Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ty jsi vážně debil, Grunte.Tohle jsem nepsal já. Někdo se za mě vydává. Nepsals to náhodou ty?
To ne.No, mě tohle poslední dobou lehce nedá spát od doby, co jsem potkal slepou ženskou a viděl jak nahovno je pro ní každý interface. To je podle mě odvětví, které má hodně prostoru k vylepšování.
Já vidím dobře, akorát když se dívám dlouhou dobu do počítače, tak mě bolí oči a hlava a horší se mi vyrážka na obličeji, mám mírnější formu růžovky. Ale teď už je můj stav lepší.To jak se grunt ptal na papír, to by mě taky docela zajímalo. Máš stejné problémy, i když čteš knihu? A elektronickou knihu? Víš že existují čistě pasivní eink monitory?
Aha, tak Grunta jsem špatně pochopil, myslel jsem, že se ptá na papírové vydání.To už bych si vydal i sám. Dřív se psalo jen pomocí stroje (v horším případě tužkou) na papír a zakládalo se to do takových těch záložek ala „To je vražda, napsala“. Krom brýlí a občasného procvičení očních svalů (unavují se pokud musí furt ostřit na jedno místo) o ničem nevim.
ale jak zběžně pročítám první kapitoly, začínají se mi jevit jako sračka. Nejde ani tak o obsah, ale spíše o styl, takže budu ještě přepisovat.No jo, jenže tahle nová povídka má úplně stejný styl jako ty předchozí. Kritizoval jsem ho už před časem u některé předchozí ukázky, takže bych se jen opakoval, kdybych se rozepisoval znovu. Takto psanou knihu bych si určitě nikdy nekoupil. Co se týká obsahu povídky - je naprosto neoriginální. Tohle téma už ztvárnili jiní, a to mnohem lépe. Chtělo by to něco nového, co by zaujalo.
Já jsem nyní se svým stylem docela spokojený, možná je na dnešní dobu až moc dobrý.Aha, tak potom se není o čem bavit.
Tiskni
Sdílej: