Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
require 'pathname'
@dir = ARGV[0] || __dir__
Pathname.new(@dir).children.select(&:file?)
.group_by { |path| File.size(path) }
.tap { |h| h.delete(1) }
.each do |k, v|
puts "Found #{v.length} files with size #{k} bytes:"
puts v
puts
end
my %sizes; $, = "\n"; unshift @{$sizes{-s $_}}, $_ foreach grep -f $_, glob "* .*"; foreach (keys %sizes) { next unless $#{$sizes{$_}}; print 'Found ' . ($#{$sizes{$_}} + 1) . " files with size $_ bytes:\n"; print @{$sizes{$_}}, "\n"; }
<?php // nacita zoznam suborov $list=scandir("."); // zisti velkosti $statistic=array(); foreach($list as $name) if(is_file($name)) { $size=filesize($name); if(isset($statistic[$size])) array_push($statistic[$size], "$name"); else $statistic[$size]=array("$name"); } // vypise foreach($statistic as $size => $items) { $count=count($items); if($count < 2) continue; echo "Size: ${size} B, count: $count\n"; echo implode("\n", $items)."\n"; }
require 'digest/md5' digest = Digest::MD5.hexdigest(File.read(f))
supr skripty :D ;D
teda já jako perlu a ruby vubec nerozumim ale vidim žeto neni koronarýma tak jakoby lajkuju :D :D ;D ;D
perl -e 'use File::Slurp; $x{$_}++ foreach (map({ -s $_ } read_dir("."))); while (my ($s, $c) = each(%x)) { print("size=$s count=$c\n") if ($c > 1); }'
Arrays.stream(new File(".").listFiles())
.map(file -> file.length())
.collect(Collectors.groupingBy(Function.identity(), Collectors.counting()))
.forEach((s, c) -> if (c > 1) System.out.printf("size=%s count=%c\n", s, c));
Kratší než oba původní příklady (i když ty by šly taky zkrátit, viz výše) a přesto IMHO čitelnější. Ta čitelnost se pak objeví v případě větší komplexity, teď je to přece jen dost primitivní podle jednoho klíče.
#!/usr/bin/env python3 from pathlib import Path from itertools import groupby files = sorted((file.stat().st_size, file) for file in Path('.').iterdir() if file.is_file()) groups = (same_files for size, group in groupby(files, lambda x: x[0]) if len(same_files := list(group)) > 1) for group in groups: print('Found {count} files with size {size} bytes:\n{files}\n'.format( count=len(group), size=group[0][0], files='\n'.join(file[1].name for file in group) ))Omlouvám se za použití operátoru
:=
.
#!/usr/bin/env bash files="$(find . -type f -printf '%s %f\n' | sort -n)" sizes="$(cut -f 1 -d ' ' <<< "$files" | uniq --repeated)" for size in $sizes; do count="$(grep -c "^$size " <<< "$files")" names="$(grep "^$size " <<< "$files" | cut -f 2 -d ' ')" printf 'Found %s files with size %s bytes:\n%s\n\n' "$count" "$size" "$names" done
find -type f -exec md5sum {} \; | sort |uniq --all-repeated=separate -w32
(teda normalne ty md5sum mam nekde ulozene a pracuju s nima opakovane, takze to jsou bezne prikazy 2, jeden vytvori seznam hashu souboru, druhy hleda duplicity)
Já si například pravidelně ukládám shasumy všech souborů na datovém úložišti nikoliv pro hledání duplicit, ale proto, abych věděl, jestli se ty soubory mění nebo ne.Tohle dělám taky, akorát pouze při zálohování celého /home oddílu. Udělám snapshot kvůli konzistenci, v něm nechám spočítat checksum všeho a pak spustím zálohu. Ten checksum soubor mám pak jak lokálně tak u té zálohy, takže v případě poškozeného binárního souboru co se normálně moc nemění jsem schopen rychle dohledat v které záloze mám předchozí verzi. Ale dělám to primárně kvůli kontrole konzistence zálohy a obnovených dat.
když jakoby dělá jenom hledání duplicitních souborů někde u sebe na disku tak vodolnost toho hashe neni zese jako moc důležitá ne?? :O :O
joa neni md5 taky trošičku rychlejší/lacinější než sha512????? :O ;D
joa neni md5 taky trošičku rychlejší/lacinější než sha512Netuším a je to jedno, stejně se čeká na storage, spočítat to je rychlejší, než číst z disku. Pokud má dotyčný data v 1TB ramdisku, tak to nemusí platit, ale v tom případě zřejmě bude mít něco jako EPIC a tak si to snadno může paralelizovat. Jinak pokud někomu vadí zrovna sha512, tak existují jiné, neprolomené a velmi rychlé funkce (třeba rodina sha3 - kde byla rychlost z jedním z požadavků soutěže).
ok to zní rozumě :D ;D
find . -type f -size +100M -print0 | xargs -0 rdfind -ignoreempty true -checksum sha1 -makehardlinks true -outputname ./rdfind100M_results.txt -dryrun false > ./rdfind100_stdout.txt 2>&1
Tiskni
Sdílej: