Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.
V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.
Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
WLED je open-source firmware pro ESP8266/ESP32, který umožňuje Wi-Fi ovládání adresovatelných LED pásků se stovkami efektů, synchronizací, audioreaktivním módem a Home-Assistant integrací. Je založen na Arduino frameworku.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.
Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.
Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.
Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).
Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.
Neviem, čím to je, ale akosi si ešte stále neuvedomujem tú krásu, mať štyri mesiace voľna po maturách. Toľko pohodového voľného času, keď sa nemusím strachovať o to, čo ma čaká v ďalšom ročníku na strednej. Možno to bude posledným víkendom, keď si ani za frasa nemôžem spomenúť na 9 hodín môjho mizerného života. :)
Niečo sa končí, niečo sa začína... :) Pre mňa sa skončilo štúdium na strednej škole... Väčšina ľudí si dáva predsavzatia na Nový rok, ja som si ho dal po maturách.
Budem si písať blog, nech je aspoň sranda... Apropos, sranda. Človek si tú srandu na mature ani nechce priznať, pokiaľ maturu nezažije. V utorok, keď som prišiel na prvý predmet (slovenčina), tak som takmer splýval so stenami, pričom každý, koho som stretol, bol úplne v pohode. Nevedel som to pochopiť, až kým som do seba nekopol štamperlík vodky a nešiel do toho. Matura nie je až taká tažka, ale človek to neche pripustiť, pokiaľ nemá za sebou aspoň jeden predmet... Momentálne by som od štastia skákal po byte, ale radšej si zachovám chladnú hlavu, predsa sú tie socialistické paneláky nekvalitné a človek nikdy nevie, kedy sa ocitne susedovi na chrbáte. :)