Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Zaujimave :) Pripomina mi to NodeBox, na ktory som vcera nahodou narazil.
Díky :) Některé věci, které NodeBox umí s grafy by se mi taky moc líbily. Ale celkově mám pocit, že je NodeBox příliš zaměřený na to, jak bude výsledek vypadat - ne že by to nebylo důležité, ale potom je v kódu algoritmu více stylování a grafiky než samotného algoritmu. Tenhle poměr se snažím držet na minimu. Každopádně bych chtěl, aby i ty obrázky vypadaly co nejlépe - pro začátek by to mohl být nějaký chytřejší (méně křížení) layout, nejradši bych aby byla nějaká možnost zobrazit si graf a natahat vrcholy kam se mi zachce s tím, že si podle toho on ten layout upraví. Ne že by to nešlo, jen jsem prakticky ještě k programování GUI nečuchnul a tohle by bylo docela velké sousto na začátek... konec meditace :)
NetworkX umí použít pygraphviz na generování layoutu, ale to musí být pygraphviz přítomný a musí to zrovna fungovat (narážím na to, že asi ještě neopravili chyby způsobené změnou reprezentace dat na hraně). Když jsem to ale zkoušel na grafy, se kterými to fungovalo, vypadalo to slibně. Zkusím to někdy čistě graphvizem a pokud v tom bude nějaký rozdíl, třeba to implementuju :)
No podla celej stranky mam pocit, ze NodeBox je jednoducho zamerany skor na umenie a umelecku tvorbu.. Je to asi sw z trochu ineho sudku, len som sa s nim prave hral, ked som videl tvoj blog.
Asi to bude hlavní účel, ale když se kouknu na Graph, tak by se to dalo v pohodě využít na to, co dělám já, a ještě by to mělo nějaké výhody navíc - animace, oblé hrany a podobně, takže čistě na umění to asi není. Kdyby to nebylo jen pro Mac, tak bych si to určitě vyzkoušel, takhle mám asi smůlu :/
Tiskni
Sdílej: