?? Doufám že to je užitečné, trochu mi u toho vychladlo ranní kafe
"Dělit" bylo "násilí", nebo "matematika"?LOL. Že by to mohla být matematika mě ani nenapadlo
Taky mne napadalo ... matika ... bolest ... a tak. Mimochodem, až v poslednim kole jsem zjistil, co to je udělat chybu, jelikož to bylo jako síto, tak stačilo jen sledovat to vhodný.
Obrázky/testy prohozených souvislostí jsem už viděl, text "oranžový" modře a "modrý" oranžově, snad to je něco podobného?
Ad barvy: to byla nejspíš Stroopova úloha (wiki); jistá podobnost tam skutečně je - kromě toho praktického, že sledovaná veličina je rychlost odpovědí za různých podmínek je to hlavně to, že jde o to, že zpomalení v těch testech by mělo být dáno vzájemnou nesourodostí stimulů - označit slovo "červená" napsáno modře za modré, resp. mít na jedné klávese slova, která mají rozdílná hodnocení (v USA jsou to např. černošské tváře a pozitivní slova). Čím přesně je ale samotný efekt způsoben není, pokud vím, úplně přesně známo u žádného z těch testů.
první čtyři jsem udělal poctivě, ale pak jsem to mačkal úplně náhodně(samo to totiž opravovalo), bo mě to nasralo jak dlouho to trvá
Snad se to podaří vyfiltrovat. Každopádně - fakt to trvalo tak dlouho? Když jsem to dělal já, tak jsem se dostal pod 5 minut, takže jsem předpokládal, že mezi 5 -10 minutami by to měli zvládnout bez problémů i lidi, kteří to nesestavovali.
Je fakt, že nějakej progressbar by tam být mohl. Díky za připomínku, mám v plánu ten program předělat (je free a nefunguje s novějšími verzemi Moodlu).. jen co se naučím programovat ve Flashi
Doufám že autor nechtěl dokazovat spojitost mezi květinou ženou, mužem násilím a podobně. Nakonci každé série už jsem byt zblblý že jsem cvakal často páte přes deváté a nebyl schopen určit, které písmenko patrří k čemu.
No, nejdriv jsem delal trosku chyby, ale pak jsem prisel na dobrou taktiku:
Zapamatuji si jen to co je na mackani pismene "A", a pak ty slova explicitne zkousim vuci tomu, a kdyz nejsou, tak to ani nezkoumam a mackam "K". Tim se mi nepoplete, kde ma byt co (protoze si pamatuji jen polovinu).
Asi by se to melo opravit tak, ze by byla jeste 3. skupina slov, ktera nikam nepatri - pak by tuto taktiku neslo pouzit.
Taky jsem se tu strategii "naučil". Je zajímavé, že v jiných podobných testech (ale v angličtině) mě nenapadla. Chtěl jsem linkovat na test Open-source vs. zbytek světa, ale už to stáhli. Každopádně řada testů probíhá zde.
ahoj, ja mam takovou malou pripominku...mas tam jednu sekci, kde mas vybirat mezi matematikou a umenim, slovo OBRAZ je pojem jak z matiky tak predmet umelecke cinnosti, zaradit lze ale jen do umeni ;)
Ahoj, díky, to jsem teda moc nevychytal. Uvidím, co na to data - jestli jsi jediný, tak by to zas tolik nevadilo, ale vzhledem k zaměření abíčka je docela dobře možný, že jediný nebudeš.
ve flashi napsaný
Děkuji za varování, ušetřil jsem si kliknutí.
sorry nevydrzal som to do konca; na konci som tukal nahodne; bolo to moc dlhe ;)