Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
# urpmi synce Aby byly splněny závislosti, budou nainstalovány následující balíčky (celkem 3, 1 MB): libsynce0-0.9.1-1mdk.i586 ppp-2.4.3-8mdk.i586 synce-0.9.1-1mdk.i586 Je to správně? (A/n) n
A navyse je tam jasne napisane ze JA som to nedokazal na mandrakoch korektne rozbehnut a nie ze sa to neda, ze to je vyhoda niecoho oproti niecomu alebo nieco ine.je to napsáno nikoliv jasně, nýbrž silně zavádějícím způsobem - "musel opustit" načež jako klíčový krok zprovoznění je uvedeno "spustam YAST" a instalace synce - vzhledem k tomu, že pustit třeba rpmdrake míto YASTu a najít synce je triviální operace, vyznívá to, že synce tam není, ne že jde o vlastní neschopnost (copak by byl autor tak neschopný, že si ani nepřečte, jak se instaluje software?); samo o sobě je to jen nešťastná formulace (nadbytečně užité "musel"), ale ve spojení s titulkem je to čistá desinformace
Pokial Vas moj blog rozculuje tak ho jednoducho necitajte......a) nemohu vedět obsah článku, dokud se s ním neseznámím, takže jak mám vědět, že to nemám číst? (nemám po ruce věšteckou kouli ani dobrovolníka, který by to přečetl jako první, a pak mi jen řekl čti/nečti) b) "Toto nie je clanok ale blog." není omluva; když třeba sedím v hospodě u piva, nijak nepociťuji, že by mě to opravňovalo, abych se vzdaloval od pravdy více, než když píšu článek do časopisu ..... nehledě na to, že to degraduje snahu ostatních, kteří píšou blogy tak, aby byly k užitku - dovedu si představit, jak si začátečník vybírající distribuci přečte pár příspěvků řešících téma "versus", na které zde náhodně narazí, a z tohoto zíká dojem "Mandrivu nemůžu použít, nerozchodil bych to, protože tam není synce"