Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.
Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.
Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.
Rozšíření webového prohlížeče Urban VPN Proxy a další rozšíření od stejného vydavatele (např. 1ClickVPN Proxy, Urban Browser Guard či Urban Ad Blocker) od července 2025 skrytě zachytávají a odesílají celé konverzace uživatelů s AI nástroji (včetně ChatGPT, Claude, Gemini, Copilot aj.), a to nezávisle na tom, zda je VPN aktivní. Sběr probíhá bez možnosti jej uživatelsky vypnout a zahrnuje plný obsah dotazů a odpovědí, metadata relací i
… více »QStudio, tj. nástroj pro práci s SQL podporující více než 30 databází (MySQL, PostgreSQL, DuckDB, QuestDB, kdb+, …), se stal s vydáním verze 5.0 open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána nová verze 259 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub).
Cloudflare Radar poskytuje aktuální informace o globálním internetovém provozu, útocích nebo trendech. Publikován byl celkový přehled za rok 2025. Globální internetový provoz vzrostl v roce 2025 o 19 %.
Správní rada americké mediální skupiny Warner Bros. Discovery (WBD) podle očekávání odmítla nepřátelskou nabídku na převzetí od firmy Paramount Skydance za 108,4 miliardy dolarů (2,25 bilionu Kč). Paramount podle ní neposkytl dostatečné finanční záruky. Akcionářům proto doporučuje nabídku od Netflixu.
Nejaky snazivy pocitacovy mag si rekl, ze by bylo fajn mit ve wget pro SUSE 9.x podporu IPv6.
V podstate jde o bohuliby zamer s jednim malym zadrhelem. Desive to zpomaluje, kdyz nemate podporu IPv6 v kernelu.
Nejdriv si totiz potvora rekne vsem nameserverum o AAAA, pak k nim prihodi default domenu z resolv.conf a nakonec popremysli o A zaznamech.
V 9.1 se na A dokonce vykasle uplne.
Tak jsem zkusil verzi ze SUSE 10.0 a rpm -U se zadarilo. Heureka. V manualu konecne najdete dulezity prepinac -4. Ale pak dojedete na..
wget: relocation error: wget: symbol __vsnprintf_chk, version GLIBC_2.3.4 not defined in file libc.so.6 with link time referenceZ toho plynou dve veci:
Tiskni
Sdílej:
rpm -U /tmp/wget-1.10.2-13.i586.rpm
error: Failed dependencies:
libc.so.6(GLIBC_2.4) is needed by wget-1.10.2-13
libcrypto.so.0.9.8 is needed by wget-1.10.2-13
libssl.so.0.9.8 is needed by wget-1.10.2-13
Jak je mozne, ze komplikace ohlene glibc nedosly i 10.0?
Protoze hlavni sef je **vlozte libovolne hodne sproste slovo**.