abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    16.3.2006 22:54 brk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Nebyl by screenshot toho GUI, jen pro zajímavost? .o)
    16.3.2006 22:55 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Již jsem 2 přidal... :-)
    16.3.2006 23:03 brk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Ups, nějak jsem to přehlíd a to opravdu ve velkém stylu, protože jsem přehlíd nejen linky na screensoty, ale i to, že už to používám. :o)
    16.3.2006 23:06 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    ty linky jsi neprehlidl, ja je tam dal v okamziku, kdy ty jsi napsal ten komentar, takze se ukazaly az po aktualizaci :-) Njn, datovy sum :-)
    Cubic avatar 16.3.2006 23:08 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    mplayer pouzivam jako nouzovku kdyz selze xine prevlecene do kaffeine, takze me to moc nezaujalo a tak jsem ani nehlasoval..to tu ale jeste nebyly screenshoty...ted jsem zahlasoval a tesim se az se to objevi v portage..fakt to vypada skvele
    16.3.2006 23:12 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    To je fajn, jen ten skin neni default, to ja jej pouzivam jako svuj hlavni. Je ze sbirky z jejich stranek.
    17.3.2006 00:25 Non_E | skóre: 24 | blog: hic_sunt_leones | Pardubice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Je to už chvilka, ale myslím, že stačilo kompilovat mplayer s --charset=něco. Já třeba kompiloval s utf-8. Mplayer si při kompilaci sám přes iconv převedl jazyk do požadované znakové sady.

    OT: Jinak v gentoo bugzille jsou i ebuildy s podporou amr - pokud jste si už neudělali vlastní v overlay.
    Only Sith deals in absolutes.
    17.3.2006 02:24 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Hm, a ze jste se nikdy nepodelil o tuto zkusenost ;-)
    17.3.2006 09:21 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Ja pouzivam mplayer na prehravani vseho, ale nepouzivam GUI. Jeste jsem nevidela zadne, ktere by se mi nezdalo byt neuveritelne neprehledne - plati to dokonce i pro GUI mplayeru pro OS X a to uz je co rict.
    ^D
    17.3.2006 09:30 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Súhlasím. Ja mam mplayer zabalený do freevo
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    17.3.2006 12:58 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Mně hlavně gmplayer přijde dost neohrabaný a vůbec dost trpí tím, že mplayer zjevně jako interaktivní GUI aplikace nikdy zamýšlen nebyl. Když už mplayer, tak mplayer. ^_^

    Osobně fandím GStreameru (0.10) jako platformě, hezký přehravač se začíná rýsovat v Totemu 1.3, ale postrádám v něm ještě pár možností.
    17.3.2006 13:05 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    MPlayer nemusi byt interaktivna aplikacia, staci ked s nou bude komunikovat.
    Da sa spustit v rezime backend, ked len prijma prikazy cez pipe,
    takze si kludne mozes jednoducho napisat svoj vlastny frontend
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    17.3.2006 13:16 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    No bezva. Ale přepnout zvukovou stopu za běhu nebo znovu načíst titulky, pokud se během přehrávání změní, to asi nejde, co?

    Je hezké, že jde zpustit v režimu backend, ale pořád to tak nějak nemění nic na tom, že pro takové použití zamýšlen nebyl.
    17.3.2006 13:19 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Ved ja sa nehadam ;-)
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    17.3.2006 19:37 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Zmenit titulky za behu jdou. Dela to Jubler http://www.panayotis.com/jubler/
    17.3.2006 15:14 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    MPlayer je primarne urceny pro prehravani filmu, vetsinu casu sledujete film, ne menu prehravace, takze na to spusteni staci az az...
    17.3.2006 15:50 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Aj na to sa da pouzit Konqueror s asociaciami (to je slovo ;-))
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    17.3.2006 16:19 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Ted nerozumim... Konqueror (bez MPlayeru) na prehravani filmu? No jako ze si zasociujes (silene slovo) Konqueror treba s prehravacem Xine? Nebo prehravas primo v okne Konqueroru? Ja nevim, filmy prehravam v Mplayeru, mam rad primocary a jednoduchy system :)
    17.3.2006 16:25 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Nie, mal som na mysli ze namiesto gmplayer pouzijes mplayer (bez gui) a spustis ho z Konqueror-u
    (Ak niekomu vadi pisanie cesty v konzoli)
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    17.3.2006 18:06 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    Jasne, ale tento blog je ted hlavne o tom GUI, ne o tom, jakou nadstavbu tam lze dat a ktera je lepsi nez puvodni GUI ;-)
    17.3.2006 19:38 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GUI MPlayeru je již opraveno, čeština se již zobrazuje !
    A sakra, on je mplayer na přehrávání filmu? Tak to pardon.

    Zcela vážně -- mplayer používám bez GUI, protože je hrozné, je k ničemu. Menu opravdu nesleduji. Nepotřebuji ani žádné okénko, nicméně dost často se hodí pořádný posuvník. Dost často se hodí aplikace, která počítá s tím, že nebudu nejprve studovat, jaké zvukové stopy v tom souboru jsou, abych ho pak pustil se správnými parametry.
    17.3.2006 15:58 michal00 | skóre: 14 | blog: OpenStreetMap
    Rozbalit Rozbalit vše ot - kde panel uloh
    ako si pliz dostal priesvitne veci v taskbare ? je to taskbar v.2 alebo nejake standardne riesenie ?
    17.3.2006 16:16 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ot - kde panel uloh
    Standardni,spustit "kcontrol" Kde control centrum -> Vzhled a chovani->Panely->Vzhled a polozka Pozadi panelu - povolit pruhlednost.
    17.3.2006 16:48 michal00 | skóre: 14 | blog: OpenStreetMap
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ot - kde panel uloh
    to urobi priehladny cely panel, okrem taskbaru. (teda taskbar (prazdny) je priesvitny, ale na nom je sedy obdlznik odkazu na okno). a ten sedy obdlznik nechcem sedy, ale priesvitny a na nom nepriesvitne pismena.

    tak som si na druhy komp nahodil taskbar2 (resp mtaskbar-0.7) a vyzera ako chcem. ale ma to aj vedlajasie efekty.
    Jardík avatar 17.3.2006 19:00 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ot - kde panel uloh
    Průhlednost taskbaru je až od KDE > 3.5.0
    Věřím v jednoho Boha.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.