Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tiskni
Sdílej:
Ty jsi vážně debil, Grunte.Tohle jsem nepsal já. Někdo se za mě vydává. Nepsals to náhodou ty?
To ne.No, mě tohle poslední dobou lehce nedá spát od doby, co jsem potkal slepou ženskou a viděl jak nahovno je pro ní každý interface. To je podle mě odvětví, které má hodně prostoru k vylepšování.
Já vidím dobře, akorát když se dívám dlouhou dobu do počítače, tak mě bolí oči a hlava a horší se mi vyrážka na obličeji, mám mírnější formu růžovky. Ale teď už je můj stav lepší.To jak se grunt ptal na papír, to by mě taky docela zajímalo. Máš stejné problémy, i když čteš knihu? A elektronickou knihu? Víš že existují čistě pasivní eink monitory?
Aha, tak Grunta jsem špatně pochopil, myslel jsem, že se ptá na papírové vydání.To už bych si vydal i sám. Dřív se psalo jen pomocí stroje (v horším případě tužkou) na papír a zakládalo se to do takových těch záložek ala „To je vražda, napsala“. Krom brýlí a občasného procvičení očních svalů (unavují se pokud musí furt ostřit na jedno místo) o ničem nevim.
ale jak zběžně pročítám první kapitoly, začínají se mi jevit jako sračka. Nejde ani tak o obsah, ale spíše o styl, takže budu ještě přepisovat.No jo, jenže tahle nová povídka má úplně stejný styl jako ty předchozí. Kritizoval jsem ho už před časem u některé předchozí ukázky, takže bych se jen opakoval, kdybych se rozepisoval znovu. Takto psanou knihu bych si určitě nikdy nekoupil. Co se týká obsahu povídky - je naprosto neoriginální. Tohle téma už ztvárnili jiní, a to mnohem lépe. Chtělo by to něco nového, co by zaujalo.
Já jsem nyní se svým stylem docela spokojený, možná je na dnešní dobu až moc dobrý.Aha, tak potom se není o čem bavit.