plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Rad bych tyto zkusenosti vyuzil v praxi v oblasti , ktera se zda byt cim dal tim aktualnejsi. Jedna se o diskuze, ktere jsou mnohdy hodnoceny jako uspesne, cim vice prispeku se v nich objevi. Cilem projektu , na ktery si myslim, by bylo 'automaticke generovani' diskuze.To jste si popletl. Čím dál aktuálnější je to, jak automaticky generované příspěvky rozpoznat a odstranit. Nástrojů na generování spamu už je spousta, nemusíte vytvářet další.
Ale on nechce psát sw na spamování diskuzí, on chce vytvořit Jílka... :)Ten už je přece vytvořenej
flamebot {--left|--right|--klaus|--enviro|--linux|--windows|--mac|--gay|--rado} --tauntlevel={0..10}.
Warning: the --rado option may produce inconsistent output. Tauntlevel > 8 was reported to severely harm the operation of concurrent flamebots. Use with care.
Až takového bota vynaleznou, lidé mařící čas u žabomyších válek na internetu budou mít najednou tolik volného času...
ze volic sa prikloní tam, kde sa zda, ze sa priklána vacsina.To platí v USA, u nás je to spíš naopak. U nás to může pomoci leda „malým“ stranám, které pak nevypadají tak „malé“, když se o nich hodně mluví.
Já bych spíš navrhoval všechny ty MFA sračky...
Nejdrive jsem se zhrozil, jak je to vlastne neeticke, ale pak jsem si uvedomil , ze kdyz vidim v televizi, jak ty usmevave pani tam rikaji, ze s timhle praskem ma to pradlo lepsi barvu nez kdyz se koupiloA napadlo tě, že těm diskusním příspěvkům lidé věří právě proto, že věří, že je psal někdo nezaujatý? Tudíž jakmile se objeví tihle roboti a tahle forma „reklamy“, věřit přestanou. Je to něco jako černé SEO – akce, chvilku to funguje, pak se vyhledávače přizpůsobí a konec – konečný výsledek nula a „po nás potopa“. A to samé to není, protože v televizi je to jasně označené jako reklama, tudíž nikdo nečeká objektivitu. Asi nás to stejně čeká, protože už dnes se na webu objevují placení diskutéři nejmenovaných firem – nicméně podílet bych se na téhle likvidaci diskusí nechtěl., tak je to vlastne to same.
Tiskni
Sdílej: