Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »(i v případě, že jsi ji pak vyzvedl osobně)Opravdu?
V tom 2. pripade mas 14 na vratenie bez udania dovodu za podmienky, ze vyrobol nebol pouzivany, vracias ho uplne komplet a schopny dalsieho predaja.Nevím, jak v SR, ale v ČR nejsou žádné takové podmínky pro vrácení, prodejce to prostě vzít musí, rozbalením ani použitím nezaniká právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu.. Akorát veškeré vzniklé škody na vráceném zboží musíte zaplatit (nový obal, čištění ap.).
+1
Ten sem měl jenom jeden, ale com a lpt mam nejmíň deset (a ty snad neni potřeba přeletovávat, sou zapojený furt stejně).
treba moje gigabyte h61m-s2v.. akorát k ní nedali káble na com a lpt..
Ve srovnání s tím je USB naprosto krásné. Rychlost se nastaví sama, lze lehce připojit mnoho zařízení (až 127 na jeden port v PC), má v sobé napájení, konektor je celkem malý a o poznání pohodlnější (žádné šroubky).To je jen zdání fancy driverů operačního systému, kdybys tvořil ovladač USB hosta, tak bys mluvil jinak
To je jen zdání fancy driverů operačního systému, kdybys tvořil ovladač USB hosta, tak bys mluvil jinakAle o to právě jde. Musíš se na to dívat taky očima uživatele: Připojím kabel → je to připojené. Koho zajímá nějaká konfigurace? Že to je na implementaci složitější je vedlejší.
Osobně bych řekl, že by stačilo na začátku poslat rychlostí třeba 110baudů informaci o rychlosti a konfiguraci drátů a pak jet normálně.No, ono v tech jednodussich konfiguracich u toho serioveho portu nemas ani zacatek a konec komunikace.
já jsem za LPT i COM na nové desce sakra rád.. občas je potřeba obojí.. to jsem zjistil někdy v létě když jsem potřeboval implementovat usb hosta na prolific srackoidni redukce usb->lpt a usb->seriak.. fakt chuťovka naštěstí to tak nějak šlo opsat z kernelu linuxu kde to už někdo reverzně napsal
Sériák… na komunikaci se zařízeními se sériovým portem? Všechny možné routery a embedded krabičky, AVR procesory…No, vzhledem k tomu, ze jeden seriovy port zabere misto odhadem tak jako 4 USB porty, do kterych lze pripojit treba USB-serial adaptery, tak se pro tyto ucely pomalu vic hodi mit tam to USB. Me osobne prijde klasicky seriovy port na PC uzitecny tak pro dva ucely - seriova console pro headless stroje a pripojeni serioveho watchdogu.
Tak to zařízení obvykle už zdroj má.== Vede tam další kabel. A ty sériové myši jsou jen ošklivý hack, kdy kradou energii z datových linek.
A co takhle ... Gigabyte PH67-DS3-B3
to je blbost, pri zapnuti pocitace se neresi teplotaŘíkám, že to přeruší POST kvůli nízkým/žádným otáčkám. Nízká teplota cpu je jenom příčinou těch otáček. Normální "napětí" (pozor, tohle se dá řešit i přes PWM, takže napětí by pořád bylo plné; tuším že většina desek to dělá tak) by se tam při bootu, nebo i při detekci 0 otáček jistě pustit dalo, ale to by ten BIOS nesměl být blbej, že? Dalo by se taky třeba zbavit Afriku hladu a AIDS, kdybychom žili v ideálním světě.
viz nedavna kauza ohledne podpory LinuxuTo neni zadna kauza. Proste nejaka lama na telefonu doporucila pouzivat Widle. Prvni level podpory delaji technicky ne moc znali (o to lepe skoleni v asertivite apod.) lide. Co jako tam muzes cekat? Technik se nebude handrkovat s nevrlymi zakazniky za mizerny peniz.
Tiskni
Sdílej: