Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
(i v případě, že jsi ji pak vyzvedl osobně)Opravdu?
V tom 2. pripade mas 14 na vratenie bez udania dovodu za podmienky, ze vyrobol nebol pouzivany, vracias ho uplne komplet a schopny dalsieho predaja.Nevím, jak v SR, ale v ČR nejsou žádné takové podmínky pro vrácení, prodejce to prostě vzít musí, rozbalením ani použitím nezaniká právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu.. Akorát veškeré vzniklé škody na vráceném zboží musíte zaplatit (nový obal, čištění ap.).
+1
Ten sem měl jenom jeden, ale com a lpt mam nejmíň deset (a ty snad neni potřeba přeletovávat, sou zapojený furt stejně).
treba moje gigabyte h61m-s2v.. akorát k ní nedali káble na com a lpt..
Ve srovnání s tím je USB naprosto krásné. Rychlost se nastaví sama, lze lehce připojit mnoho zařízení (až 127 na jeden port v PC), má v sobé napájení, konektor je celkem malý a o poznání pohodlnější (žádné šroubky).To je jen zdání fancy driverů operačního systému, kdybys tvořil ovladač USB hosta, tak bys mluvil jinak
To je jen zdání fancy driverů operačního systému, kdybys tvořil ovladač USB hosta, tak bys mluvil jinakAle o to právě jde. Musíš se na to dívat taky očima uživatele: Připojím kabel → je to připojené. Koho zajímá nějaká konfigurace? Že to je na implementaci složitější je vedlejší.
Osobně bych řekl, že by stačilo na začátku poslat rychlostí třeba 110baudů informaci o rychlosti a konfiguraci drátů a pak jet normálně.No, ono v tech jednodussich konfiguracich u toho serioveho portu nemas ani zacatek a konec komunikace.
já jsem za LPT i COM na nové desce sakra rád.. občas je potřeba obojí.. to jsem zjistil někdy v létě když jsem potřeboval implementovat usb hosta na prolific srackoidni redukce usb->lpt a usb->seriak.. fakt chuťovka naštěstí to tak nějak šlo opsat z kernelu linuxu kde to už někdo reverzně napsal
Sériák… na komunikaci se zařízeními se sériovým portem? Všechny možné routery a embedded krabičky, AVR procesory…No, vzhledem k tomu, ze jeden seriovy port zabere misto odhadem tak jako 4 USB porty, do kterych lze pripojit treba USB-serial adaptery, tak se pro tyto ucely pomalu vic hodi mit tam to USB. Me osobne prijde klasicky seriovy port na PC uzitecny tak pro dva ucely - seriova console pro headless stroje a pripojeni serioveho watchdogu.
Tak to zařízení obvykle už zdroj má.== Vede tam další kabel. A ty sériové myši jsou jen ošklivý hack, kdy kradou energii z datových linek.
A co takhle ... Gigabyte PH67-DS3-B3
to je blbost, pri zapnuti pocitace se neresi teplotaŘíkám, že to přeruší POST kvůli nízkým/žádným otáčkám. Nízká teplota cpu je jenom příčinou těch otáček. Normální "napětí" (pozor, tohle se dá řešit i přes PWM, takže napětí by pořád bylo plné; tuším že většina desek to dělá tak) by se tam při bootu, nebo i při detekci 0 otáček jistě pustit dalo, ale to by ten BIOS nesměl být blbej, že? Dalo by se taky třeba zbavit Afriku hladu a AIDS, kdybychom žili v ideálním světě.
viz nedavna kauza ohledne podpory LinuxuTo neni zadna kauza. Proste nejaka lama na telefonu doporucila pouzivat Widle. Prvni level podpory delaji technicky ne moc znali (o to lepe skoleni v asertivite apod.) lide. Co jako tam muzes cekat? Technik se nebude handrkovat s nevrlymi zakazniky za mizerny peniz.
Tiskni
Sdílej: