Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Co som si vsimol tak aspon na mojom ntb je ovela rychlejsi v prehladavani(otvarani) adresarov. To co trva v JJ 3-4s ide v KK okamzite. Ma novu verziu ovladacov radeon s podporou setrenia energie na starsich kartach od ATI. Uvidime dalej, zatial to vyzera ze by to mohla byt podarena verzia.
Co sa mi zatial nepaci je GDM tema. Snad ju vo finale zmenia.
Takže aj ja pripsejem k chvále vyvojárom, ktorý makajú na kubuntu a na ubuntu celkovo. Nainštaloval som si kubuntu karmic koalu alpha na moje htpc kde mam 1,2ghz celeron s 4gb ram a 945 grafiku a ide to bez problemov jedine ak mam nejaku stranku vecsiu v prehliadaci tak to sekne ale inac ok.. tahanie okien tak ako bolo povedane v clanku neseka to ale sem tam ako na mede.
takže prišiel som na to ako znížiť zaťaženie cpu resp gpu v kde4 jednoducho treba použiť KDE4/OpenBox.. zatazenie kleslo z 90perc. na 40-50perc.
Bohužel zatím tam bylo jen GNOME 2.26, tak doufám že se ještě něco nerozbije.Pokud zkoušíš opravdu alfu 4, tak tam je 2.27.5
Zkouším už pár dní Kubuntu 9.10. Mám problém se zvukem. Pulse audio mi vůbec. Zkoušel jsem nastavit výstupy na milion způsobů a jednotlivé programy se perou o zvuk, mám puštěný amarok - nejde zvuk ve flashi..mám puštěný smplayer, nejde zvuk v amaroku...atd atd ... V9.04 jsme to řešil snadno, nastavil jsem na hudbu pulseaudio a na video alsa .... a nebyl problém.... Jinak intergrace KDE a rychlost je slušná, stabilita parádní.
V Kubuntu 9.10 už bude jako výchozí prohlížeč Arora a je docela dost dobrý. Je teda třeba aktivovat "ClickToFlash", protože to nemá adblock - a jede to dobře, rychleji než Konqueror.
Tiskni
Sdílej: